Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

Beny, pokud ti straší v hlavě věci jako nízká živitnost (u současných modelů je to sice blbost, ale úroveň svítivosti plasmy časem skutečně trochu slábne a logo se u starších typů opravdu vysvicovalo. U nových modelů je technologie, která s logem neustále pohybuje, aby se nevypalovalo do obrazovky.), zahřívání a vyšší spotřeba (to je fakt) a nevadí ti naopak ten menší rozměr (myslím 32"), tak jdi do toho Samsungu. O LG v provedení LCD vůbec neuvažuj, jak jsem říkal, každá ta značka exceluje v jiný technologii. Kamarád má LCD Samsunga LE40M71B, což je asi vůbec nejlepší LCD, získala mezinárodní ocenění "LCD roku 2006" (taky ta 40" stojí pořád mezi 60 a 70 t.) Doma máme kromě plasmy i toho LCD Samsunga LE32S51B (musel jsem se kouknout do papírů, jak je přesně to označení) a ten je v tomhle rozměru taky velice slušnej. Nenech se uvrtat do jiných značek. My jsme to vybírali opravdu dlouho, jeli jsme např do SRN do jednoho obrovskýho obchodu, kde vedle sebe hraje snad 100 TV a půl dne jsme to zkoumali. Naprosto jsme např. vyřadili Sony a Panasonic, který jsem původně preferoval. Vedle toho Samsungu byly v LCD prostě horší a určitě ne levnější. U nás je asi největší výběr v Datartu, tak se koukni tam, jak jednotlivý modely hrajou. Doufám jen, že nedopadneš jako můj švára, kterej když kupuje auto, tak se příjde zeptat na názor, aby pak udělal přesnej opak. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že jsem je viděl hrát tak bych netvrdil že je nejhorší. viděl jsem TV ktery byly fakt hrozný ale ani Sony ani Panasonic nebyli nejhorší

já taky neříkám, že jsou špatný, nebo dokonce nejhorší. Jen prostě už, jak to bylo v minulosti, nejsou nejlepší. Jen ty ceny jim zůstaly na vysoký úrovni. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beny, pokud ti straší v hlavě věci jako nízká živitnost (u současných modelů je to sice blbost, ale úroveň svítivosti plasmy časem skutečně trochu slábne a logo se u starších typů opravdu vysvicovalo. U nových modelů je technologie, která s logem neustále pohybuje, aby se nevypalovalo do obrazovky.), zahřívání a vyšší spotřeba (to je fakt) a nevadí ti naopak ten menší rozměr (myslím 32"), tak jdi do toho Samsungu. O LG v provedení LCD vůbec neuvažuj, jak jsem říkal, každá ta značka exceluje v jiný technologii. Kamarád má LCD Samsunga LE40M71B, což je asi vůbec nejlepší LCD, získala mezinárodní ocenění "LCD roku 2006" (taky ta 40" stojí pořád mezi 60 a 70 t.) Doma máme kromě plasmy i toho LCD Samsunga LE32S51B (musel jsem se kouknout do papírů, jak je přesně to označení) a ten je v tomhle rozměru taky velice slušnej. Nenech se uvrtat do jiných značek. My jsme to vybírali opravdu dlouho, jeli jsme např do SRN do jednoho obrovskýho obchodu, kde vedle sebe hraje snad 100 TV a půl dne jsme to zkoumali. Naprosto jsme např. vyřadili Sony a Panasonic, který jsem původně preferoval. Vedle toho Samsungu byly v LCD prostě horší a určitě ne levnější. U nás je asi největší výběr v Datartu, tak se koukni tam, jak jednotlivý modely hrajou. Doufám jen, že nedopadneš jako můj švára, kterej když kupuje auto, tak se příjde zeptat na názor, aby pak udělal přesnej opak. :D

no jeste tak tyden az ctrnact dni pocka necham si to ulezet jeste kouknu na par modelu a pak neco poridim nechci udelat nejakej kopanec abych byl pak nasranej na to co jsem poridil.dnes jsem mluvil s tim borcem co mi bude davat ten digisat dela taky servis elektroniky tak jsem to s nim probral a jeho nazor je abych se preci jen jeste mrknul i po tech plazmach.uz jsem z toho magor po tom vsem jsem si udelal uzsi okruh typu a znacky rikal jsem si mezi timto se rozhodnu a ted vsechno znova zase jeste budu prochazet ksefty skrze tu plazmu. co tak preferovat u te plazmy za znacku to same co u toho LCD .uz bych to mel radeji doma a cumel na to ale nebudu spechat. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi 3 měsíce

http://www.panasonic-shop.cz/www3/detail.p...plasmy&index=12

2 jirkaK : když napíšeš  naprosto vyřadil beru to jako že je nejhorší a  stím nemohu souhlasit

ale takhle zase ne, prostě trochu míň muziky za dost peněz, no.

A ještě Beny, to tvoje rozhodování je teď spíš o technologii a s tím souvisící velikosti. Takže ještě jednou : do 40" LCD, nad 40" plasma a je to.

Jo a k Panasonicu, původně jsem ho totiž moc chtěl už proto, že mám v obýváku všechno ostatní od týhle značky. No ale když jsem to prostě viděl hrát .... :(

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paklize vezmem identicke rozliseni, pak bude mit obecne vzdy plazma lepsi obraz !!! Zadne problemy s odezvou, uhlem pohledu atd. Ale, plazma se "vypaluje", po urcite dobe jiz neni bila bilou, ale nazloutlou ... nepocitaje pametovy efekt.

Trend je jednoznacne LCD, ale proti plazme to neni stale ono. (Souhlas VAŠA)

Zaverem muj postreh, pozor na SAMSUNGy!!! Urcite se jiz stral leaderem na trhu LCD TV, co se tyka kvality zobrazeni nema chybu, (panely vyrabej spolecne se Sony = neni mezi nema rozdilu), ale SAMSUNG pro me nepochopitelne neprepina/neroztahuje obraz 16:9 do formatu 16:9. Vubec nevim proc ma ve svem MENU funkci AUTO format obrazu.

Sony, muj favorit (v dobach minulych TRINITRON byl TRINITRON), necht se jde se svou cenovou politikou bodnout !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se tyka Samsungu, tak tady je snad nejakej kartel. Vsude, Datart, Electroworld, atd. ma Samsung "stanek" a na vsech TV fici demo DVD... To se to pak tezko porovnava ;-)

No dneska v Olimpii v Bolce jsem na Samsung koukal, normalne tam bezela CT1 ..a zase jsem se utvrdil, ze jsem koupil dobre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
co plasma LG nasel jsem jednu hodne solidni ponuku uhlopricka 107 za 23 000.-

No to by mne odrazovala ta nizka cena.

Jinak Plazma je mnohem narocnejsi na vyrobu a proto je drazsi. nedavno probehla kampan jak je plazma lepsi nez LCD a je zajimave ze ji delali jedini tri vyrobci plazem (nekteri dokonce zatajili ze delaji LCD TV a sli tak sami proti sobe). Jinak Bych rekl ze ted je to jedno, do budoucna asi LCD. Co se tyka DVB-T to asi zatim nema smyl resit. Tento a pristi rok se to moc nepohne co se tyka televizni nabidky a kdyz si predstavim, ze bych potreboval doma 5 - 6 set-top bpxu tak bych je s digitalni telkou poslal doprdele.

Teoreticky je plazma lepsi, ale prakticky to tak hrozne neni.

U plazem nejak postradam vyzsi rozliseni jako u LCD.

Mam Samsunga, DVD pripojene pres HDMI a obraz je jak z praku.

Velka nevyhoda plazem oproti LCD je teplo (topi jak kamna) a spotreba. LCD ma konstantni spotrebu pro vsechna nastaveni (barev, jas, kontrast), plazma klame v tom ze pokud se na ni diva clovek v temne mistnosti, vse je stazeny na minimum tak je pohoda, ale donest ji domu do obyvaku, tam sviti z boku svetlo a uz se nastavuje vis a tam zacina spotreba nekolika nasobne stoupat.

Cili at koupis LCD TV nebo PlasmaTV tak neprohloupi nikdo (Jen ale 70" plasmu nekoupis)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
zdarec, mate nekdo skusenosti co se jedna techto TV abych pravdu rek docela v tomto plavu co je tak idealnejsi rozhoduji se pro koupe nove TV nevim zda plazmu nebo lcd od philipsu mam spadeno na lcd 32PF5331 CO VY NA TO . nejaka rada ci typ. ;)

Zdare nevím jestli jsi už nějakou tv vybral protože celé tohle téma jsem nepročetl ale tady máš zajímavý odkaz který ti doufám pomůže při výběru.

http://www.plazma-lcd.cz/cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Mascomu. Pred casem jsme domu koupili malou prenosku barevnou telku s uhloprickou 37 cm. Znamej me naockoval, ze Mascom je poskladanej z dilu Panasonic, tak jsem si rikal, ze to risknu. No ale po par dnech sla zpet do obchodu. V miste, ze ktereho vidim na vysilac, jsem nebyl schopnej prijmout teletext, obraz u televize se taky ladil spatne a silne televizni stanice sly se zrnim, tak jsem usoudil, ze televize s horsim prijmem signalu snad nemuzou existovat. Nicmene nektere modely Mascomu dostaly zajimava oceneni od ruznych renomovanych periodik zabyvajicich se audio-video technikou, takze tezko hodnit celou znacku kvuli spatne zkusenosti s jednou TV.

Martinoslave, jen bych te chtel poopravit. tohle naopak muze byt zpusobeno az prilis vysokou citlivosti pripadne neschopnosti oddelit harmonicke z vedlejsich kanalu. to jen tak pro informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnaska jsem viděl pěknou televizku plazmu s úhlopříčkou tuším 267cm. Tak kdyby měl někdo zájem, tak stojí pouze něco přes 80.000,- Euro lol

A dalo se na to koukat tak ze 3 metrů

No tak to nemohla mít fakt chybu za ty drobný :)lol

no čuměl jsem na tu cenovku jak vrána lol Tuším, že to byl Panasonic či Philips. Bylo to v takovým mega obchoďáku a jen těch televizí tam bylo neuvěřitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...