Přejít na obsah

Zadek vozu sedi nize


Ladous007

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,

mám uplně stejný problém, zadek sedí ale tlumiče vypadají v pořádku. DCC najeto 130k,

nevím, zda nechat vyměnit pouze pružiny, nebo i tlumiče. Má stím někdo nějaké zkušenosti?

 

Předem díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyraba to Kayaba :

Číslo výrobku RA5448
Výrobca KYB
EAN čísla

4549762316203. Porovnavali sme podla vin cisel scout vs. normal, vsetko je to iste, je to asi len o tom ze tato struna je hrubsia tak je to kusok vyssie, u mna konkretne zo 68,5cm na 71 cm od cesty po blatnik, idem tento tyzden riesit aj predok ci staci len struny alebo je rozdiel aj v inych castiach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam LPG a momentálne mam natankovaný LPG na 95% a v benzínovej je cca 15L   a mam od zeme po blatník 67,3cm

naj. 208xxxkm takže moje pružiny sú už za zenitom. keby dám ešte plnú benzínovú tak som dole isto o 1cm ak nie viacej. o 14dni predpokladám že budem tankovať benzín do plna. tak to znovu zmáram.

 

keď pozriem to čo si dával ty

https://majoauto.sk/pruzina-podvozku-kyb-ra5448

a čo by akože malo byt u mňa

https://majoauto.sk/autodiely/skoda/superb-iii-kombi/1.4-tsi-110kw/pruzenie-tlmenie/pruzenie?productId=5670698&bn[64]=64&ga=188&filter[100]=HA

tak je tam iná hrúbka pružiny 11,8mm vs 13,8mm

a a je to pekne viditeľne aj na váhe

1,99Kg vs 3,04Kg

 

takže bude to isto poznať. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem o něčem takovém uvažoval. Když bylo auto nové, bylo vše OK, teď mám najeto cca 30 tis. a je vidět, že je prdel dole. Přitom tažné nemám, a těžké věci nevozím. Protože mám DCC, který je proti běžné verzi nižší, tak bych dával pružiny jen z běžné verze. Tak jako jste na běžnou verzi použili pružiny ze Scouta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tvrdá???

To že je originál standart pružina  o 1 cm delší než originál DCC pružina neznamená, že je tvrdší. Nastavené jsou obě na stejné zatížení. Podle tvé logiky by standartní podvozek byl tvrdší než DCC a ještě více tvrdší než Sport line. Stejně tak není důvod, aby byla tvrdší pružina pro Scouta. 

Možná si to pleteš s těmi pružinami pro vyšší zatížení co jsou někde na netu v nabídkách, pro lidi co tahají přívěsy nebo vozí pořád plný kufr. Ty jsou ze silnějšího "drátu". Logicky snesou vyšší zatížení a ano po prázdnu budou tvrdší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 8. 2024 na 10:08, 100Bubu napsal:

ja mam LPG a momentálne mam natankovaný LPG na 95% a v benzínovej je cca 15L   a mam od zeme po blatník 67,3cm

naj. 208xxxkm takže moje pružiny sú už za zenitom. keby dám ešte plnú benzínovú tak som dole isto o 1cm ak nie viacej. o 14dni predpokladám že budem tankovať benzín do plna. tak to znovu zmáram.

 

keď pozriem to čo si dával ty

https://majoauto.sk/pruzina-podvozku-kyb-ra5448

a čo by akože malo byt u mňa

https://majoauto.sk/autodiely/skoda/superb-iii-kombi/1.4-tsi-110kw/pruzenie-tlmenie/pruzenie?productId=5670698&bn[64]=64&ga=188&filter[100]=HA

tak je tam iná hrúbka pružiny 11,8mm vs 13,8mm

a a je to pekne viditeľne aj na váhe

1,99Kg vs 3,04Kg

 

takže bude to isto poznať. 

 

Kdyz jsem kupoval auto s 80t km tak byl opticky zadek taky niz a kort kdyz tam sedlo i jen dite. Mam taky 1,4tsi. Asi bude pridni a zadni blatnik kazdy jinak vyriznut a opticky to pak vypada ze je zadek niz, ale stejne jsem daval kratsi pruziny tak jsem to pak neresil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...