Přejít na obsah

Sněhové řetězy


michalr

Doporučené příspěvky

áno, reťaze na 205/55/R17 mám vyskúšané. Z tohto dôvodu mi LeasePlan musel kúpiť zimáky aj s diskami, pretože na mojom Sportline sú 18" letné z výroby a reťaze sa tam nezmestia. V Maďarsku kam jazdím dosť sú reťeze povinná výbava auta v zimnom období, takže nemali kam uhnúť.

 

Aké sú ale disky neviem, zimné pneu sú uložené v pneuservise tak sa pozrieť na ne nedá. Celkom si neviem predstaviť ako ráfik 7J alebo 6,5J môže ovplyvniť montáž reťazí ak je pneumatika rovnaká. Ráfiky som teda nikdy neriešil, reťaze som mal na posledných 10 autách vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také v autě posledních X ket měl a používal řetězy. Ale byla to jiná značka. 

 

Toto mě právě v manuálu zarazilo. Psal jsem i na Škodovku, proč nelze použít ráfek 7J a zatím mě nikdo nikdo klouně neodpověděl. Proto hledám někoho, kdo řetězy používá a má je třeba vyzkoušené na 7j ráfcích. Dle mého šířka pneumatiky bude vždy stejná, ať už bude na 7J nebo 6,5J ráfku. Řetězy jsou nasazené na pneumatice a s ráfky nemají nic společného. Místa mě v podběhu také přijde dostatek. 

 

Asi mě nezbyde nic jiného, než koupit řetězy, nasadit a vyzkoušet. Třeba se někdo ještě ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...