Přejít na obsah

Z volantu do palubky


DKx

Doporučené příspěvky

Zdravím -_-

Jak už jsem tu někde psal, tak jsem si do své Octy 1, kde jsem měl nemultifunkční plastový volant vyměnil za O2 multifunkční kožený.

Výměna konektoru pro bag a napojení klaksonu byla hračka, samotné nasazení logicky také.

Protože mám autorádio Clarion s dotekovým displejem co se dost stupidně ovládá <_<, tak jsem si chtěl nějak zbastlit ovládání přes onen nový volant - je tam 8 tlačítek.

Hned nazačátku jsem ale narazil na asi největší problém - jak propojit tlačítka s palubovkou. :(

Původně jsem si myslel, že je existují 2 typy kroužků pod volant - s málo kontakty a s mnoho kontakty. Několik lidí mi však tvrdilo, že se kroužek nemění, že multifunkce je přes sběrnici ... tady mi nějak uniklo, kudy pak komunikuje, když tam jsou jen 4 dráty (2 bag, 2 klakson). Možná to bude v tom, že je tam jeden kontakt nezapojen, a že to využívá nějak - nevím, sériové komunikace ..

Tak či onak, i kdybych to řešil sériovou komunikací, tak potřebuju minimálně 4 dráty - RX,clock,+5V,zem a řešení by bylo hodně složité. Vyžadovalo by "inteligentní" vysílač i přijímač, což je u vysílače vzhledem k místu asi problém.

Ale myslím je to řešitelné - 2 dráty vzít z klaksonu - ten též udělat přes komunikaci, volný využít a zem nebo +12V by mohlo být na jednom kabelu airbagu.

Dostávám se však do šílených výmyslů, trvalo by to příliš dlouho a nemám ani dostatečnou praxi, ani programátor procesorů.

Navíc podsvícení tlačítek by muselo být stabilní - nebo další drát.

Nenapadá vás někoho rozumnější řešení ?

Nevíte někdo o kroužku s více kontakty, např. z jiného auta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky by se mi líbil multi volant, ale pokud je takovehj problém přenést signál z volantu do auta, taxe na to radši vyp.....

Tak pokud máš origo rádio, nebo NAVI, tak si to tady x lidí poměrně lehce úspěšně dodělalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vlastne potrebujes/chces vyrobit ovladac na Clarion ovladany z volantu. predpokladam ze to tvoje radio nema pripravu na ovladanie z volantu.

tak ma napadlo iba pouzit origo IR ovladac na Clarion a prepajkovat tlacitka na tie z volantu - co je asi nerealne, lebo ten ovladac neschovas do volantu :(

---

origo radio sa ovlada cez RJ multif. volantu a tam problem asi nebude. staci porovnat riesenie v OI a OII . vo volante su zrejme iba tlacitka (kontakty), aj ked OI ma podla DP vo volante aj ovl. jednotku - na nej je zapojena truba, osvetlenie tlacitok a 3 kontakty volantu. Pozri si schemu OI c.58 - mozno pre inspiraciu :unsure:

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vlastne potrebujes/chces vyrobit ovladac na Clarion ovladany z volantu. predpokladam ze to tvoje radio nema pripravu na ovladanie z volantu.

tak ma napadlo iba pouzit origo IR ovladac na Clarion a prepajkovat tlacitka na tie z volantu - co je asi nerealne, lebo ten ovladac neschovas do volantu :(

---

origo radio sa ovlada cez RJ multif. volantu a tam problem asi nebude. staci porovnat riesenie v OI a OII . vo volante su zrejme iba tlacitka (kontakty), aj ked OI ma podla DP vo volante aj ovl. jednotku - na nej je zapojena truba, osvetlenie tlacitok a 3 kontakty volantu. Pozri si schemu OI c.58 - mozno pre inspiraciu :unsure:

O2 tam má také nějakou jednotku, akorát stejně nevím jak ji zapojit a stejně má kontaktů habaděj (cca 10 ?).

IR ovládání by možná šlo, ale to tam do volantu určitě neschovám. Navíc bych musel nějak vyvést tu IR ledku nabok .. řezat a tak .. a to bych s volantem ve kterém je funkční airbag raději neriskoval (mohl bych ho možná poškodit).

RCB-147-Eu.gif

Přípravu pro ovládání z volantu rádio má, nicméně jednotka k tomu stojí okolo 3 tisíc, a navíc by mi musela fungovat originální multifukce, což u volantu z O2 nejde.

Je to blbý :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...