Přejít na obsah

Motor 1.6 MPI 75 kW


petrenka

Doporučené příspěvky

nechci, aby to zase vyznělo jako nějaká provokace, ale dneska jsem se na to trochu soustředil a od výjezdu z garáže po návrat jsem najezdil po městě a nejbližším okolí cca 35 km, se spotřebou 5,7 litru. Ve městě opravdu 50 s lehkou nohou, na periférii jsem rychlost už nijak nehlídal. Žádný dlouhý stání na křižovatkách. A říkám taky rovnou, že tomu počítadlu nevěřím. Je tam disproporce asi půl litru.

Ale jo, proč ne, je to halt výhoda dieselu-na druhou stranu až budeš zase v servisu a budou ti předkládat účet ny vyšší částku za opravu motoru taky ti do smíchu nebude.U té benzínky to pro nás přeci jen není tak bolestivé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuva kuva tak sa idem snažiť ale neverín že to stlačím v meste pod 9 (zima,zápcha,olovená bota...atd)

:feve:

No v zimě je opravdu těžké tu spotřebu snížit.Zkus si změřit tlak v pneu-v zimě můžeš foukat na 2,4 Baru v předu i zadu. Trochu ti to pomůže s valivými odpory.Jinak trénuj muší nožku, snaž se využívat dojezd vozu ke křižovatkám, moc nebrzdi, prudce neakceleruj a tohle všechno ti trochu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, proč ne, je to halt výhoda dieselu-na druhou stranu až budeš zase v servisu a budou ti předkládat účet ny vyšší částku za opravu motoru taky ti do smíchu nebude.U té benzínky to pro nás přeci jen není tak bolestivé.

pokud bude motor normální, jak se od něj očekává, žádný opravy nebudou připadat v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v zimě je opravdu těžké tu spotřebu snížit.Zkus si změřit tlak v pneu-v zimě můžeš foukat na 2,4 Baru v předu i zadu. Trochu ti to pomůže s valivými odpory.Jinak trénuj muší nožku, snaž se využívat dojezd vozu ke křižovatkám, moc nebrzdi, prudce neakceleruj a tohle všechno ti trochu pomůže.

Takže nejlepší rada dne , nech auto doma a choď pěšky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuva kuva tak sa idem snažiť ale neverín že to stlačím v meste pod 9 (zima,zápcha,olovená bota...atd)

:feve:

Myslim, ze Tvoja spotreba je normalna. Mam sice O1 Combi, ale rovnaky motor. Spotreba v meste v lete cca 7 a v zime okolo 8, ale pri posuvacke v kolone to taha kludne aj na tych 10 - do prace to mam len 5km, takze to nestihnem ani poriadne zahriat, preto je to mozno trochu skreslene a spotreba vyssia. Inak mimo mesto pri pohodovej jazde za 5,5 (podla PP 5,1)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal v jiném vlákně (o 2.0 FSI) tajže jen ve zkratce. Dnes trasa 110 km Jeseník - Šumperk a zpět (kdo zná ví že to je po horské cestě), 3 lidi, prům. rychlost 68km/h, průměrná spotřeba 5,8 l/100km, vše měřeno podle Maxidotu...

Jinak jaro. léto, podzim, zima - já mám pořád naprosto stejnou stejnou spotřebu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúpil som nové zimné pneu Bridgestone blizzak 25LM a musím povedať že aktuálnu zimnú spotrebu mám niečo cez 10 l/100 km. Som si myslel že mám lahkú nohu tak som zvedavý na vývoj zimnej spotreby. Nemám to s čím porovnať lebo moju OII som kúpil na jeseň ako ročnú, predtým som mal OI 1,6 a tam sa my zdala trochu nižšia zimná spotreba. Aký by mal byť priemer pri štandardnej jazde v meste???? ;)

100/100 lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
a jak to děláš, že jseš téměř litr pod průměrem z TP ? Obvykle to bývá přesně naopak.

Já osobně, jezdím prakticky téměř pořád sám, prakticky téměř pořád prázdný, prakticky téměř pořád bez klimy, prakticky velmi střízlivě (ekonomicky) a Tábor prakticky není město, kde by byl problém s plynulostí dopravy...

Jo... a tohle tvrdí PC... takže možná že skutečnost je jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Motor 1.6 MPI 75 kW
  • Ondra16V uzamkl následující téma
  • Pawouk odemčeno a umístěno toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...