Přejít na obsah

Prasklý řemen alternátoru - vyteklá nafta - Octavia 2 2.0 TDI PD


KubaMaly

Doporučené příspěvky

Zdravím, stala se mi nepříjemnost, kdy mi technik špatně nasadil těsnění palivového filtru, ten začal téct a kapalo to docela slušně. Tou samou dobou mi začal pískat řemen alternátoru.

Nechal jsem filtr přetěsnit, ten je v pořádku, ale cestou ze servisu se mi přerval řemen alternátoru.

Moje otázka je - měnit komplet rozvody nebo stačí drážkový řemen alternátoru/napínací kladka?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To právě nevím, ideálně tedy sehnat někoho, kdo mi to odstrojí a zjistí stav. 

Rozvodový řemen by ale měl být dost krytý od řemene alternátoru, doufám tedy, že ten je v pořádku. 

Spíš jsem chtěl zjistit, jestli neměl někdo podobný problém a jestli byl rozvodový řemen suchý nebo ne.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pokud se vám přerval řemen alternátoru, je důležité vyměnit ho co nejdříve, aby nedošlo k dalším problémům s dobíjením baterie a chodem motoru. Pokud řemen pískal už předtím, může to znamenat, že napínací kladka je opotřebovaná nebo že řemen nebyl správně napnutý, takže je dobré zvážit i její výměnu. Co se týče rozvodů, pokud nebyly v plánu na výměnu a nejsou opotřebované, není nutné je měnit současně s řemenem alternátoru. Stačí tedy vyměnit drážkový řemen a případně napínací kladku, pokud vykazuje známky opotřebení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...