Přejít na obsah

Nefunguje airbag, klakson a tlačítka na volantu po nastartování. Při otáčení tam je cítit volný kabel.


Krystof007

Doporučené příspěvky

Mám rapid facelift 2016, 1.2tsi a dneska po nasednutí to hlásilo nefunční airbag řidiče, taky to netroubí a tlačítka jsou v čudu. Jelikož je airbag ´´odpojený´´ tak jsem ho vyndal po 10 minutách šmátrání šrobouváku a na nic jsem nepřišel, vše je tam zapojené. Po kratší jízdě jsem si všiml že při parkování a otáčení volantu kompletně z leva do prava se tam ozívá nějaký drát, nebo spíše kabel jak dře. Nevíte někdo jak to zpravit, případně co odmontovat abych se nato podívál (ten kabel)? Mimo auto má skoro 270tis najeto a pojistky vapadají ok.

Moc děkuji za radu/y, Kryštof P.

 

Přikládám fotku vyndaného airbagu.

IMG_20240906_203359680.jpg

IMG_20240906_203417651.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada bude  nejspíš v podvolantovém kroužku. To je díl pod volantem, kde je taková plochá spirála, která převádí signály do komponent, umístěných na volantu. Nejspíš došlo k jejímu poškození. 

Při každém sundání volantu a pracech na sloupku se musí podvolantový kroužek zajistit proti rozložení, protože na místě ho drží právě volant....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...