Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Škoda Rapid - od roku 2012  • Aktuální příspěvky

   • Je potreba napsat i motorizaci a aspon modelovy rok.   Doplnim, ze G-TEC z roku 2015 nema zjevne extra rezervu jako 1.6TDI a pri dojezdu 5 km spolknul 50l.
   • Třeba se bude někomu hodit - zkusil jsem výměnu gumiček ve stíracích lištách Superbu:   1. prvně si musíte koupit auto, které má gumičky v dezolátním stavu a nebo je do tohoto stavu sám přivést 2. po splnění prvního bodu buď koupíte celé lišty v originálním balení/Bosch/Valeo a nebo zkoušíte dojít k totožnému výsledku levnější, ale o něco drastičtější cestou 3. potřebujete díl, který Škoda standardně nedodává a pochází od VW - originální gumičky do aerostěračů 4. Superb má lištu před řidičem dlouhou cca 65cm a před spolujezdcem kratičkou 45cm 5. Pokud takto měníte lišty poprvé, objednáte 1ks dílu 1K0955429B (teď 131Kč) a 1ks dílu 1K0955429D (180Kč) - jde o originální díl s nominální délkou 600 a 700mm 6. Až vám to přijde domů, leknete se, jestli poslali správný díl. Cedulka na pytlíku ale nekecá a číslo dílu sedí. 7. Kratší lišta je totiž kratší jen asi o 4-5 cm a má ... tramtadadá 65cm, takže by podle všeho měla stačit dvakrát ta kratší. Ke gumičkám jsou náhradní krytky. 8. Po sejmutí lišt z auta a srovnání krytek zjistíte, že jsou odlišné. 9. Chvilku budete zkoumat, kterou krytku zkusit sundat, aby šla gumička vytáhnout a nasadit nová. Když nebudete větší jelito než já, mírným páčivým pohybem v kombinaci s tahem krytku sundáte bez úplné destrukce. Napodruhé by se mně možná podařilo krytku sundat i bez povrchového poškození... 10. Pokud krytku zničíte, náhradní vám k ničemu nejsou a musíte si sehnat buď krytku jinde a nebo koupit celé nové lišty. 11. Vytáhnete gumičku. 12. Pokud budete bystřejší, dojde vám hned napoprvé, že je pohodlnější zkrátit novou gumičku podle délky vytažené staré. A ne hned nacpat novou gumičku do stěrače a potřebnou délku odhadovat. 13. Zachovanou krytku zpět nasadíte, ta zacvakne a spadla klec. 14. Doplním, že jsem tipnul pro sundání krytky pravou stranu stěrače (bráno po směru jízdy, nasazeného v základní poloze) 15. Pokud jste bystří jako já, děláte tuhle činnost při dešti a hned po nasazení lišt můžete kontrolovat výsledek. 16. Umyjete si ruce, schováte nepotřebné náhradní krytky pro budoucí pokolení a pochlubíte se manželce, že už může používat stěrače.
   • Tak asi není vše originální nebo je špatně nakodováno, jak píše cosby. Dělal to podle tvého popisu servis, nikoli výrobce. Takže zpátky k těm ignorantům a reklamovat. Pokud jsi ovšem odsouhlasil neoriginální příslušenství, budeš mít opravdu smůlu.
   • ano vede do nádržky, díky za číslo už jí mám
  ×