Jump to content

miklisek

Uživatel
 • Content Count

  4,535
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

miklisek last won the day on April 17

miklisek had the most liked content!

Community Reputation

1,182 Excellent

6 Followers

About miklisek

 • Rank
  Veterán

Recent Profile Visitors

6,509 profile views
 1. miklisek

  Výměna xenonové žárovky D5S

  Tohle nevypadá na vadu seřízení. To vypadá, že je ve světle něco špatně namontovaného. Je divné, že to mají obě, jak píšeš. Nemůžou být ta světla třeba pro Anglii?
 2. miklisek

  Kde se šetřilo

  Koberce v podbězích byly i FI kvůli hluku, zvlášť od kamínků na silnicích. Tohle mi říkal dodavatel těch podběhů, když je vyráběl pro Škodovku v prvních letech výroby FI náhradní technologií vakuovým tvarováním a lepení koberce byl pěknej vopruz. Prostě se s tím smířte, že 99% současných modelů se spalovacím motorem takováto protihluková opatření mít nebude. Cena, cena cena.... Nebo si počkejte na elektromobily, tam jsou jízdní hluky pro konstrutéry velký oříšek.
 3. miklisek

  Kde se šetřilo

  No to bude tedy téma....
 4. Mě spíš vadí to, že nic na displeji nevidím, když má spolujezdkyně bíle tričko a při slunečném dni se to v displeji zrcadlí. Ne, že by mi to vadilo, ale kromě jejích předností vidím na displeji prd...... Chtělo by to spíš matnou antireflexní fólii.
 5. miklisek

  LEDky do blinkrů a couvaček u RAPIDA/SPACEBACKU

  Jedno technické info. Použité LEDky mají tento příkon (měřeno a vypočteno z reálných hodnot v autě): zadní BA15S 4,6 W, boční T10 1,3 W. Takže tato přídavná zátěž by snad neměla ovlivnit elektroniku. Když je připojen přívěsný vozík, přidává 21 W. Navíc vpředu je LED pásek a ten 21 W jako původní žárovka blinkru ve světle určitě nemá.
 6. Nějaký americký kabriolet od GM, s opravdu krásným zvukem 6ti válce: 3SES TRY0
 7. miklisek

  LEDky do blinkrů a couvaček u RAPIDA/SPACEBACKU

  Tak LED blinkry v zadních světlech zprovozněny a moje zadní světla jsou teď konečně full LED. Řešení umožňuje kdykoliv vrátit žárovku zpět (třeba před STK). Ješte došlo ke změně v bočních blinkrech, testuju další typy LED žárovek s paticí T10, tato je jedna z nich a jeví se zatím jako nejlepší. Má malý průměr těla, čipy na bocích naklopené dopředu, a svítí krásnou oranžovou barvou. https://www.aliexpress.com/item/NAO-w5w-led-Lamp-T10-LED-Bulb-Super-Bright-3030-Car-Lights-Interior-1-6W-5/32838690337.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74ca4c4d6CQMqa
 8. miklisek

  CITIGOe iV

  Tady je vidět, že VW bude vždycky hierarchicky výš - designové porovnání spalovací vs. elekrtro verze u VW UP!
 9. miklisek

  CITIGOe iV

  Doufáš marně - ano, je to děs, nejvíc ta maska. Zvítězila opět ekonomika, přeci nebudou dělat nový nárazník, když se jedná o výrobu na dva roky. A možná ten největsí děs, maska, má být designovým přechodem mezi spalovací a elektrickou érou, aby si lidi zvykli na design vozů bez mřížky chladiče, která je na autech víc jak 100 let..
 10. miklisek

  LEDky do blinkrů a couvaček u RAPIDA/SPACEBACKU

  LEDky dorazily. O víkendu se bude kutit. MAXGTRS 2x 1156 BA15S Led P21W Car Light Bulbs Clearance Stop Tail Break Light Turn Signal Backup Reverse Light White 6000K https://s.click.aliexpress.com/e/bl0jlfBi
 11. miklisek

  Lepení (montáž) zadního spoileru

  A co prostě dodržet návod? Jen 3M páskám bych nevěřil kvůli možnosti, že tam budou spáry, že to nebude sedět. Lepidlo je jistota, zvlášť u tohoto zvednutého typu. Jo a já pro fixaci během schnutí použil malířské papírové pásky pro fixaci polohy na víku, aby se to náhodou nepohlo, to je uvedeno taky v návodu. A dal jsem jich radši víc, než jak je na obrázku.
 12. miklisek

  LEDky do blinkrů a couvaček u RAPIDA/SPACEBACKU

  Je potřeba zatlačit hodně, ale opravdu hodně směrem dopředu, kde je na těle blinkru pružná západka. A pak se pokusit vypáčit zadní stranu, kde je šikmá pevná západka. Problém je v tom, že třeba můj levý blatník má blbě vylisovaný otvor pro tu zadní západku, takže to nešlo ani zaboha vypáčit. K té pružné západce se dá ale dostat dlouhým šroubovákem v díře za pantem kapoty. Posviť si tam a uvidíš to. Když se ti podaří blinkr vyndat, udělej to co já: zalamovacím nožem uprav tu zadní šiknou pevnou západku tak, aby po zmáčnutí blinkru, nasazeného do otvoru tou přední pružnou západkou, ve směru dopředu, západka prošla volně okolo plechu blatníku. Je to metoda pokus-omyl, je potřeba ořezávat po malých vrstvách, aby tam ze západky taky něco zbylo. Blinkr je pak trochu volnější, než původně byl, ale on nevypadne.
 13. miklisek

  LEDky do blinkrů a couvaček u RAPIDA/SPACEBACKU

  Příprava na úpravu zadních blinkrů na verzi LED. LEDky jsou ještě na cestě.
 14. CORV 3TT3 - bílá Corveta dnes u Benešova.
 15. miklisek

  automatické rozsvěcení světel

  Doprava.
×