Jump to content

miklisek

Uživatel
 • Content Count

  4,487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

miklisek last won the day on April 17

miklisek had the most liked content!

Community Reputation

1,160 Excellent

6 Followers

About miklisek

 • Rank
  Veterán

Recent Profile Visitors

6,303 profile views
 1. miklisek

  Výměna mlhovek fl za předfl u RAPIDů MR2012-2017

  Finální vzhled celého předku s faceliftovými bi-xenony a mlhovkami. Pozn.: slabá chromovaná lišta na mřížkách je vlastní tvorba, seriová silná se mě osobně nelíbí a jen černé jsem to mít nechtěl.
 2. Návod pro ty, kdy by chtěli realizovat výměnu mlhovek z faceliftu na předfaceliftová auto jako doladění vzhledu po výměně halogenů/xenonů za bixenony: Mřížky provedení černá satén bez lišty: 5JA 853 677C 9B9 prostřední, 5JA 807 681A 9B9 levá, 5JA 807 682A 9B9 pravá - cena za komplet cca 800,-Kč (v autodíly+) Mřížky provedení pro chrom lištu: 5JA 853 677D 9B9 prostřední, 5JA 807 681B 9B9 levá, 5JA 807 682B 9B9 pravá, chrom lišta prostřední 5JA 853 551 2ZZ, chrom lišta levá 5JA 853 767 2ZZ, chrom lišta pravá 5JA 853 768 2ZZ, cena za komplet cca 4.000,-Kč (v autodíly+) Mlhovky: levá 5JA941699D a pravá 5JA941700D, cena kolem 2000,-Kč (např. Vrakoviště Mělník). Instalace vyžaduje u předface aut trochu ořezat otvor pro světlo. Jde to dobře zalamovacím nožem, plast nárazníku je hodně měkký. Snadnější to mají ti, kdo mají např. mlhovky s LED modulem, s jejich náběhem už jedna úprava tvaru nárazníku proběhla. Jak má otvor vypadat a co je nutné ořezat je viděn na fotkách. Koresponduje to s tvarem otvoru v nových náraznících viz foto nárazníku z bazoše. Návratu k původním mlhovkám již není, zmizí jeden úchyt původní krytky mlhovky (označeno svislou šipkou). Oproti faceliftovému originálu bude ve vyřízlém otvoru také chybět materiál pro jednu boční západku (označeno vodorovnou šipkou), ale to se dá vyřešit úpravou mlhovky, viz níže. Patice na svazku souhlasí. Při nasazování je nutné dávat trochu větší pozor, aby naváděcí packy byly tam, kde mají být. Boční packa se musí trochu upravit, protože zde chybí kus plastu v nárazníku (aspoň u mého MR 2013). Já to vyřešil nanesení tavného lepidla a přizpůsobení délky západky skutečným rozměrům ořezu. No a takhle to vypadá po montáži mlhovek a krytek. Při nasazování krytek to chce trochu víc citu, aby krytka zapadla tam kam má a byla docvaknutá až na doraz. Týká se hlavně části u spodní hrany mlhovky. Vyndavání krytky je stejné jako u předchozího typu, otvor pro háček je dole v oblasti za vlnkou směrem k prostřednímu dílu. Otvor pod mlhovkou je určen pro imbus na seřízení polohy mlhovky.
 3. miklisek

  Výměna volantu za 3-ramenný

  Co sloučit s tím původním, ať není duplicita?
 4. miklisek

  Výměna volantu za 3-ramenný

  Už tu téma o volantu je v sekci elektrika: Multifunkční volant Škoda Rapid - zapojení + kabeláž. Hledej odpověď tam.
 5. miklisek

  Bzučení klimatizace při A/C

  Hlavně to bzučení je jakoby to byl elektromobil. Vůbec to nezní jako mechanicky vyluzovaný zvuk. U mě to taky bylo spíš v období, kdy klima jela na půl výkonu. Při horku to bylo v pohodě.
 6. Tak světla konečně zprovozněna u ferda25. Lehce přes 2 hodiny práce na kódování. Problém byl ve mnou špatně pochopeném zadání, jak zapojit nové vodiče, a pak diodové blatníkové blinkry - prostě Rapid si s LEDkama v blinkrech nerozumí. Tyhle dvě záležitosti nás trochu zpozdily. Takže bi-xenony u MR2013 jde oživit vč. třeba dodělaného světelného asistenta, jako u mě. Předpoklad je, že v autě musí být BCM 7H0937090D, to celou akci případným zájemcům o výměnu světel prodraží o cca 3500 Kč. To, že při potkavacích světlech a puštěných blinkrech obrysovky nezhasnou úplně, bych za nějaké velké mínus nepovažoval. Světlo blinkru je dost ostré, takže člověk ani moc nepostřehne, že tam v mezeře svítí nějaká bílá. Některá auta mají žárovkový blinkr tak blbě umístěný, že skoro není přes svit hlavních světel vidět, že tam něco bliká.
 7. Tak mám konečně dodělané spínání comming home pomocí páčky světelné houkačky díky radě ferdy. Stačí do ní cvrnknout a po otevření dveří se rozsvítí mlhovky, které zhasnou až po zamčení auta za nadefinovaný čas. Funguje to i bez světelného asistenta, samozřejmě musí být před tím zapnuta potkavací světla, s DLR to nefunguje. Edit schématu a popisu v prvním příspěvku.
 8. Bi-xenony namontovány, auto neskutečně prokouklo! Jinak mám trochu odřené ruce, demontovat 2x 2 šroubky spojení nárazník-blatník je teda fakt na dětskou ruku. Ale přehozeno bylo za 2,5 hodiny, což je docela dobrý čas . Půl hodiny trvalo sundat a nandat nárazník, 1,5 spolkne seřizovaní polohy světel vůči karoserii i s několikerým zapadnutím nářadí dovnitř auta, což má vždy za následek nutnost opětovné demontáže bud´ mlhovek nebo nadkolí - doteď si nejsem jistý, jestli mám všechno nářadí v kufříku..... Jen mě při běžícím motoru bliká blinkr trhaně a cvakátko v palubce se může zbláznit . Dle @ferda25 to prý vyřeší ta jeho úprava kabeláže a nakódování.
 9. miklisek

  Zvuky od podvozku

  To nevypadá na navulkanizované, vždyť to má dělící rovinu. Leda, že by to nějak přilepili.... Jo a všiml jsem se, že stabilizátor nemá opěrnou podložku vedle silentbloku. Že by to vrzání způsobovalo, že se bok silentbloku tře o tu podložku? Foto mého stabilizátoru s podložkou.
 10. miklisek

  Vrzganie prednej napravy - vymena stabilizatora

  Dalo by se dohledat TPI, kde se to řeší. A WD srágora tam není napsaná zcela určitě, je tam nějaká lithiová vazelína. To si servis ulehčil práci a měli zase svoji hlavu. WDčko mi silentblok u OI naopak naboptnalo, že jsem ho musel vyměnit za měsíc po namazání. Škodovka šetří namazáním jen svoje záruční náklady, protože vyměnit silentblok je časově a nákladově o dost dražší. Výměna je jedinné spolehlivé řešení.
 11. O není tak složité, jak to vypadá. Jelikož má halogen/xenon/bi-xenon pořád stejný 10 pin konektor (i když ETKA hovoří u bi-xenonů z nějakého důvodu o 14 pin, přitom světlo má 10 pin vstup), není s tím vůbec problém. Ty nové vodiče, co tam přidává ferda25, se prostě v případě zpětné montáže halogenů/xenonů přeruší. Možná to ani potřeba není, ale to by musel říct on. Jasně, trochu je komplikace v případě, že DLR je v mlhovkách, tam je to kapku složitější. Tam už se musí propojení znovu obnovit. Ale pokud s tím člověk počítá, že to bude chtít při prodeji vracet do původního stavu, je i toto řešitelné.
 12. miklisek

  Zimní pneumatiky

  Tak to musím taky potvrdit, že v tomto rozměru jsou BP5 na Rapidu fakt tiché, až mě to překvapilo. A zatím i pozitivní pocit z toho, jak auto na silnici s nima drží.
 13. Tak jsem zjišťoval ceny mřížek mlhovek po fl s chrom lištou, aby to ladilo s fl bi-xenony. Celá ta sranda by přišla na 4000 Kč. Za tři pochromovaný kusy plastu chtějí skoro 3200 Kč! K tomu černé mřížky za 800 Kč. To fakt asi ne.... Jinak čísla jsou: - mřížka střední 5JA 853 677 D 9B9 - chrom lišta 5JA 853 551 2ZZ - mřížka vlevo 5JA 807 681 B 9B9 - mřížka vpravo 5JA 807 682 B 9B9 - chrom lišta vlevo 5JA 853 767 2ZZ - chrom lišta vpravo 5JA 853 768 2ZZ
 14. Dnes test bi-xenonů. DLR a parkovačky nesvítí, protože ještě nemám přepojený vodič od mlhovek zpět do světla. Ale jezdit by se z tím teoreticky už dalo.
 15. To by bylo, ale DLR přepojím zase zpět do světla. Kdo z vás by pak chtěl DLR MC černé mlhovky i s propojovacím kabelem na staré halogeny nebo xenony před fl, budou na prodej. Já dám buď MC černé mlhovky (těch je na netu mraky) nebo třeba už ty malé fl, pokud budou za rozumnou cenu.
×