Jump to content

miklisek

Uživatel
 • Posts

  5,488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

miklisek last won the day on January 3

miklisek had the most liked content!

3 Followers

Recent Profile Visitors

12,918 profile views

miklisek's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Posting Machine Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

1.9k

Reputation

 1. U Supa @Trongix je to přeci rozdíl jako kráva! To nemůže servis myslet vážně! Neznám povolené hodnoty u Supa, ale povolený rozdíl mezi koly určitě nebude tolik, tady je 1°18' jestli dobře počítám. To posunutím nápravnice asi nesrovnáš. Takže otázka, co je ohnuté nebo posunuté ať vlivem špatného seřízení nebo vlivem nárazu. Určitě to tak nenechej. První zkusit geo jinde pro vyloučení chyby měření. Pokud se ukáže, že je to ve stejných hodnotách, pak tě nejspíš čeká výměna ramene nebo tlumičů nebo těhlice nebo čepů.
 2. miklisek

  Climatronic

  Přesně tak.... 😉
 3. Přesně to samé... Asi se někdo snažil fórum hacknout.
 4. Problém je, že @15degrenasi Toledo nevlastní. Píše "prý", takže on sám to dělat nebude. A pochybuju, že by mu to dělal servis. Nenasákavá náhrada asi není. Podle mě jediným řešením eliminace případné koroze by bylo ochránit voskem na dutiny nebo body paint sprejem neproblematičtější část spoje mezi blatníkem a prahem, jak jsou ty dva šrouby a kašlat na to. Případně to pro klid duše před a po zimě prostě vyčistit.
 5. Neodchází ti pásek. To, co je vidět ve světle, je jen světlovodná trubice, ne řada diod. Vlastní světlo generuje LED modul, který je umístěn dole pod krytem, kudy se mění výbojka. Takže pro výměnu je nutné světlo vynadat ven z auta. Jsou tam bílé diody pro DLR a oranžové pro blinkr. Nesjpíš ti tedy svítí současně obě barvy, resp. je trochu jsou žhavené nějakým bludným proudem ty oranžové. Anebo horší, odešly ti ty diody. Řešili to jeden uživatelé třeba zde: https://www.drive2.ru/l/599497995880236832/ nebo https://www.drive2.ru/l/597085117613080754/ Čísla modulů jsou: levý 5JC 941 645, pravý 5JC 941 646, výkonový modul (ŘJ) 4G0 907 397 Q
 6. miklisek

  Climatronic

  Můžu poradit, jak sehnat levnější motorek klapky V71. Pokud tam máte servo BEHR jako jsem ho měl já, stačí koupit z nějakého mě neznámého důvodu výrazně levnější motorek klapky V68 a přehodit jen palec ze staré klapky V71 za ozubené kolo na servu V68. Držák klapky V71 použijete svůj původní, servo jde z něho lehce vycvaknout. V68 https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0819453e-servomotor-nastaveni-topeni-mahle-9701.html V71 https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/8z1819453b-servomotor-nastaveni-topeni-skoda-19186.html
 7. S odklonem víceméně ano. První výměna lůžek byla na nějakých 81tkm, když jsem hledal příčinu, proč je odklon vpravo pořád špatně, auto táhne doprava. A taky preventivně při výměně dílů následkem té rány. Lůžka jsem měnil už 2x za Lemförder, kvalita ale vždy nic moc. Teď origo Škoda.
 8. Já s tím jiným zvětšeným odklonem pravého kola bojuju ale od začátku, co mám auto. To není následek rány. Když si projdu měření geometrie, tak tam pořád byl velký rozdíl úhlů. Nikdo ze servisů to nikdy neřešil, že je to totálně mimo povolené hodnoty. V dubnu 2021 mi to konečně srovnali na hodnoty, které byly téměř totožné -0°44´/-0°46´. Není mi pak ale jasné, proč po výměně lůžek se to vrátilo do původního stavu -0°24´/-1°12´.... To pak vypadá, jako že to vyrovnání odklonů a geometrii zašvindlovali.
 9. Ránu do kola dostalo auto před několika lety, od té doby už ale má nové tlumiče vpředu i vzadu, nové silentbloky ramen, těhlici, rejdový čep.... Jinak nápravnice Rapida je do karoserie napevno, bez nějakých přídavných lůžek. A nápravnice byla dokonce cca před rokem vystřeďovaná, aby se odklony aspoň trochu vyrovnaly. Ale jak koukám, tak měření geo po vyměně lůžek v září jsou tam opět hodnoty vlevo -0,24° a vpravo -0,54°, přičemž před seřízením geo tam bylo dokonce -1,12° a to bych se divil, že by seřízení sbíhavosti mělo takový vliv na odklon.
 10. DP nikde nehovoří o jakémkoliv silentbloku mezi nápravnicí a karoserií. Mě se pneumatiky nerovnoměrně nesjíždějí. Tady příčina asi nebude. Možná je to prostě daň za konstrukci uložení a příliš měkkou pryž toho lůžka. Máte někdo zkušenosti s lůžky z polyuretanu? Tvarově je lůžko odlišné s větším průřezem materiálu, takže by pístnice tlumiče neměla mít moc šanci uhýbat do strany.
 11. Ránu do kola dostalo auto před několika lety, od té doby už ale má nové tlumiče vpředu i vzadu, nové silentbloky ramen, těhlici, rejdový čep.... Jinak nápravnice Rapida je do karoserie napevno, bez nějakých přídavných lůžek. A nápravnice byla dokonce cca před rokem vystřeďovaná, aby se odklony aspoň trochu vyrovnaly.
 12. Parkovat na rovině bude problém, přeci jen je lepší mít auto zaparkované pod okny domu. Nebo parkovat čumákem opačně aby se vliv zatížení projevil vlevo 😁. Měření karoserie se nikdy nedělalo. Taky mě to napadlo, jestli není pravá miska křivě navařená a proto byl od novoty úhel odklonu vpravo kolem -1 stupně.
 13. To mi řekněte, proč po necelých 3.000km od výměny v autorizáku se horní pravé lůžko zdeformovalo a tím pádem se změnil odklon kola. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč auto najednou zničehonic začalo táhnout doprava a musel jsem posunout řídící tyče, aby se volant vyrovnal. Otočil jsem lůžko o 180°, uvidíme co to udělá. Díly uložení jsou originál Škoda. Co na autě je blbě, že se to tak rychle zdeformuje. Přitom poloha levého lůžka je relativně OK, i když i na něm je ta deformace ke straně už taky vidět. Může ta deformace být, že auto parkuje nakloněné napravo a ještě dolů? Ulice je mírně z kopce a ještě hodně nakloněná k chodníku. Pravé lůžko před otočením. Po otočení. Levé lůžko jakž takž ve správné poloze.
 14. Ale jo, není to špatný. Na fotce to vypadá líp, než v představách.
 15. Zkusil bych se poptat ve firmě Autointerier v MB. Dělali prototypy sedadel pro Škodovku, jak teď je otázka. Ale asi umí dost věcí na zakázku. Iva Bendová M: +420 602 144 932 E: info@autointerier.cz AUTOINTERIER Šindelář s.r.o. Josefodolská 39 293 01 Mladá Boleslav - Debř www.autointerier.cz
×
×
 • Create New...