Jump to content

miklisek

Uživatel
 • Posts

  5,141
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

miklisek last won the day on June 15

miklisek had the most liked content!

2 Followers

Recent Profile Visitors

9,935 profile views

miklisek's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

1.5k

Reputation

 1. Tak to je jasné. Klapka V71, což je klapka vnitřního okruhu nebo-li ta v palubce, co uzavírá přístup vzduchu do kabiny, odchází. To se mě děje taky. Dokonce v Chorvatsku na dálnici ve vedru se přehodily koncové polohy a ačkoliv měla být klapka otevřena naplno, byla zavřena. V autě bylo k padnutí, protože ventilátor neběžel naplno, ačkoliv to ukazovalo plné točky. Vyřešil jsem to vypnutím motoru na odpočívadle a po pauze na kafe se to vzpamatovalo a už to nezazlobilo. Naposledy tedy před asi půl rokem. Mám doma novou klapku V71, ale nedostal jsem se k výměně, protože zatím to není potřeba. Cena klapky V71 je asi 4.000Kč.
 2. Já bych řekl, že s chladičem klimy to nesouvisí. Na vině je nejspíš přímo ventilátor nebo motorek klapky V71, který uzavře přístup vzduchu do auta a myslím, že se v té chvíli snižují otáčky ventilátoru. Každopádně první bych udělal diagnostiku, co kde se v klimě děje nekalého.
 3. Já se mu tedy nesměju, vždycky to taky slyším, že motor má jakoby hladší chod. Ono je to logické s novým olejem. Ale je to jen chvilmkový pocit po odjezdu ze servisu..... Stejně tak rachocení po startu ustane na takových 2tkm. Pak se vše vrátí do starých kolejí.
 4. Přidán návod na difuzor Spaceback
 5. Originální návody na instalaci předního spoileru a bočních prahů na Rapid Monte Carlo. 5JJ_071_609_Spoiler_predniho_narazniku.pdf Pro instalaci spoileru potřebujete: -šroub TP5x22-Q – N 91195501 – 4ks - rozpěrný nýt A-6x12 – N 0385012 - 4ks - montážní lepidlo na spoilery Elch Pro P1 1K-PU - 2x tuba 80 ml (https://www.tuningstyle.cz/montazni-lepidlo-na-spoilery-elch-pro-p1-1k-pu/) je to lepidlo, které Škodovka používá pod svým obj.č. HHA 381 014 - čistič Terostat 8550 - brusný papír P80 - papírová lepící maskovací páska 5JA_071 _685_Bocni_ prahove_ spoilery_Rapid.pdf Pro instalaci bočních prahů potřebujete: - adaptéry 5JA 853 493; 5JA 853 494; 5JA 853 493A; 5JA 853 494A - šroub N 909 747 01 - 8ks - primer na PP, třeba COLLE21 Primer for plastics PE,PP,PTFE (https://www.mn-modelar.cz/primer-for-plastics-pe-pp-ptfe/) - vhodné PU lepidlo, které je vhodné na plasty, díky primeru teoreticky nevadí, že je plast prahů (PP+EPDM) špatně lepitelný, primer by měl zajistit dobrou adhezi lepidla. - brusný papír P80 - papírová lepící maskovací páska 5JJ_071_610_Difuzor_Spaceback.pdf Pro instalaci bočních prahů potřebujete: - rozpěrný nýt -2ks - montážní lepidlo na spoilery Elch Pro P1 1K-PU - 2x tuba 80 ml (https://www.tuningstyle.cz/montazni-lepidlo-na-spoilery-elch-pro-p1-1k-pu/) je to lepidlo, které Škodovka používá pod svým obj.č. HHA 381 014 (pozn. v návodu je uvedeno lepidlo BETAMATE 2810 a primer BETAMATE 4000, což je stejné, jako v případě lepení předního spoileru, proto jsem zde uvedl lepidlo od ELCHu) - čistič Terostat 8550 - brusný papír P80 - papírová lepící maskovací páska
 6. Nemám sice S3, ale taky řeším vibrace a to na RAPIDu v cca ve 95-100km/h. Pneuservisák mi říkal, že ty šly Nokiany na 17" ráfek špatně nasazovat. XL verze má hodně tuhé bočince. Myslím, že říkal, že to bylo u dvou kol. Absolvoval jsem vyvažovačku HUNTER, jedno kolo bylo prý hodně k limitu povolené boční síly, myslím že to je 70N a naměřili 60N. Ostatní kola byla okolo 30N. Ani převážení na HUNTERu se zátěží bohužel vibrace neodstanilo. Tak jsem zatím přehodil přední kola za zadní a zatím je klid. Zkusím nechat ty dvě pneu, které asi způsobovaly vibrace, prohodit na ráfcích mezi sebou a uvidíme. Ráfky origo Škoda SAVIO 17" a pneu NOKIAN POWERPROOF 215/40 R17 XL, oboje nové, najeto 3000km.
 7. miklisek

  Geometrie

  Mě spíš zajímá , proč když se neseřizuje, tak při měření se pohnul záklon vlevo i vpravo o takřka 2°, kdyby to byly desetiny, o nic by nešlo. Ale takhle? Přeci seřízením sbíhavosti se záklon nemůže o tolik hnout? Spíš mi to připadá, že během měření se snímače na kolech asi pohnuly. V tom případě je pak dobře změřená i ta sbíhavost?
 8. Pokud nikdo před tebou neměnil tlumiče, pak to udělej hned. Ve 180tkm jsou všechny tlumiče už 2x po smrti. Já měnil zadní už po 40tkm, protože to byl vzadu parník.
 9. To bude nejspíš tím, že jak utlumuješ místa v autě, začínají se ti objevovat nová místa, odkud to bude nově hlučet a ten zdroj se bude přesouvat stále jinam.... 😉 Strop se tlumí obyčejné jen těžkou fólií, sloupky jsem snad nikdy neviděl, ani u celoodhlučnění. Dal bych asi ten akustický molitan do krytu sloupků místo původní lehké vaty, co tam teď je. A vic radši nic. Sloupek je bezpečnostní prvek, ten bych asi nijak těžkou fólií netlumil.
 10. Kola byla oproti celkové hmotě auta fakt prťavá. Asi zkouší nejhorší možné kombinace. Auto mělo totiž panoramu, takže o něco výše těžiště.
 11. Že bychom použili motor do sekacího traktoru? Interiér byl bez parádiček typu chromové nebo lakované doplňky. Akorát volant byl v chromu. Madla ladí do celkového konceptu palubky a spol., otázka jak se budou za ně dveře zavírat. Asi bude potřeba jiný styl, než je teď. Ale je pravda, že Favorit to měl takto vlastně původně taky.
 12. Dnes u nás v práci F ková zkušební základní modrá. Vypadá fakt dospěle. Spletl jsem si ji při jejím příjezdu se Scalou (viděno z asi 200m). Interiér taky designově pěkný, šířka větší než v mém Rapidu. Vzadu docela dost místa na nohy na tu velikost auta.
 13. Koukám, že jsi ukradl mé duševní vlastnictví .... :-D https://forum.skodahome.cz/topic/128025-ulomený-ventil-odvzdušnění-víka-hlavy-válců-12-tsi/?do=findComment&comment=2333349
×
×
 • Create New...