Přejít na obsah

chci aby mi při dálkových svítily potkávací


myty

Doporučené příspěvky

samo že mi xenon nezháší

ale podle schémat to nemám

podle schémat je tam jinak zapojen spínač světel

A cos tomu provedl aby to svítilo společně ? Jsem tak vymýšlel propojit nějakou diodou dálkové s potkávacími, ale ten napěťový pokles při přepnutí by to asi stejně na chvíli pozhasnul, ne ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle schémat chybí propoj linie A9 (potkávací světla) (žluto zelená) se spínačem světel pozice T17a/7 (56x)

Spínač světel myslíš vlevo dole, nebo přepínač (páčku) pod volantem ? A na linii A9 se napojím někde u pojistek ? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A9 je před pojistkou č.20 a 21

na páčce přepínání potk.-dálk.

barva žluto/zelená

Tak kouzlo se nezdařilo. Jediný úspěch při tomto zapojení je ten, že svítí kontrolky na palubce potkávací /dálková jako by se venku něco dělo, ale při tomto zapojení fungují při dálkových jen dálkové a při potkávacích nesvítí nic :unsure:

Zkoušel jsem propjit žluto/zelenou (potkávací) na přepínači pod volantem s bílo/zelenou (dálkové) a pokud je propojím, svítí potkávací i dálkové, takže by to stačilo asi ošetřit diodou aby při potkávacích nesvítily dálkové. Navíc tím propojením teče kolem 6-7 A , a já takovéhle tvrďárny moc nerad. Takže ještě leda použít relátko, kde by spínací okruh šel z těch dálkových a silový z nějakého silnějšího plusu, nejlépe přes pojistku. Nejsem si jist jestli to zpoždění při sepnutí toho relátka nepozhasne xen. lampy.... Nemáš nějaké jiné, elegantnější řešení ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto byla reakce na REMUSE že je to špatně zapojeny.

vždy jsem si myslel že pro xenony je jiná páčka (která nerozpojuje potk. světla) ale v etosu jsem ji nenašel tak jsem myslel že bude stačit propojit linii A9. jinej rozdíl jsem ve schématech nenašel.

tímto bych ho chtěl poprosit Remuse o objasnění

já mám propojeny u páčky přepínače potk./dálk. kontakty 7 a 8 na 12 pinové svorkovnici u páčky, (barvy žluto/červená a žluto/zelená)

je to vlastně klenba přes spínač který se rozpojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové, když jsem si kdysi xenony dodělával měl jsem ten samý problém,ale jsou to již 4 roky zpět a bohužel si nepamatuju v čem byla chyba. Je potřeba teď jet kabel po kabelu dle schématu a určitě brzy zjistíš v čem je problém. Teď jsem chvíli koukal do schémat a vypadá to stejně jak říkal Vaša na propojení A9 se světlometem a sp. světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové, když jsem si kdysi xenony dodělával měl jsem ten samý problém,ale jsou to již 4 roky zpět a bohužel si nepamatuju v čem byla chyba. Je potřeba teď jet kabel po kabelu dle schématu a určitě brzy zjistíš v čem je problém. Teď jsem chvíli koukal do schémat a vypadá to stejně jak říkal Vaša na propojení A9 se světlometem a sp. světel.

No to jsem vyzkoušel, ale pokud tohle udělám, potkávačky nesvítí ani při potk., ani při dálk, svítí jen kontrolka na palubce. Když propojím na páčce pod volantem potk. a dálk. funguje to, ale musí to být přes diodu , nebo přes relátko a navíc tam teče nějakých 6-7 A...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové, když jsem si kdysi xenony dodělával měl jsem ten samý problém,ale jsou to již 4 roky zpět a bohužel si nepamatuju v čem byla chyba. Je potřeba teď jet kabel po kabelu dle schématu a určitě brzy zjistíš v čem je problém. Teď jsem chvíli koukal do schémat a vypadá to stejně jak říkal Vaša na propojení A9 se světlometem a sp. světel.

No to jsem vyzkoušel, ale pokud tohle udělám, potkávačky nesvítí ani při potk., ani při dálk, svítí jen kontrolka na palubce. Když propojím na páčce pod volantem potk. a dálk. funguje to, ale musí to být přes diodu , nebo přes relátko a navíc tam teče nějakých 6-7 A...

žádná dioda ani relátko tam není potřeba ani se páčka se nemění ! Dělal jsem to na dvou autech! Zkontroluj pojistky a to napájení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové, když jsem si kdysi xenony dodělával měl jsem ten samý problém,ale jsou to již 4 roky zpět a bohužel si nepamatuju v čem byla chyba. Je potřeba teď jet kabel po kabelu dle schématu a určitě brzy zjistíš v čem je problém. Teď jsem chvíli koukal do schémat a vypadá to stejně jak říkal Vaša na propojení A9 se světlometem a sp. světel.

No to jsem vyzkoušel, ale pokud tohle udělám, potkávačky nesvítí ani při potk., ani při dálk, svítí jen kontrolka na palubce. Když propojím na páčce pod volantem potk. a dálk. funguje to, ale musí to být přes diodu , nebo přes relátko a navíc tam teče nějakých 6-7 A...

žádná dioda ani relátko tam není potřeba ani se páčka se nemění ! Dělal jsem to na dvou autech! Zkontroluj pojistky a to napájení

Jak říkám, mám MR99/00 pokud propojím potkávačky od páčky pod volantem (žluto-zelený) ,se spínačem světel pin 17, xenony nesvítí vůbec, jen kontrolka na přístr. Pokud propojím na páčce potkávací a dálkový, svítí oboje, takže zbývá vyřešit to, aby při potkávacích nesvítily dálkové, což bych právě řešil tou diodou, která by musela být alespoň tak na 8A aby byla rezerva... Jinak pojistky vše OK.

Další takový postřeh je, že když mám páčku na dálkové tak v linii pro potkávací je stále napětí kolem 2-2,5 V, které nepravidelně kolísá.

Editováno: , autor: myty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové, když jsem si kdysi xenony dodělával měl jsem ten samý problém,ale jsou to již 4 roky zpět a bohužel si nepamatuju v čem byla chyba. Je potřeba teď jet kabel po kabelu dle schématu a určitě brzy zjistíš v čem je problém. Teď jsem chvíli koukal do schémat a vypadá to stejně jak říkal Vaša na propojení A9 se světlometem a sp. světel.

No to jsem vyzkoušel, ale pokud tohle udělám, potkávačky nesvítí ani při potk., ani při dálk, svítí jen kontrolka na palubce. Když propojím na páčce pod volantem potk. a dálk. funguje to, ale musí to být přes diodu , nebo přes relátko a navíc tam teče nějakých 6-7 A...

žádná dioda ani relátko tam není potřeba ani se páčka se nemění ! Dělal jsem to na dvou autech! Zkontroluj pojistky a to napájení

Jak říkám, mám MR99/00 pokud propojím potkávačky od páčky pod volantem (žluto-zelený) ,se spínačem světel pin 17, xenony nesvítí vůbec, jen kontrolka na přístr. Pokud propojím na páčce potkávací a dálkový, svítí oboje, takže zbývá vyřešit to, aby při potkávacích nesvítily dálkové, což bych právě řešil tou diodou, která by musela být alespoň tak na 8A aby byla rezerva... Jinak pojistky vše OK.

Další takový postřeh je, že když mám páčku na dálkové tak v linii pro potkávací je stále napětí kolem 2-2,5 V, které nepravidelně kolísá.

kolik koster máš na xenonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik koster máš na xenonu?

No 2, jednu z původního 6-pin konektoru a druhou jsem vytáhl ze starého konektoru pro motorek naklápění.

tak to je o.k., stále nevím v čem je problém s tou dálkou. Jinak při každým zapn. klíčku se provádí nastavení světel. Světla sjedou do nejnižší poté do nejvyšší a pak zpět do zákl.pozice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je o.k., stále nevím v čem je problém s tou dálkou. Jinak při každým zapn. klíčku se provádí nastavení světel. Světla sjedou do nejnižší poté do nejvyšší a pak zpět do zákl.pozice.

No jak jsem říkal odp. jdu na seřízení, tak pak poznám jestli koupená čidla na dynareg jsou vůbec funkční a elektronika lamp taky. Zatím mi elektronika nastaví světla tak metr a půl před auto, takže můžu jezdit na dálkový a nikoho neoslňuju ;)No a s tou dálkou to zatím vidím na tu diodu, nebo relátko, jestli nevykoumáte něco elegantnějšího ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když tam dáš diodu (k té páčce) tak přece nic nevyřešíš. je to klenba přes páčku (páka rozpojí potk. světla při sepnutí dálk.)

dynareg. vyzkoušíš jednoduše - zapni světla a zapalování a sedni do kufru - světla musí hned vyrovnat do původní polohy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když tam dáš diodu (k té páčce) tak přece nic nevyřešíš. je to klenba přes páčku (páka rozpojí potk. světla při sepnutí dálk.)

dynareg. vyzkoušíš jednoduše - zapni světla a zapalování a sedni do kufru - světla musí hned vyrovnat do původní polohy

No funguje to tak, že když dám dálkové, teče šťáva z dálkových do potkávacích a jakmile přepnu páčku zpátky na potkávací, tekla by zase zpátky do dálkových. No a tomu chci zabránit tou diodou. Zkoušel sem to a svítí při tom opravdu xenony i dálkové. Jenom nevím, jestli ta varianta s relátkem, kde by byla silová část tažená z nějakého fortelného + a nejlépe i přes pojistku, nebyla lepší.... Ještě jsem neměřil kolik proudu teče přes páčku při potkávacích a při dálkových, abych těch 7 A nebral odněkud, kde by to mohlo něco vypálit.....

Editováno: , autor: myty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj žádnou diodu nikam necpi. Originál Xenony když jsou na autě tak do vypínače světel vede 56 a 56a. Ty tam pin 56a osazený nemáš. Musíš tedy udělat to překlenutí. U páčky najdeš přívod 56 z vypínače. Je na něm napětí jakmile zapneš světla bez ohledu na to jestli máš daná dálková nebo tlumená. Je to přívod pro páčku od vypínače. Dále najdeš u páčky drát, na kterém budeš mít napětí jen při potkávacích světlech(standartní označení je 56b) a tyto dva dráty jen navíc propojíš mezi sebou. Dělal jsem to mnohokrát. Kdyby byly problémy, klidně se ozvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj žádnou diodu nikam necpi. Originál Xenony když jsou na autě tak do vypínače světel vede 56 a 56a. Ty tam pin 56a osazený nemáš. Musíš tedy udělat to překlenutí. U páčky najdeš přívod 56 z vypínače. Je na něm napětí jakmile zapneš světla bez ohledu na to jestli máš daná dálková nebo tlumená. Je to přívod pro páčku od vypínače. Dále najdeš u páčky drát, na kterém budeš mít napětí jen při potkávacích světlech(standartní označení je 56b) a tyto dva dráty jen navíc propojíš mezi sebou. Dělal jsem to mnohokrát. Kdyby byly problémy, klidně se ozvi.

Hmm to by bylo elegantnější řešení, zítra na to kouknu. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...