Přejít na obsah

WINDOWS VISTA


O.v.i.

Doporučené příspěvky

jasny chipsetu bych se nebal ale co ten raid (SATA) - to mam instalovat tu mrchu na IDEcka? pokud by ten SATA radic vista rozpoznala hned na zacatku v instalatoru a slo by na to instalovat tak bez problemu ale jinak mam ty 2x SATA disky uplne na ....... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem úplně nový příspěvky, ale slyšel jsem z více stran, že VISTY jsou pěkně problémové hned v začítku, každý bívá to je fakt, ale minimálně bych rok počkal až udělají nějaký ty Packy který vychytají spoustu chyb. Už XP jsou dost poruchové, ale po pár packach dost v pohodě. Ale je jistý, že budou spíše na nový hardware. Vždyť dnes jsou úplně jiný výkony věci než byli za XP, když byli vydány. Ale Velikej rozudíl to nebude oproti Xp. Snad největší bude v ceně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam Windows VISTA ULTIMATE + CZ ..ide vsetko krasne  -_-

popis mi na jaky hardware jsi to instalil dik

mam A64 3000 1,8GHz+ pretaktovanu na 2,4Ghz 1024MB pamet, MB EPOX 9NPA+ ULTRA NF4UL chipset...160Gb disk a podobne....zo zaciatku som mal problem s SB audigy2 ZS ale vysli nove ovladace tak v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No lidi cumim teda na ty vase problemy s ovladacema :huh: Sem Widle Vista nainstalil a pak po spusteni to naslo vsechen HW zejo, no a pokud widle nemely v sobe ovladace tak vyskoci wokno kde se mimo jine objevi jesi maj widle stahnout ovladace automaticky z netu, nebo jesi je instalujete rucne. Me to automaticky z netu soslo drivery na zvukovku (integrovanou), na grafiku, proste vsechno. Sice to hledani nekdy trvalo dele ale nakonec bylo uspesny. I gamepad, tiskarna atd B) No mozna mam stesti ze mam vsechen HW kompatibilni, to je taky mozny :t

Jinak Visty sem rozjel v poho na notebuku, Celeron mobajl 1,6 512RAM, akorat nefachaly vsechny graficky blbosti co Visty umej. Na PC - P4 2,6 to beha vsechno bez problemu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
No lidi cumim teda na ty vase problemy s ovladacema :huh: Sem Widle Vista nainstalil a pak po spusteni to naslo vsechen HW zejo, no a pokud widle nemely v sobe ovladace tak vyskoci wokno kde se mimo jine objevi jesi maj widle stahnout ovladace automaticky z netu, nebo jesi je instalujete rucne. Me to automaticky z netu soslo drivery na zvukovku (integrovanou), na grafiku, proste vsechno. Sice to hledani nekdy trvalo dele ale nakonec bylo uspesny. I gamepad, tiskarna atd B) No mozna mam stesti ze mam vsechen HW kompatibilni, to je taky mozny :t

Jinak Visty sem rozjel v poho na notebuku, Celeron mobajl 1,6  512RAM, akorat nefachaly vsechny graficky blbosti co Visty umej. Na PC - P4 2,6 to beha vsechno bez problemu :D

:palec2: Jojo beha vsechno jen o malicko pomalejc na takovem pc nez treba s xpeckama. -_-

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo asi to bude oukej - jenom jsem se bal pri instalaci na SATA disk pri nabutovani z DVD aby to naslo SATA disk a slo na nej instalovat (u XP se musel zadat tento disk zvlast a jeste dodat ovladac od SATA radice) Tento ovladac od SATA radice samozdrejme na Vistu nemam

jinac po nainstalovani se ovladace uz natahnou sami jak pisete (sam sem jich nasel od vyrobcu uz dost)

jeste by me zajimalo jestli pouzit ovladace ty co jsou ve Vistach nebo skocit na web vyrobce a sosnout drivery od nich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SATA by se ti měl chytit, a pokud ne, určitě bude nějaký ovladač na stránkách výrobce základní desky. Něco podobného tu už blo, když přišly na svět XPčka, ty taky neznaly ovladače na všechny SATA řadiče, stačilo pak při instalaci vložit disketu a pak při výzvě stisknout F6 a pak se SATA HDD chytly. Taky záleží jaké máš HDD, někde jsem četl, nevím jestli to nebylo na www.cdr.cz , že někteří výrobci HDD (Seagate, Western Digital) nabízí na svých stránkách nový bios pro své HDD, aby šly zprovoznit na Vistách. Takže je třeba se podívat a možná hledat na odborných diskuzích www.zive.cz . Co se týče, většinou novější verze ovladaču by měli být lepší, a když ne, určitě tam bude opravná funkce, něco jako bod obnovení ve XPčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SATA by se ti měl chytit, a pokud ne, určitě bude nějaký ovladač na stránkách výrobce základní desky. Něco podobného tu už blo, když přišly na svět XPčka, ty taky neznaly ovladače na všechny SATA řadiče, stačilo pak při instalaci vložit disketu a pak při výzvě stisknout F6 a pak se SATA HDD chytly. Taky záleží jaké máš HDD, někde jsem četl, nevím jestli to nebylo na www.cdr.cz , že někteří výrobci HDD (Seagate, Western Digital) nabízí na svých stránkách nový bios pro své HDD, aby šly zprovoznit na Vistách. Takže je třeba se podívat a možná hledat na odborných diskuzích www.zive.cz . Co se týče, většinou novější verze ovladaču by měli být lepší, a když ne, určitě tam bude opravná funkce, něco jako bod obnovení ve XPčkách.

no prave ze ovladac od saty neni ale snad se chytne ;) bez nich - ale on tu uz asi nekdo instaloval visty na satu a taky se chytli sami tak uvidime -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim novejsi ovladace tim lip samozrejme - ikdyz se nekdy objevi smejd kterej ma nakej bug, ale s tim se hold musi pocitat :)

Se SATA ti neporadim, mam jenom postarsi disk, obyc pres IDE.

No a nejlepci ovladace sou ty ktery vyda primo vyrobce HW, ty integrovany v operacnim systemu, to je jenom takovej spis zaklad. No u tucnaka to je neco jinyho, ale we widlich tam hodej prvni driver co najdou ... No ale aspon maj widle tu funkci ze si dokazou automaticky tahat drivery z netu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jsem spis zvedavej komu pres visty prvnimu smazne Bill nejaky nelegalni filmik nebo mp3ojku. Udajne by to mel tento system umoznovat, coz mi prijde jako docela velkej zasah do soukromi ..... a vzhledem k tomu, ze Billovi jeste nic nefungovalo tak jak by melo, tak by to mohlo mazat i legalni veci na HDD a to teprve bude sranda :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Mno jsem spis zvedavej komu pres visty prvnimu smazne Bill nejaky nelegalni filmik nebo mp3ojku. Udajne by to mel tento system umoznovat, coz mi prijde jako docela velkej zasah do soukromi ..... a vzhledem k tomu, ze Billovi jeste nic nefungovalo tak jak by melo, tak by to mohlo mazat i legalni veci na HDD a to teprve bude sranda :ph34r:

Nesmis vsemu verit ;-) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani tak ovladače na SATA jako spíš ovladače na grafárny nVidia dělají problémy, alespoň co se týče testování, hádám, že si na slušný chod nějakou chvilku počkáme, jinak, pokud bych kupoval nový komp, tak určitě bych si již koupil Visty, ale jinak bych nějaký ten pátek počkal. NavícXPčka mi v současné době max vyhovují a jak jsem psal, pokud by někdo chtěl prostředí Visty, tak na netu je spousta prográmků, které z XP udělají Visty, alespoň co se týče prostředí, jen to kousne kus paměti :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam Windows VISTA ULTIMATE + CZ ..ide vsetko krasne  -_-

popis mi na jaky hardware jsi to instalil dik

mam A64 3000 1,8GHz+ pretaktovanu na 2,4Ghz 1024MB pamet, MB EPOX 9NPA+ ULTRA NF4UL chipset...160Gb disk a podobne....zo zaciatku som mal problem s SB audigy2 ZS ale vysli nove ovladace tak v pohode.

To mas jen 1gb ram a dal si tam Visty ? Chodej vubec, to nemaz uz zadnou rezervu, vse vyzere jen os...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam Windows VISTA ULTIMATE + CZ ..ide vsetko krasne  -_-

popis mi na jaky hardware jsi to instalil dik

mam A64 3000 1,8GHz+ pretaktovanu na 2,4Ghz 1024MB pamet, MB EPOX 9NPA+ ULTRA NF4UL chipset...160Gb disk a podobne....zo zaciatku som mal problem s SB audigy2 ZS ale vysli nove ovladace tak v pohode.

To mas jen 1gb ram a dal si tam Visty ? Chodej vubec, to nemaz uz zadnou rezervu, vse vyzere jen os...

Ty si ale vtipalek, prej "jen 1gb ram" :D Visty si vemou max tak 500MB cca. Ty mas nakou nabouchanou masinu ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam Windows VISTA ULTIMATE + CZ ..ide vsetko krasne  -_-

popis mi na jaky hardware jsi to instalil dik

mam A64 3000 1,8GHz+ pretaktovanu na 2,4Ghz 1024MB pamet, MB EPOX 9NPA+ ULTRA NF4UL chipset...160Gb disk a podobne....zo zaciatku som mal problem s SB audigy2 ZS ale vysli nove ovladace tak v pohode.

To mas jen 1gb ram a dal si tam Visty ? Chodej vubec, to nemaz uz zadnou rezervu, vse vyzere jen os...

Ty si ale vtipalek, prej "jen 1gb ram" :D Visty si vemou max tak 500MB cca. Ty mas nakou nabouchanou masinu ne? ;)

Kamos ma zkusebne Visty a berou mu pri beznym provozu pres 700MB Ram, pro slusnou rychlost to fakt chce 2gb ram, ja mam dnes uz prumernej komp, pres dva roky starej, AMD64 3200+, 1.5GB Ram, GF 6800GT...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...