Přejít na obsah

Podsvícení ručiček budíků


Fíla

Doporučené příspěvky

Předpokládám, že jsem v tomto optět první, komu se to stalo :(

Z ničeho nic mi začalo poblikávat podsvícení ručiček budíků. Né budíků jako celku, ale čistě jen ručičky pro ukazatel rychlosti a pro otáčkoměr.

Vše ostatní funguje jak má. Čidlem natočení kol to být nemůže protože je tam nedávno nový a před tím mi blikalo komplet podsvícení palubky. Tady poblikávají jen velký ručičky.

Ještě navíc tak, že chvíli blikají úplně pravidelně a někdy zas nepravidelně, ale VŽDY obě společně.

Děje se tak za jízdy a i když motor a auto stojí.

Napadá někoho z odborníků přes podsvícení co by to mohlo být?

Napadlo mě vyndat na chvíli budíky z auta aby se zresetovaly, otázka je jestli to pomůže nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vybranie a reset ti nepomôže to by snad pomohlo keby ti blikali celé, ale...velké ručičky sú vlastne štyri diódy zapojené do série s odporom.

Čo si pamätám, máš zmenené podsvietenie že? chyba bude v stuďáku na doske alebo diode alebo odpore...

Rozobrať a prekontrolovať

Předpokládám, že jsem v tomto optět první, komu se to stalo :(

Z ničeho nic mi začalo poblikávat podsvícení ručiček budíků. Né budíků jako celku, ale čistě jen ručičky pro ukazatel rychlosti a pro otáčkoměr.

Vše ostatní funguje jak má. Čidlem natočení kol to být nemůže protože je tam nedávno nový a před tím mi blikalo komplet podsvícení palubky. Tady poblikávají jen velký ručičky.

Ještě navíc tak, že chvíli blikají úplně pravidelně a někdy zas nepravidelně, ale VŽDY obě společně.

Děje se tak za jízdy a i když motor a auto stojí.

Napadá někoho z odborníků přes podsvícení co by to mohlo být?

Napadlo mě vyndat na chvíli budíky z auta aby se zresetovaly, otázka je jestli to pomůže nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, vše bíle, ručičky červeně

já jsem se domníval, že jsou paralelně a né v sérii.

vyzkouším to přeletovat, snad to pomůže

No vybranie a reset ti nepomôže to by snad pomohlo keby ti blikali celé, ale...velké ručičky sú vlastne štyri diódy zapojené do série s odporom.

Čo si pamätám, máš zmenené podsvietenie že? chyba bude v stuďáku na doske alebo diode alebo odpore...

Rozobrať a prekontrolovať

Předpokládám, že jsem v tomto optět první, komu se to stalo :(

Z ničeho nic mi začalo poblikávat podsvícení ručiček budíků. Né budíků jako celku, ale čistě jen ručičky pro ukazatel rychlosti a pro otáčkoměr.

Vše ostatní funguje jak má. Čidlem natočení kol to být nemůže protože je tam nedávno nový a před tím mi blikalo komplet podsvícení palubky. Tady poblikávají jen velký ručičky.

Ještě navíc tak, že chvíli blikají úplně pravidelně a někdy zas nepravidelně, ale VŽDY obě společně.

Děje se tak za jízdy a i když motor a auto stojí.

Napadá někoho z odborníků přes podsvícení co by to mohlo být?

Napadlo mě vyndat na chvíli budíky z auta aby se zresetovaly, otázka je jestli to pomůže nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj to bude ok, to vedenie je vedené len na jednej strane dosky tak to nebude prechodka na druhú stranu a to bude ok, prípadne vymeň diody...mne sa teraz posledne stalo že na vypinači svetiel sa mi rozblikala jedna dioda biela...pripajkovana bola ok čiže stuďák nebol a blikala..nakoniec odišla a vymenil som ju a je pokoj

možno to máš urobené 2 diody + odpor a 2 diody + odpor ale zrejme si nemenil odporové kombinácie a ostalo ti to na 4 diody + odpor...

co si pamatuju, tak se měnily pouze diody, takže je zkusím přepájet a budu se modlit aby to bylo OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak malá změna...

ráno jsem si přivstal, vyoperoval budíky z auta, rozebral a přepájel spoje. bohužel to nepomohlo a než naši dojeli na chatu, tak ručičky přestaly svítit úplně.

čili předpokládám, že už úplně odešla jedna z diod. otázka je - která (šance 25%, že to trefím na první pokus)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oka potom napíš...

My na slovensku mame trochu vyhodu lebo u nas jeden chalanisko predáva originál tie diody čo tam sú od výroby, ale zdá sa mi že som ich videl v ponuke SOS u nás a vyrába ich Kingbright tuším. v SOS stojí jedna cca 13SK a chalanisko predáva za 10/kus okrem modrej tá stojí 11/kus (asi idú na odber hehe)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Hm, máš to ty pech...

videl by som to na kontrolu vedenia na doske k tým diodám, pretože to vyzerá na nejaký prechod alebo spoj ktorý sa zahriatím aj ked malým po prechode prúdu rozpojí. pri nižšom sa to nestane.

Tie napájacie vetvy sú tam podelené čo som zistil, na ručičky je jedna, na lavý ciferník jedna atď...dakde som tu daval moje schema čo som odsledoval

tak po čtvrt roce mi opět začali poblikávat ručičky :(

přišel jsem ale na jednu věc - když stáhnu intenzitu podsvícená na úplný minimum tak přestanou blikat a svítí normálně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, máš to ty pech...

videl by som to na kontrolu vedenia na doske k tým diodám, pretože to vyzerá na nejaký prechod alebo spoj ktorý sa zahriatím aj ked malým po prechode prúdu rozpojí. pri nižšom sa to nestane.

Tie napájacie vetvy sú tam podelené čo som zistil, na ručičky je jedna, na lavý ciferník jedna atď...dakde som tu daval moje schema čo som odsledoval

tak po čtvrt roce mi opět začali poblikávat ručičky :(

přišel jsem ale na jednu věc - když stáhnu intenzitu podsvícená na úplný minimum tak přestanou blikat a svítí normálně...

už minule když mi to začalo dělat tak jsem to rozebral, spoje na ledkách opět přepájel abych měl jistotu že tam není studeňák. bohužel nebyl a blikalo to dál

když jsem všechny 4 diody vyměnil tak to bylo OK, bylo...

blikají jen ručičky (4 diody)

ostatní ukazatele - bílé podsvícení budíků a červené ručičky na teplotu a palivo jsou taky OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, máš to ty pech...

videl by som to na kontrolu vedenia na doske k tým diodám, pretože to vyzerá na nejaký prechod alebo spoj ktorý sa zahriatím aj ked malým po prechode prúdu rozpojí. pri nižšom sa to nestane.

Tie napájacie vetvy sú tam podelené čo som zistil, na ručičky je jedna, na lavý ciferník jedna atď...dakde som tu daval moje schema čo som odsledoval

tak po čtvrt roce mi opět začali poblikávat ručičky :(

přišel jsem ale na jednu věc - když stáhnu intenzitu podsvícená na úplný minimum tak přestanou blikat a svítí normálně...

už minule když mi to začalo dělat tak jsem to rozebral, spoje na ledkách opět přepájel abych měl jistotu že tam není studeňák. bohužel nebyl a blikalo to dál

když jsem všechny 4 diody vyměnil tak to bylo OK, bylo...

blikají jen ručičky (4 diody)

ostatní ukazatele - bílé podsvícení budíků a červené ručičky na teplotu a palivo jsou taky OK

dle mne je to vcelku jednoduche. podsviceni diod je reseno pulzni modulaci. rekl bych, ze v te vetvi mas moc nizky odpor a jedna z tech diod proste nesnasi maximalni napeti, ktere tam muze byt. tzn bych zvysil odpor, ktery tam mas pro ty diody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...