Přejít na obsah

Michani oleju


Chossse

Doporučené příspěvky

Zdravim hosi,mozna priblbla otazka,ale jsem z toho nesvuj!Uplne od zacatku co ta moje octa je v provozu je v ni plnousyntetiku castrol 5W-40!Ale nechal jsem olej vymenit kamosovi!I kdyz jsem chtel at tam nalije znova castrol tak tam ten .... nalil Q8,ale taky plnousyntetiku!Od vymeny mi to ale nejak trochu vic zere olej a porad me otravovalo cidlo hladiny oleje!Uz mam najeto na ten olej 13000km!No a ted k jadru:zase bylo nejak malo oleje tak jsem zajel koupit litr oleje a dolil jsem,tak asi pul litru!No vim,ze se nesmi michat polo a plnasyntetika,ale jak to je u oleje ktery je od stejne firmy taky 5W-40 a plnasyntetika,ale je to trosku jiny druh na jednom je napsano diesel a na tom druhem ne!Chci ten olej vymenit az budu doma takze tak jeste 2tisice na to najedu!Muze toto delat nejake problemy motoru nebo ne?Dikes za rady ;):help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim hosi,mozna priblbla otazka,ale jsem z toho nesvuj!Uplne od zacatku co ta moje octa je v provozu je v ni plnousyntetiku castrol 5W-40!Ale nechal jsem olej vymenit kamosovi!I kdyz jsem chtel at tam nalije znova castrol tak tam ten .... nalil Q8,ale taky plnousyntetiku!Od vymeny mi to ale nejak trochu vic zere olej a porad me otravovalo cidlo hladiny oleje!Uz mam najeto na ten olej 13000km!No a ted k jadru:zase bylo nejak malo oleje tak jsem zajel koupit litr oleje a dolil jsem,tak asi pul litru!No vim,ze se nesmi michat polo a plnasyntetika,ale jak to je u oleje ktery je od stejne firmy taky 5W-40 a plnasyntetika,ale je to trosku jiny druh na jednom je napsano diesel a na tom druhem ne!Chci ten olej vymenit az budu doma takze tak jeste 2tisice na to najedu!Muze toto delat nejake problemy motoru nebo ne?Dikes za rady ;):help:

vůbec bych si s tím nelámal hlavu a dojezdil ty dva tisíce, ale to je jen můj názor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky jsem musel na rychlo dolit - uz jsem po 15000km zjistil ze jsem pod ryskou, takze litr polo.jsem dolil a uz mam objed. 5W40 a cekam na vymenu. Taky nemej strach - jezdim na michanec - hlavne kdyz to maze -to je dulezity :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že je to jedno. Důležité je že tam nalil plnou syntetiku. Každopádně bych tam teď dal zase Castrol 5W-40 aby jsi se nuž nemusel strachovat. Přestal bych jezdit za kamarádem. Nebo až k němu příště pojedeš tak si kup olej sám a u výměny si buď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim hosi,mozna priblbla otazka,ale jsem z toho nesvuj!Uplne od zacatku co ta moje octa je v provozu je v ni plnousyntetiku castrol 5W-40!Ale nechal jsem olej vymenit kamosovi!I kdyz jsem chtel at tam nalije znova castrol tak tam ten .... nalil Q8,ale taky plnousyntetiku!Od vymeny mi to ale nejak trochu vic zere olej a porad me otravovalo cidlo hladiny oleje!Uz mam najeto na ten olej 13000km!No a ted k jadru:zase bylo nejak malo oleje tak jsem zajel koupit litr oleje a dolil jsem,tak asi pul litru!No vim,ze se nesmi michat polo a plnasyntetika,ale jak to je u oleje ktery je od stejne firmy taky 5W-40 a plnasyntetika,ale je to trosku jiny druh na jednom je napsano diesel a na tom druhem ne!Chci ten olej vymenit az budu doma takze tak jeste 2tisice na to najedu!Muze toto delat nejake problemy motoru nebo ne?Dikes za rady ;):help:

žij v klidu, nic se nestane..snad to jen netůrovat naplno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jiz psali predemnou..Bud v klidu..Ja davam co mi prijde pod ruku,ale vzdy stejnou specifikaci API a 10w40 ruznych znacek...mam prez 200 tisic a motor si porad radosti "chrochta"..jestli je to syntetika nebo polo,neres...90 prcent oleju jsou stejne mineralniho zakladu ;) ;)

no ...tak jestli je to syntetika nebo polo syntetika tak to by mě tedy jedno nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jiz psali predemnou..Bud v klidu..Ja davam co mi prijde pod ruku,ale vzdy stejnou specifikaci API a 10w40 ruznych znacek...mam prez 200 tisic a motor si porad radosti "chrochta"..jestli je to syntetika nebo polo,neres...90 prcent oleju jsou stejne mineralniho zakladu ;) ;)

no ...tak jestli je to syntetika nebo polo syntetika tak to by mě tedy jedno nebylo.

Pokud maji stejny API, tak je to sumak. :palec2:

http://www.saabinfo.net/files/pdf/oleje_my...RT_Mytus_03.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jiz psali predemnou..Bud v klidu..Ja davam co mi prijde pod ruku,ale vzdy stejnou specifikaci API a 10w40 ruznych znacek...mam prez 200 tisic a motor si porad radosti "chrochta"..jestli je to syntetika nebo polo,neres...90 prcent oleju jsou stejne mineralniho zakladu ;) ;)

no ...tak jestli je to syntetika nebo polo syntetika tak to by mě tedy jedno nebylo.

Pokud maji stejny API, tak je to sumak. :palec2:

http://www.saabinfo.net/files/pdf/oleje_my...RT_Mytus_03.pdf

sry teda VW specifikaci v nasem pripade..u me beru vsechno co ma 506.01 tusim..jestli je to mineral nebo polosynt je jedno..ta specifikace se musi STRYKTNE DODRZOVAT!!!!! pokud bych michal oleje z ruznych specifikaci,pak nastava probleem..doporucuju si precist ten serial,popr.zabrouzdat na netu..i tady na foru uz toho bylo mraky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...