Přejít na obsah

Nutnost rezervy v kufru


Vasekk

Doporučené příspěvky

No Mr. Pavka aspoň si můžeš říct že jsi šikovnej že si to dokázal vypočítat :)

 

Ale k mé rezervě a defektu :) kolo už mám opravené, dnes jsem byl v pneuservise kde sice říkal že to je velká díra ale vrazil tam nějaké polstrování či co to bylo, předtím to ještě potřel lepidlem a nakonec to nepomohlo tak to ještě zevnitř přelepil. Udělal zkoušku ve vodě a za 450kč to mám opravené :) Zdá se mě to sice dost peněz ale jeho odhad byl že do 500 se vleze a nová guma by mě stála 1300-1500 kč :/ takže jsem rád. Opravnou sadu jsem hned vyhodil a místo ní dal letní gumu :) reklamoval jsem i kompresorek z autokelly ve stylu pneumatiky který zároveň doporučuji NEBRAT!!! Jeho konstrukce je sice super, vypadá hezky ale tlakoměr je tam jen na okrasu .. ukazoval mě 140psi přitom v gumě bylo 200 .. ale ten minulý nešel nasadit ani na ventilek a nedokázal ani nafoukat kolo.. Nový jsem zkusil a asi za 5minut mě nafoukal 80 psi .. ale za 600kč bych ho nebral. Já ho koupil v akci za 250 a i tak je to jen záložní věc.

 

O té duši jsem tomu servisákovi taky říkal ale nic mě neodpověděl. Kolo budu zkoumat jestli neutíká .. Dnes jsem s ním absolvoval Frýdek-Bílá a zpět asi 60km a vpohodě.. hned jsem pořádně umyl i otřískal auto kameny takže můžu v létě stříkat spodek :)

 

A až bude po svátcích, tak koupím obyč letní barumku a disk. Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát se ti kvůli rozdílu obvodů 15" a 17" kol budou při jízdě přímým směrem točit planetový kola v rozvodovce (diferenciálu) tak jako by jsi jel do mírný zatáčky.

 

Pokud nebudeš jezdit na přední nápravě s 15ctkou a 17ctkou celej rok, tak by se nemělo nic stát. 

 

Mě by spíš zajímalo jestli to má nějakej vliv na ABS a ostatní systemy který pro svou činnost používají informace z čidla otáček kola. Jestli je nějak nezmagoří když se tři kola točí nějak a čtvrtý kolo jinak.

Žádný negativní vliv to mít nemůže,i při použití kol a pneumatik stejného rozměru,ale jiného stavu náběhu může dělat rozdíl až 10 mm na průměru,když vezmu ,že nová má cca 7mm a před smrtí cca 2mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...