Přejít na obsah

** Vtipy, vtipné obrázky, videa **


colins

Doporučené příspěvky

Komparátor na ukončování nabíjení Pb baterie (hlídá koncový napětí, na který se baterka nabije), zakomponovanej do nabíječky s fázově řízeným tyristorem (reguluje maximální proud, kterým se baterka nabíjí) - masakrálně se mi to vzájemně hádá, i když už jsem to 4x přeměřoval a přepočítával děliče, vždycky se mi to v nějaký poloze nastavování rafne...

 

Dosavadní řízení ukončení nabíjení bylo pomocným tyristorem, kterej měl vypínat hlavní nabíjecí proud uzavřením hlavního tyristoru - jenže i když napěťový děliče děličovaly, pomocnej tyristor netyristoroval. Bastlím k tomu náhradní řešení s nezávisle napájeným operákem, to původní se pravděpodobně moc navzájem ovlivňovalo (je tam vícero nastavovacích trimrů a jejich nastavení se vzájemně přes ten výkonovej tyristor ovlivňuje, připomíná mi to slaďování barevný konvergence na ruský televizi :kol-44:   :kol-27:  :kol-44:  :kol-27::kol-44:   :kol-27:  :kol-44:  - sladila se červená, jenže to rozházelo modrou, tak se musela donastavit modrá - jenže když se ubrala modrá, zas vylezla zelená a když se ubralo zelený, lidi na obrazovce připomínali nasranýho řezníka Krkovičku (červený), takže se zas muselo hrabat do nastavení červený... Neexistovalo jednoznačný nastavení, ze kterýho by se dalo vycházet, muselo se ladit podle speciálního postupu, kterej byl rozepsanej v manuálu pro asi 20 různě odstupňovanejch výchozích stavů. Tahle tyristorová nabíječka byla něco podobnýho - vzájemně se ovlivňuje nastavení proudu a napětí, při malejch nabíjecích proudech to nabíjí do jinačího napětí, než při vyšším proudu... Snažím se to odstranit, takže nejdřív jsem musel upravit napájení, aby bylo vhodný pro operák, pak vypočítat jiný hodnoty odporů v děličích, navrhnout na to destičku, osadit ji, zapojit do nabíječky a vyzkoušet, čímž jsem zjistil, že to sice funguje, ale o kus jinde než jsem chtěl, takže jsem podle změřenýho stavu přepočítával zase ty odpory - no a to už se opakovalo 3x za sebou, naštěstí se mi to rozptylový pole zužuje, napěťová automatika se zpřesňuje... Doufám že to zítra dodělám a zabuduju do pixličky místo toho předchozího zapojení s tyristorem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dlouho jsem od nikoho nic nedostal, vždycky si všecko musím koupit sám - od tý doby co mi nebožtík táta v nestřeženým okamžiku prozradil, že žádnej Ježíšek není, jsem od nikoho vlastně nikdy nic nezištně nedostal... vždycky jsem za všecko musel zacálovat, někdy i docela draze... A tady se slibuje DAROVÁNÍ jako někde na trhu...!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...