Přejít na obsah

Jak zakonzervovat náhradní motor???


Epicop

Doporučené příspěvky

Tak mám konečně OktávuI 1.8T :palec2: a těším se jak jí chipnu a udelám drobné úpravy. Spolu s autem mám náhradní motor, komplet i s převodovkou. Musím ho odvézt na chalupu a přemýšlím jak ho nějak zakonzervovat, resp. ochránit, aby třeba eventuelně za 3 roky, kdybych potřeboval, byl použitelnej. Určitě mu nesvědčí, když není v chodu. Co s tím? Zalejt válce olejem? Občas s ním párkrát zatočit? Poraďte, fakt nevím jak to pořešit, nebo jestli ho prostě jenom uklidit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, trošku oleje, ten samý, co se dává do tohoto motoru - nový, hlavně nestříkat žádným WDéčkem nebo podobným rozpouštěcím olejem, to až kdyby po letech nešel roztočit, nic agresivního.

Pak kusy hadrů ucpat díry do motru po odpojených hadicích, aby tam nenalezl bordel a přikrát něčim prodyšnim, aby se nezapařil, takže hadrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože máš motor smontovaný s převodovkou asi ho nedokážeš protočit ale sprayem stříkni do válců WD40 a povrch ošetři silikonovým olejem-hlavně litinové a ocelové části.Dej ho na suché místo.To protočení by mu udělalo dobře ale asi to nebude žádná sranda.Taky se nezmiňuješ zda-li máš v klikové skříni nějaký olej a v jakém je stavu.Olej má sám o sobě tendenci kysnout a je-li to nějaká stará břečka bylo by dobré ji vylít a dát tam olej nový.Pokud motor necháš 3 roky bez pohybu budeš na něm muset nechat udělat generálku.Olej v převodovce je na tom lépe tyto oleje vydrží kvalitní dost dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, že budu s motorem obtížně otáčet, jedine za pomoci startéru, který tam je a baterky, to snad není blbost, né? Proč myslíš že bych po 3 letech měl dělat generálku??? no je pravda, že tam všechno zakysne, hydroštely, různý kanálky, no je to bída. Jedině to vymyslet tak, že by motor šlo nechat nastartovat a jednou za čas ho tak nechat pěkně prohřát. Táta měl takhle kdysi funkční motor z dvanácettrosky, ale to bylo všechno jednoduchý. Taky je hromady kabeláže, jednotka..........asi ho prostě jen uložím, třeba se z něj někdy něco hodí. Nebo ho rozebrat a jednotlivý díly zakonzervovat :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, že budu s motorem obtížně otáčet, jedine za pomoci startéru, který tam je a baterky, to snad není blbost, né? Proč myslíš že bych po 3 letech měl dělat generálku??? no je pravda, že tam všechno zakysne, hydroštely, různý kanálky, no je to bída. Jedině to vymyslet tak, že by motor šlo nechat nastartovat a jednou za čas ho tak nechat pěkně prohřát. Táta měl takhle kdysi funkční motor z dvanácettrosky, ale to bylo všechno jednoduchý. Taky je hromady kabeláže, jednotka..........asi ho prostě jen uložím, třeba se z něj někdy něco hodí. Nebo ho rozebrat a jednotlivý díly zakonzervovat :p

To rozebrání a zakonzervování jednotlivých dílů by asi bylo fakt nejlepší.Já jsem zkoušel pred lety zakonzervovat motor z Alfy 155 a po třech letech se stejně musel celý rozebrat a zkontrolovat-udělají se různé usazeniny a fakt nevím jak tomu předejít.To protáčení startérem asi není úplně špatný nápad-potřeboval bys ale nějakou pomocnou nosnou konstruci aby ti motor držel pevně v poloze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě bych dal tam,kde není vlhko,občas protočit myslím,že troška oleje do válců není na škodu,úplně bych válce nezalíval,ale třeba co tam stříknout trochu oleje ve spreji. :rolleyes:

Souhlasím s Rollbarem. Já bych z toho nebyl tak vyděšenej. Důležité je, aby ten motor nebyl ve vlhku. Pokud ho dobře promastíš a otvory přikryješ, tak se nemůže nic stát. Nedovedu si představit, že bych funkční motor zbytečně demontoval a potom znovu vše uděsnit. Stejně ho musíš před montáží servisovat (náplně, rozvody, svíčky...). Nebo aspoň já bych to udělal, když ho máš venku. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...