Přejít na obsah

Radary, body a pokuty


jirkaK

Doporučené příspěvky

no proč se ptám, protože jsem jel pod tou mýtnou bránou u Průhonic, jak psal karlos33, že mu z ní přišly fotky a tam žádný blesky vidět nejsou, navíc si nejsem jistej, jestli by to bylo dobrý z hlediska bezpečnosti, když by to blejsklo v noci, dovedu si představit, jak ten blesk zeshora někoho vyplaší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi to dneska nedalo a došel jsem si na MÚ požádat o výpis bodovýho stavu. Musím říct, že to bylo snad největší překvapení v životě.

Aktuální stav trestných bodů : 0

-_--_--_-

to ale podle mě ještě neznamená, že může být člověk v klidu a je čistej, body se tam dostanou až když dorazíš na tzv. podání vysvětlení, ne? Takže klíďo můžeme mít "nasbíráno" a přijde to najednou po x měsících jako rostovi3.

počkej ale Rostovi už to tam taky nejspíš několik měsíců leželo a na vyžádání by to asi zjistil mnohem dřív, už proto, že všechno to bylo v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no proč se ptám, protože jsem jel pod tou mýtnou bránou u Průhonic, jak psal karlos33, že mu z ní přišly fotky a tam žádný blesky vidět nejsou, navíc si nejsem jistej, jestli by to bylo dobrý z hlediska bezpečnosti, když by to blejsklo v noci, dovedu si představit, jak ten blesk zeshora někoho vyplaší...

A jak si myslíš ž,e to to vezme tu přední značku přes rozsvícený xenony bez toho blesku . Zkus si vyfotit v noci auto bez blesku s rozsvícenýma potkávačkama. Myslím že tam uvidíš na tý značce veliký kulový .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych jasnou odpověď, tyhlety jinotaje jsou mi celkemk prdu. fotit umim, takze vim, že proti rozsvícenýmu světlu se fotí blbě. tzn.

musí mít radar blesk? ANO/NE?

nebo už existuje nějakej jinej systém focení? protože si nedovedu představit, že by mýtný brány blejskaly, nikdy v životě jsem neviděl blejsknout radary měřící průměrnou rychlost v Praze, na nich jsou vidět nějaký červený světýlka, možná infra systém?, ze strahovskýho tunelu mi taky přišla fotka, aniž bych si pamatoval, že by mě tam něco blesklo. na druhou stranu už se mi stalo, že mě za bílého dne fotily s bleskem.

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych jasnou odpověď, tyhlety jinotaje jsou mi celkemk prdu. fotit umim, takze vim, že proti rozsvícenýmu světlu se fotí blbě. tzn.

musí mít radar blesk? ANO/NE?

nebo už existuje nějakej jinej systém focení? protože si nedovedu představit, že by mýtný brány blejskaly, nikdy v životě jsem neviděl blejsknout radary měřící průměrnou rychlost v Praze, na nich jsou vidět nějaký červený světýlka, možná infra systém?, ze strahovskýho tunelu mi taky přišla fotka, aniž bych si pamatoval, že by mě tam něco blesklo. na druhou stranu už se mi stalo, že mě za bílého dne fotily s bleskem.

radary jsou bohužel infra ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prej směr ven z Prahy, ale já mam info, že by měly fungovat až od novýho roku, ale blbě je mi taky :)

infra, takže ten nepotřebuje blesk? to si totiž celou dobu myslim

Boha jeho, já tam je minimálně 3x přes 240km/h (dejme tomu, že jednou jsem byl nalepenej za nějakou Audinou, tak to nic) a 6x přes 170km/h

tak jestli tam jsou, tak se mám na co těšit

:ble

přesně tak, nepotřebuje blesk, jeden takový je například ve Vysokým Mýtě a za stromem na stažáru jako budka pro ptáta

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no proč se ptám, protože jsem jel pod tou mýtnou bránou u Průhonic, jak psal karlos33, že mu z ní přišly fotky a tam žádný blesky vidět nejsou, navíc si nejsem jistej, jestli by to bylo dobrý z hlediska bezpečnosti, když by to blejsklo v noci, dovedu si představit, jak ten blesk zeshora někoho vyplaší...

dneska ráno jsem skrz ní jel a je to ověšený vším možným jak vánoční stromek. Vůbec nebylo zřejmý, co všechno tam je. Nevím, ale nemůže to v noci snímat v infra spektru ?

Jo, sorry, už to čtu, že to tak asi je.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no proč se ptám, protože jsem jel pod tou mýtnou bránou u Průhonic, jak psal karlos33, že mu z ní přišly fotky a tam žádný blesky vidět nejsou, navíc si nejsem jistej, jestli by to bylo dobrý z hlediska bezpečnosti, když by to blejsklo v noci, dovedu si představit, jak ten blesk zeshora někoho vyplaší...

to nepoužívá klasický blesk, ale IČ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takjsme projel pár diskuzí a článků a druhou otázkou radarů na branách ej jejich napojení na PCR = vybudovat novou infrastrukturu, protože to nemůže jít přes Fa Kapsch, která nemá a nejspíš nedostane vyjímku na nakládání s osobnámy daty (defakto špionážní fotky vašeho pohybu po CR) - brány budou i na silnicích I. tř.

jestli tohle dotáhnout, tak je totálně po žížalkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

supr, tak se mi to potvrdilo, to je pěknej průser, doufám, že ty mytny brány měřit nebudou, protože tam bych měl taky pár záseků přes 200

no já snad ne. Ona je ta brána směrem do kopce a já vždycky vyjíždím z Průhonic, tak jsem to snad nikdy nemohl tolik rozjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já myslím ,že to by určitě neklaplo s EC. To by bylo jednodušší kdyby na mýtný brány namontovali ty kamery pro úsekovou rychlost . A hned by se po dálnicích jezdilo maximálně 130km/h. Já když jedu po dálnici a nepospíchám , prostě na tempomatu nastavím 140 a jedu .

Přesně jsem pro..začátek úseku v Praze a konec v Brně..do průměru rychlost hravě srovnají hodinové zácpy po cestě, takže v pohodě ;)

Jinak mailem mi taky přišel radar s nulovou tolerancí..

Jinak s uvolněním hranic by měly na silnicích postupně přibývat kamery, které budou pátrat po kradených vozidlech, má se porovnávat typ vozidla, barva, RZ dle registrů, takže sledování pohybu nás nemine..a kdo ví, co všechno ten systém bude sledovat, určitě by nebyla problémem ani rychlost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...