Přejít na obsah

Bubnování při jízde


QU3NT1N

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny motoristy. Mám ŠKODA Fabia 1,2 47kW 12V 3válec. Muj problem se zacal takhle: Pri jizde do 60km/h neni nic divného, normalni jizda bez problemu. Problemi se zacinaji nad 60km/h. Pri jizde cca 70km/h je sliset jemný bubnováni, neznamo z ktery strany. Pri jizde cca 90km/h sa bubnováni z intenzivnuje jak na poctu kmitu tak i na sile zvuku. A na cca 130km/h to je skutocne dost hlucne. Mam zimni kola R14/175 vyvážena. Volantem ani moc nekmitá ale ten zvuk bubnování je dost silnej a rusivej. Muzete mi prosim poradit cim by to mohlo asi byt? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny motoristy. Mám ŠKODA Fabia 1,2 47kW 12V 3válec. Muj problem se zacal takhle: Pri jizde do 60km/h neni nic divného, normalni jizda bez problemu. Problemi se zacinaji nad 60km/h. Pri jizde cca 70km/h je sliset jemný bubnováni, neznamo z ktery strany. Pri jizde cca 90km/h sa bubnováni z intenzivnuje jak na poctu kmitu tak i na sile zvuku. A na cca 130km/h to je skutocne dost hlucne. Mam zimni kola R14/175 vyvážena. Volantem ani moc nekmitá ale ten zvuk bubnování je dost silnej a rusivej. Muzete mi prosim poradit cim by to mohlo asi byt? Dekuji

zimní pneu jaké, nové nebo protektory ? Tam může být problém, kolo je vyvážené, ale prostě někde je více hmoty na pneu a to místo se tak nedeformuje při jízdě jako zbytek kola.

Další možná příčina, nemáš probržděné kolo ?

Tyto potíže se blbě hledají, nejlíp je každé kolo postupně vyměnit třeba za rezervu a zjistíš kde, nebo v kterém kole je zakopaný pes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny motoristy. Mám ŠKODA Fabia 1,2 47kW 12V 3válec. Muj problem se zacal takhle: Pri jizde do 60km/h neni nic divného, normalni jizda bez problemu. Problemi se zacinaji nad 60km/h. Pri jizde cca 70km/h je sliset jemný bubnováni, neznamo z ktery strany. Pri jizde cca 90km/h sa bubnováni z intenzivnuje jak na poctu kmitu tak i na sile zvuku. A na cca 130km/h to je skutocne dost hlucne. Mam zimni kola R14/175 vyvážena. Volantem ani moc nekmitá ale ten zvuk bubnování je dost silnej a rusivej. Muzete mi prosim poradit cim by to mohlo asi byt? Dekuji

může být klidně na pneumatice ploška a to pak pěkně bubnuje, ve vyšších rychlostech hučí. je dost možný, že kola byla přes léto špatně uskladněna. prohazuj to s rezervou nebo s letníma a uvidíš. někdy plošku najdeš i po hmatu, pohlaď pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...