Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

to neni bezny corporate ;) to je balik licenci, ktery si za cenu 300USD/rok jakoby pronajimas. Vyhoda je v tom, ze v tom baliku je obsazen software dohromady za nekolik set tisic a navic dalsi vyhoda je v tom, ze dostavas vzdy ten nejnovejsi soft..

priklad: pred 2 roky byly v baliku 10licenci na win xp, vydali visty a doslo ti hned dvdcko s vistama + licence..

Jojo todle pouzivame ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem Visty co maji na obalu nápis Ultimate, při instalaci jde zvolit jakou chceš instalovat verzi, ultimate, busines, home premium, home basic, no nevim jestli jsem vymenoval všechny, prostě to dvd obsahuje všechny verze, po instalaci koukám že nějak neubejvá doba do atkivace, prostě každej den 30 dní, tak jak jsem už jednou psal, makaj v pohodě, s ničim neopruzujou a normálně jdou updatovat, měl jsem to pár dní, jinak zatím pořád ještě mám radši XP, koupil jsem je jen tak z legrace na vyzkoušení....

Prodávali to totiž u nás vietnamci na trhu za 200,- Kč

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
Chlapi, odborníci, potřebuji poradit:

v notebooku HP jsu měl při koupi "předinstalované" Win Vista Home Basic, při spuštění jsu vybral jen jazyk a systém se samovolně do notebooku nainstaloval. Za program (OEM verze) jsu řádně zaplatil a říkal jsu si, že bych si ty Win Visty dal i do stolního PC. V notebooku vidím číslo registračního klíče, ale kde vzít nebo stáhnout oficiální CD se systémem VISTA? Nebo jak zaměnit Win XP za Visty?

Poradíte???? Díky moc za odpovědi.

(p.s. v notebooku nebylo instalační CD, sytém byl jen tzv. předinstalován)

Cus ja studuju IT a delam PC servis ja jsem to resil tak ze kdyz nekdo koupil novy notebook a mel tam automaticky Visty tak jsem tam bouchnul misto toho XPcka. Ale je to docela srani musis upravit instalacni CD pres program N-lite musis tam integrovat Service pack 2 a pak jeste integrovat ovladace na HDD jinak to pri instalaci nenacte HDD a pak musis jeste dlouho hledat ovladace na netu vyrobci nekdy nedavaji podporu na XP ale najdes to na forech nebo od vyrobce jednotlivych komponentu. ale chodi to v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus ja studuju IT a delam PC servis ja jsem to resil tak ze kdyz nekdo koupil novy notebook a mel tam automaticky Visty tak jsem tam bouchnul misto toho XPcka. Ale je to docela srani musis upravit instalacni CD pres program N-lite musis tam integrovat Service pack 2 a pak jeste integrovat ovladace na HDD jinak to pri instalaci nenacte HDD a pak musis jeste dlouho hledat ovladace na netu vyrobci nekdy nedavaji podporu na XP ale najdes to na forech nebo od vyrobce jednotlivych komponentu. ale chodi to v poho

Co to je zas za nesmysl ? Proc bys musel integrovat SP2 a ovladace HDD ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi proto, že v notebooku není disketová mechanika ale disk serial ata ano, a XPčka ten disk nevidí když nemaj ovladače, a ovladače si berou s diskety

proto je to trochu komplikovanější, nejde jen o notebook, stejnej problém nastane i s normálním PC pokud je v něm serialovej disk a nemá FDD,

Dej si do PC SATA disk a pokus se běžně nainstalovat XP, uvidíš jak tě to vyfakuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi proto, že v notebooku není disketová mechanika ale disk serial ata ano, a XPčka ten disk nevidí když nemaj ovladače, a ovladače si berou s diskety

proto je to trochu komplikovanější, nejde jen o notebook, stejnej problém nastane i s normálním PC pokud je v něm serialovej disk a nemá FDD,

Dej si do PC SATA disk a pokus se běžně nainstalovat XP, uvidíš jak tě to vyfakuje...

ale neni to prece pravidlo, zalezi na boardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, je tu moznost to s tim biosem a pokud to deska nepodporuje a mam v ntbk sata disk bez FDD tak mi 100x snazsi pride pripojit si USB floppynu nez se sr*t s nejakou upravou instalacniho CD. TO je proste nesmysl a zabijeni casu, vhodny tak pro nekoho kdo na to ma cas a chut si s tim hrat. Pokud to clovek dela pro svou obzivu, tak nikdo normalni todle nedela.

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je to tak, u PC připojíš na kšandu flopynu co se válí někdě v šuplíku a je to, u noťase nevím jestli se fdd přet usb chová stejně jako normální, tedy myslím jestli je v biosu normálně vidět jako jednotka A, pokud je to tak tak není co řešit...ale nezkoušel jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze k par vecem co jste tu napsali :)

1.mam instalacku XPcek co maji vsechny ovladace sata uz v sobe, zadnou flopinu nepotrebujete

2.k otazce uvodni v tomto topicu: kdyz nainstalujes ty visty na druhy PC uz to nebude legalni system ,ale taky podle billa kradez ,tudiz je uplne fuk kdyz ty visty nekde stahnes a nainstalujes crack

3. k otazce kradeni SW, nevim jak dalece znate historii microsoftu ,ale napr. okna samotnej Bill corkl firme Apple a trosku je poupravil (z hlediska dnesku ,jako by jste si stahli N-lite poupravili okna a dali je jako svuj produkt) tak nevim proc bych zrovna tomuhle nejvetsimu zlodeji na svete mel vubec neco platit , ten clovek proste zbohatl na produktech jinych lidi , je to jen obycejny podvodnik ktery kradl,krade a bude krast (i dos da se rict ukradl, kdyz nepocitam tech par dolaru co za nej dal a nasledne ho prodal 10x draz IBM)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je to tak, u PC připojíš na kšandu flopynu co se válí někdě v šuplíku a je to, u noťase nevím jestli se fdd přet usb chová stejně jako normální, tedy myslím jestli je v biosu normálně vidět jako jednotka A, pokud je to tak tak není co řešit...ale nezkoušel jsem.

Jojo kazdej novej bios uz ji normalne vidi jako A:\ vyzkouseno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Ty jo tak to je dobrý :palec2:

Já mám xp-čka a a nainstalovat jsem si vista skin a paráda dobře to vypadá a dobře fachá

http://www.stahuj.centrum.cz/uprava_plochy...t-brico-pack/?g[hledano]=vista&g[oz]=Ultimate+2

Taky jsem si to stáhl,ale nevím,k čemu je to dobré??Jiný vzhled,jinak výhody nevidím.Jinak mám všude nastavenou češtinu a jde mi to anglicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těmadle věcma navíc maximálně doprasíte systém - zahltíte registry, které už pak nedá ani Kristus dohromady a budete formátovat. Sprovoznění takových vychytávek na 100% je záležitost pro fanatiky a tuning-fans, většinou veskrze dobře vypadají, ale praktické využití minimální. Jediný použitelný lepší vzhled jsou Aera u Vist a jejich ´bratři´ v edicích Linuxu (nemám ovšem osobní zkušenost).

Fakticky nejlepší je mít vzhled starých W2000 s těmi šedivými rámečky a tak - suverénně nejlepší poměr přehlednost/rychlost.

Jinak tu byla docela neftipná narážka na Billa Gatese - jenom bych autora upozornil, že to byl právě Gates, kdo ony okenní sysémy pro IBM vyvíjel, takže se nedá říct, že by něco ukradl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak na predposlednim notase sem mel XPesa a poslednich par mesicu jsem pouzival nejaky program, ktery mi z xp udelal jakoby Vistu - pekne ano ale odinstalovat jsem si to netroufl - stejne vse koncilo fdiskem nebo minimalne formatem :)

nyni jiny notas a Visty SP1 orig. a vse OK.....

akorat se mi obcas stane, ze po spusteni - nabehnuti systemu mam takove "nedoprcle" gadgety - nestavalo se to nekomu take? pomuze aktualizace daneho gedgetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tu byla docela neftipná narážka na Billa Gatese - jenom bych autora upozornil, že to byl právě Gates, kdo ony okenní sysémy pro IBM vyvíjel, takže se nedá říct, že by něco ukradl.

neni to az tak pravda, velky Bill vlastne nikdy nic nevymyslel, DOS koupil od nejakeho fandy a prodal ho IBM jako svuj system ,wokna dostal k prozkoumani od Apple s tim ze je trosku poupravil a prodal driv nez s nima vysly na svetlo Apple,ale nikdy wokna nedosahli dokonalosti systemu od Apple, Bill byl jen opravdu perfektni prodavac,pro jine zlodej co dnes krici chytte zlodeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...