Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

J, jak píše z-man, udělej si na názvu souboru prostě jednoznačné specifikum, samo nejlépe dle času, nebo podle čísla třeba (třeba 001-vyjizdime z Brna do Splitu.raw až po 623-priste nejedeme nikam.raw). Osobně preferuju popisky v metadatech fotky a názvy nechávám originálně.

Jestli ti PS přišel komplikovaný, tak Corel raději ani neinstaluj. Stejně na fotky je lepší PS, na uplně základní úpravy(ořez, změna formátu s nastavitelnou kompresí, nějaké lehké barevné efekty) pak doporučuju nepřekonatelně parádní XnView (zadarmo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stahl jsem si i zone photo studio. Zjistil jsem dve veci, ze pokud fotky budu mit popsany zpusobem ( blabla blabla, blabla blabla....) tak je muzu mit usporadany ve slozce, ale zkratka nektere programy si je nactou jak chteji. ale pokud budu mit fotky popsany ( 001-blabla, 002-blabla ) tak je budu mit usporadany jak ve slozce, tak i v programech. Ve photo studiu jsem je popsal prvnim zpusobem, seradil podle data vytvoreni. Photo studio me je krasne seradi jak prvnim, tak druhym zpusobem.Jenze si je chci hodit na rajce.idnes.cz a stejne ty fotky jsou rozhazane. takze tim to mim badanim ty fotky budu popisovat druhym zpusobem a myslim si, ze se nic nepokazi a je jedno, ve kterem programu je pak nactu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jak se připojit k exchange serveru 2008 bez microsoft outlook? a té jejich zázračné owa

Zalezi jak mate ten exchange nastavenej. Defaultni pristup je jak si psal MS Outlookem. Docela me prekvapuje, ze se ti nelibi OWA, protoze to je naprosto luxusni zalezitost, ktera ti ve webovem rozhrani nabizi veskere funkce jako samotnej outlook a i stejnej vzhled coz je pro 99% lidi prinosem, ze ma stale stejne prostredi. Jinak lze pouzit dalsi moznosti jak se pripojit, stejne jako u jinych mail serveru a to POP3 a IMAP. Pokud mas PDA tak jeste ActiveSync. Ale vse zalezi na konfiguraci, ja treba nikde IMAP a POP3 nepouzivam a na serverech mam zakazane, podle me jsou to predpotopni zpusoby pripojeni.

A co mas vlastne proti outlooku ?

No jde to pomoci vpn-ky, tak to máme v práci, ale jelikož to nepoužívám, tak nevím ani jak to přesně funguje. Ale můžu se zeptat.

Tento post bych radeji smazal ;) pac nema s dotazem spolecneho vubec nic ;) To by byla spis odpoved jak se dostat z venkovni site (internetu) do lokalniho firemniho prostredi. Ale ani to v pripade outlooku a exchange serveru ( uz od verze 2000 ) neni potreba, protoze outlook lze nakonfigurovat pres autodiscovery a RPC pres https. http://www.petri.co.il/configure_outlook_2...c_over_http.htm

A kdo by se chtel podivat jak takovej Outlook Web Acces vypada tak muze tady :

Exchange 2007 Demo:

https://exch1.123Together.com/

Username: Test2007@123Together.com

Password: test

Jinak doporucuju zkusit jak v IE a pak v alternativnich browseru FF, Opera ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

owa by se mi líbila, ale muselo by fungovat vše co se dá nastavit.

Nefunguje oznámení příchozí zprávy přesto že se dá nastavit.

Pokud máš vytvořené pravidlo třídění do složek a nemáš rozbalenou složku doručená pošta tak na to nepřijdeš že nějaká přišla

V kalendáři - nefungeje připomenutí - funguje ale musíš se dívat do okna IE tam se Ti to ukáže -nijak se to nepřipomene kromě zvuku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil Linux Ubuntu. Akorát mi nějako nedošlo, že programy pro vin my tu nepudou. :wacko:

Jako vypadá to pěkně a je to rychlé, ale ale ale lol Nenainstaluji tu ani icq :)

Že já se vůl nechal vyhecovat. Ještě jsem si při instalaci všechno smazal. :)

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš pohledat linuksácké alternativy - místo ICQ třeba Kopete (měl by být v základě), nebo známý licq nebo přejít na Jabber. Místo winampu xmms nebo amarok (i když nic tak famozního jako foobar2k pod Linuxem není) a podobně. Programy z Win v linuxu spouštět jdou, slouží na to Wine, pokud nemáš, tak zde - http://www.winehq.org/.

Většina věcí by tam ale měla být, Ubuntu je taková dost jednoduchá distribuce, dej tomu času trochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil Linux Ubuntu. Akorát mi nějako nedošlo, že programy pro vin my tu nepudou. :wacko:

Jako vypadá to pěkně a je to rychlé, ale ale ale lol Nenainstaluji tu ani icq :)

Že já se vůl nechal vyhecovat. Ještě jsem si při instalaci všechno smazal. :)

Hmm, používám Linux jako hlavní system doma cca 5 let a nemuzu si jej vynachvalit. V soucasnosti prave Kubuntu na PC a Ubuntu na notasu. Je to o zvyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem ubuntu ještě šanci a není to špatné. Ale nějak nemůžu nastavit rozlišení tak aby bylo pořád 1024x... musím to nastavit v ovladači grafárny ale to nastavení nelze uložit do /etc/X11/xorg.conf asi nemám dostatečné práva bo co ale nedokážu se příhlásit jako root. Nevíte co s tím??

post-873-1235928957_thumb.png

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...