Přejít na obsah

Instalace PC do auta


Doporučené příspěvky

Prosím nevíte o někom, kdo má zkušenosti s instalací počítače do auta? Celkem mě zaujaly následující počítače, ale v Česku není nikdo, kdo by byl schopný to namontovat.

SUMICOM S625FC Car PC

SUMICOM S625C Car PC

Uvažuji i o možnosti si to namontovat sám, ale nenašel jsem na Internetu žádné informace a postupy.

Prosím máte někdo zkušenosti s montáží PC do auta? Budu vděčný za jakékoliv připomínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím nevíte o někom, kdo má zkušenosti s instalací počítače do auta? Celkem mě zaujaly následující počítače, ale v Česku není nikdo, kdo by byl schopný to namontovat.

SUMICOM S625FC Car PC

SUMICOM S625C Car PC

Uvažuji i o možnosti si to namontovat sám, ale nenašel jsem na Internetu žádné informace a postupy.

Prosím máte někdo zkušenosti s montáží PC do auta? Budu vděčný za jakékoliv připomínky.

ti reknu,ze mas odvahu si instalovat takovy aparat do auta, kdyz z aut mizi vse, co jen jde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Prosím nevíte o někom, kdo má zkušenosti s instalací počítače do auta? Celkem mě zaujaly následující počítače, ale v Česku není nikdo, kdo by byl schopný to namontovat.

SUMICOM S625FC Car PC

SUMICOM S625C Car PC

Uvažuji i o možnosti si to namontovat sám, ale nenašel jsem na Internetu žádné informace a postupy.

Prosím máte někdo zkušenosti s montáží PC do auta? Budu vděčný za jakékoliv připomínky.

To mi neříkej, že firma co ty počítače prodává není schopná nabídnout montáž nebo alespoň někoho doporučit.

Na samotném zapojení napájení nic nebude. Záleží na tom, jak chceš ten počítač využívat.

Problém bych viděl spíš na co chceš posílat obraz a jak pořešit zvuk a vlastní umístění v autě.

Hlavní problém je možná ovládání. Asi by šlo vyřešit dotykovým displejem, ale na určité zásahy by zřejmě byla potřeba klávesnice a myš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na www.mitxpc.com jsou pocitace o rozmeru miniITX a nektere jsou urcene primo do auta, vcetne upraveneho napajeni a maji i nejaky upraveny software pro ovladani v aute. Tak na to zkuste mrknout.

Blbe je, ze to posilaji z Ameriky a u nas byste museli zaplatit DPH, pokud je zbozi drazsi nez je dana hodnota (ted nevim kolik to je),

ale treba by se s nima dalo domluvit at uvedou nizsi hodnotu a vejdete se do limitu a pak se nemusi platit nic navic.

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem to neřešil. Nepodařilo se mi najít nikoho (hledal jsem v Česku), kdo by měl zkušenosti s instalací PC do auta a samotnému se mně do toho nechtělo.

Kolem instalace PC do auta je dost problémů, např. otřesy HDD a DVD mechaniky, instalace dotykové obrazovky (aby to vypadalo pěkně a byla jednoduše dostupná, viditelná i za slunečního počasí), napojení na elektroinstalaci auta (pokles napětí při startování), alternativní vstup klávesnice a myši, SW pro optimalizaci ovládání PC v autě (audio, video, navigace, rádio), rozumná úroveň kvality zvukového výstupu a příjmu rádiového signálu (chtěl jsem nahradit přehrávač Stream), …

Kdybych si to dělal sám, tak bych na tom strávil moc času a v Česku jsem nenašel nikoho, kdo toto umí … a navíc na to dá záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi neříkej, že firma co ty počítače prodává není schopná nabídnout montáž nebo alespoň někoho doporučit.

Volal jsem do http://www.sumicom.cz/, aby mi doporučili někoho na montáž jejich PC do auta, ale kupodivu jsem nepochodil. Měl jsem z toho takový pocit, jako bych byl první, kdo se na takovou věc ptá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak otresy HDD by se daly vyresit pouzitim SSD disku, tedy disku bez mechanickych soucasti a tomu otresy nevadi. U DVD mechaniky by se to asi dalo taky nejak osetrit, ze by se do PC "predehraval" obsah jako do zasobniku a pak by otresy nemely vadit (nevim jestli je to vubec mozne ...)

Napojeni na elektroinstalaci auta vc. automatickeho zapnuti pc po zapnuti zapalovani se da vyresit specialnim zdrojem do auta (jak jsem daval odkaz),

stejnetak tam je optimalizovany SW

Pripojeni klavesnice/mysi by se dalo resit bud pres bluetooth a nebo udelat nekde - treba v prihradce USB

Zvukovy vystup je myslim docela kvalitni (zalezi tedy na zdroji), co se tyce toho prijmu radia - s tim nemam zkusenosti.

Jedinou prekazku bych tedy videl v dotykovem monitoru aby ladil s interierem vozidla.

Ale pri nejhorsim by se dala poridit 1 DIN vysouvaci obrazovka a nenarusovala by tolik interier.

Jednu dobu jsem nad tim taky uvazoval, ale po secteni vsech nakladu bych asi radsi sel do navigace COLUMBUS (samozrejme koupit od nekud levneji nez ve skodovce) a temer nic podstatneho mi tam nechybi (ale pres PC bych zas mel lepsi navigacni SW)

Navic ma vystup na maxidot a da se ovladat pres volant.

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som síce zadávateľ tejto otázky, ale vedel by som predstaviť napr.:

Mám Nexusa, čo je len drahé rádio so "starou technológiou". Má však vyhodu, že má veľký display. Nevie mp3 ani DVD. Po pripojení PC by som mohol prehrávať všetky audio a video formáty existujúce v PC svete. Na LCD by som mohol mať nejaký skin napr. Winamp-u alebo by tam mohli "blikať" ledky zo software-ového eqvalízera.

Som z krajiny, ktorá je pre navigáciu biely flak (Slovensko, Maďarsko, ...). CD od TeleAtlasu teda neviem kúpiť, takže rozbehám na PC nejaký navigačný soft a pripojím USB GPS, a na LCD vidím peknú veľkú mapu.

Môžem si na aute hrať Solitaire. :) To bol samozrejme vtip.

Ovládanie bez dotykového LCD je zložitejší.

Sú praktické možnosti využitia PC v aute, no investícia do PC asi prevyšuje investíciu do prenosnej navigácie a napr. MDI interface.

Editováno: , autor: z.j
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Zajedete do garáže, zapnete wi-fi a z domácího archivu stáhnete hudbu, kterou si přejete přehrát na další cestě.

2) Rádio nemusí mít pouze 6 předvoleb.

3) Možnost pustit dětem v autě pohádku zvyšuje dojezd až o dvě hodiny, ale kdo by se graboval s filmem do správného formátu, že jo.

4) V případě možného připojení k Internetu (např. přes mobil): zjištění aktuálního stavu počasí (kde právě prší, jak rozsáhlé jsou oblasti s deštěm).

5) Jedete z výletu a rodině pustíte promítání nafocených snímků a videí, které jste přes den udělali. Jestliže jste přesunuli soubory s foťáku do PC v autě, doma můžete zarchivovat přes wi-fi (ale to už jsem psal).

6) Vlastníte inteligentní dům, topení ovládáte přes Internet. Tak jej při zpáteční cestě zapněte.

7) Máte IP kameru nasměrovanou na své domácí mazlíčky (třeba na zahradě). Co si je zkontrolovat?

Myslím si, že možností jak využít PC v autě je obrovské množství, hlavně ve spojení s Internetem. Problém je v tom, že nemám inteligentní dům, domácí mazlíčky ani PC v autě ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak otresy HDD by se daly vyresit pouzitim SSD disku, tedy disku bez mechanickych soucasti a tomu otresy nevadi. U DVD mechaniky by se to asi dalo taky nejak osetrit, ze by se do PC "predehraval" obsah jako do zasobniku a pak by otresy nemely vadit (nevim jestli je to vubec mozne ...)

Napojeni na elektroinstalaci auta vc. automatickeho zapnuti pc po zapnuti zapalovani se da vyresit specialnim zdrojem do auta (jak jsem daval odkaz),

stejnetak tam je optimalizovany SW

Pripojeni klavesnice/mysi by se dalo resit bud pres bluetooth a nebo udelat nekde - treba v prihradce USB

Zvukovy vystup je myslim docela kvalitni (zalezi tedy na zdroji), co se tyce toho prijmu radia - s tim nemam zkusenosti.

Jedinou prekazku bych tedy videl v dotykovem monitoru aby ladil s interierem vozidla.

Ale pri nejhorsim by se dala poridit 1 DIN vysouvaci obrazovka a nenarusovala by tolik interier.

Jednu dobu jsem nad tim taky uvazoval, ale po secteni vsech nakladu bych asi radsi sel do navigace COLUMBUS (samozrejme koupit od nekud levneji nez ve skodovce) a temer nic podstatneho mi tam nechybi (ale pres PC bych zas mel lepsi navigacni SW)

Navic ma vystup na maxidot a da se ovladat pres volant.

A co takhle spojit PC a navigaci COLUMBUS - lze sehnat již za cca 15 000,- a k tomu výhody ve spojení s PC. Navic má svůj HDD i DVD jen to šikovně spojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem to neřešil. Nepodařilo se mi najít nikoho (hledal jsem v Česku), kdo by měl zkušenosti s instalací PC do auta a samotnému se mně do toho nechtělo.

Kolem instalace PC do auta je dost problémů, např. otřesy HDD a DVD mechaniky, instalace dotykové obrazovky (aby to vypadalo pěkně a byla jednoduše dostupná, viditelná i za slunečního počasí), napojení na elektroinstalaci auta (pokles napětí při startování), alternativní vstup klávesnice a myši, SW pro optimalizaci ovládání PC v autě (audio, video, navigace, rádio), rozumná úroveň kvality zvukového výstupu a příjmu rádiového signálu (chtěl jsem nahradit přehrávač Stream), …

Kdybych si to dělal sám, tak bych na tom strávil moc času a v Česku jsem nenašel nikoho, kdo toto umí … a navíc na to dá záruku.

Zkus firmu Rachot, jsou snad od Český lípy, nebo tam někde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak co, furt nikdo se zkusenostma s PC v aute?

Ja do toho totiz jdu, koupil jsem:

1) microPC bednu (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60100)

2) all-in-one desku s dvoujadrovym atomem na 1,6GHz (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59416)

3) slim DVD vypalovacka + 2GB RAM + SSD disk

----------------------- 6700,- Kč -------------

4) dotykovy 8" LCD (http://www.pivasek.cz/Innovatek-TM-868,350.html)

----------------------- 5500,- K4 -------------

5) autozesilovac 4kanal (aukro)

----------------------- 800- Kč ---------------

Celkem 13k

Mam to ted sestaveny na stole a vypada to uzasne. Zatim pouzivam jako mediacentrum XBMC, ale asi prejdu na neco co bude zahrnovat i navigaci a televizi/radia. XBMC zatim prehralo uplne vsechno vcetne FullHD mkvcek. PC Navigator 7 taky beha perfektne. Do USB mam pripojenou WiFi, BT a zkousel jsem DVB-T tuner. Vsechno funguje bez problemu. Zatim resim spis hardware - zapinani, hibernace, odpojovac akumulatoru, spinani zesilovace, vstupy/vystupy...

Vyuziti vidim v moznosti prehrat vse co tomu podstrcim, moznost vyuziti internetu, navigaci, televizi+hry (pro dlouhe cekani v kolonach), automaticky zaznam z celni kamery za jizdy, HF + vzdalene ovladani telefonu (mam WM komunikator), vzdalena sprava PC zakazniku, ...

A jasny, pocitam s tim ze si s tim budu dobu hrat - coz me bavi (elektronik-programator). Pripadne si budu muset naproramovat nejakej vlastni software, pokud nenajdu nic idealniho :))

Editováno: , autor: Mr.Mira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne bych dal do auta jedine SSD disk nebo neco podobneho, co neni zalozene na mechanickem pohybu (pametove karty ...).

Mr.Mira: To napajeni bys mozna vyresil na www.mitxpc.com maji tam nejake napajeci zdroje do auta

viz. radek tri v mem prvni prispevku - "3) slim DVD vypalovacka + 2GB RAM + SSD disk" :)

Mam tam 60GB SSDcko, uvazoval jsem o nejakym vetsim flashdisku - PC z nej bootovat umi, ale pri soucasnejch cenach SSDcek jsem vzal radsi disk s poradnou kapacitou a rychlosti. Normalni HDD bych se tam dat neodvazil - vim jak jezdim.

Ty zdroje vypadaji dobre, nasel jsem i prodejce u nas, ale pokud bych si to nechal poslat tak i s postovnym me vyjde 160W zdroj na 1550,- (u nas 2200.-) http://www.compos.cz.

Zkusim nejdriv ten zdrojik co uz tam mam, jaky vydrzi napetovy rozsahy a jakej proud to vubec v ruznejch rezimech bere(prehravani mkv, zapnuto, S1, S3, hybernace). Mam v aute i GPS lokalizator TS-GPS se zaloznim 1,2Ah akumulatorem - cili bych pomocny napeti behem startovani mohl brat z nej. Jen bych tam rad zapojil jeste odpojovac hlavni baterie pri dlouhodobem poklesu napeti napr. pod 8V, ale to by mela byt zalezitost par korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...