Přejít na obsah

Rezonancia palubovky


frko

Doporučené příspěvky

V poslednej dobe sa mi objavila rezonancia pod palubnou doskou (odhadom - vľavo od odkladacej schránky k stredovému stĺpiku).

K rezonancii dochádza pri zapnutí zapaľovania a je závislé na chode palivového čerpadla. Neviem si to vysvetliť, že prečo. Rezonancia má stupňujúci sa charakter a objavuje sa mi už aj po naštartovaní motora. Nie je trvalá ale sporadická, dobre registrovateľná aj pri chode motora. Mechanické pritláčanie na plasty palubovky nemá účinok. Je možné, že to má na svedomí palivové čerpadlo? Nedávno mi bol menený filter v servise. Alebo je za tým iné pokušenie? Má s tým niekto z fóra skúsenosť. Prosím o radu. :unsure:

Editováno: , autor: frko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zhoď dole kastlík pred spolujazdcom a pozri to, drží ho 5 torxov je to otázka 3 minút.

Všimol som si že tento zvuk sa viaže na chod poalivového čerpadla pred štartom motora - je to možné, že je to následok nedávnej výmeny filtra - motor je MPI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všimol som si že tento zvuk sa viaže na chod poalivového čerpadla pred štartom motora - je to možné, že je to následok nedávnej výmeny filtra - motor je MPI

Môže byť už to tu viac ludí písalo,že im palivový filter "píska".Daj si vyhladať výraz -palivový filter- a niekde to tu nájdeš! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...