Přejít na obsah

Dalkove u xenonu


tomina

Doporučené příspěvky

urcite, protoze kdyz rozsvitim dalkovy, tak svitej moc nahoru - osvecujou koruny stromu a pokud svetla koleckem stahnu uplne dolu (tlumeny pak svitej jen na par metru pred auto) tak potom paradoxne dalky svitej mnohem lip - intenzivneji osvetlujou silnici a vidim dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě svítí levé dálkové ok, pravé dálkové zase moc dolů, koukám si člověk nevybere.....

Proč by se měly svazky sbíhat? Dál by se křížily a k ničemu by to nebylo..... JEstli náhodou ty O2 neměly špatně světla, co má otec O2 tak mu jsou hezky rovnoběžně....

Seřízení do strany:

Jsou tam dva šrouby. Vnějším se seřizuje jen sklon (je tam jen díra pro imbus), vnitřním se seřizuje sklon a úhel do boku (díra pro imbus a drážka). Když s ním otáčíš, sice se světlo hýbe nahoru a dolů, ale zároveň do boku. Pak se musí výška zkorigovat tím vnějším, funguje to dobře. Když se pozorně díváš na parabolu, je vidět jak se natáčí do boku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl sem to tak u Superba i u O2. Kdyz se kouknu na silnici tak se obrazec svetla prekryva a neni poznat kde sviti leve a kde prave svetlo. Stejne je to, kdyz zajedu ke zdi na nakych tech 15-20m - je tam jenom jeden obrazec - jako by svitilo jedno svetlo. Pokud zajedu bliz tak se od sebe oddeluje levy a pravy svetlo. To uz je jenom takovy esteticky detail ;-) spis me stvou ty dalky, jak to tady tak ctu tak s tim ma problem hodne lidi. Preci jenom prestavba na xenony nebyla levna a skoro se mi zda, ze dalky mi u normalnich svitily stejne ne-li lip. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já si stěžovat nemůžu. Ono se to spíš zdá, protože potkávací svítí oproti výbojkám míň....

Já měl halogeny (čiré) pak xenony, pak zpět halogeny a teď zase xenony. Rozdíl při přechodu zpět je sakra znát, člověk si hodně rychle zvykne na lepší věc.... Jezdím hodně v noci po dálnici a silnicích 1.tř a jsem spokojen, hlavně že dálkové svítí s potkávacími, na mokru to je taky o něčem jiném. S mlhovkami je to už docela maso :)

Samozřejmě jsou lepší světla, ale v jakých autech, přeci jen máme už starší vozítka, tak v nich nemůžem chtít nejnovějsí hightech technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nastaviť to jedine pôjde ak to svetlo rozoberieš (neviem ako je to u OI) a pohráš sa s uchytením projektoru senonu. Na FI to ide v istom rozmedzí štelovať a na OI asi tiež.

Tiež mi pravé dialkové svieti viac hore napriek tomu že hrany xenonu sú v jednej rovine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nastaviť to jedine pôjde ak to svetlo rozoberieš (neviem ako je to u OI) a pohráš sa s uchytením projektoru senonu. Na FI to ide v istom rozmedzí štelovať a na OI asi tiež.

Tiež mi pravé dialkové svieti viac hore napriek tomu že hrany xenonu sú v jednej rovine

Tak já si nemohu stěžovat a radši se do toha hrabat nebudu páč by mi to nesvítilo vůbec lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak sem konecne vyresil problem se serizenim dalkovejch. Dalo to docela fusku ale rek bych ze svitej dobre. Sice sem nejel s jinou octou ktera ma serizeny dalky tak jak maj bejt, ale rek bych, ze to ted z dalkovejch zdime maximum :-) Cocka xenonu je na 3 sroubech, z toho jeden (je nahore) je utazenej na fest na plast a dalsi dva co sou dole jsou podlozeny gumovou podlozkou cca 4-5mm silnou. Podle sily utazeni se reguluje sklon. Jenze ja mel obe ty gumicky dost zdeformovany, takze byly placaty a cocka tim padem svitila moc nahoru. Po nekolikanasobnym vyndavani svetel a serizovani sem prisel na spravnou kombinaci. Pod cocku sem vlozil 3podlozky (kdyby mel nekdo zajem muzu zmerit vysku) a matky dotah. Na obe svetla sem dal stejny podlozky a zda se mi, ze leve dalkove sviti trosku niz, coz se mi zda spravne z toho duvodu, ze leva strana silnice je od xenonu osvicena na kratsi vzdalenost a tim ze levy dalkovy sviti niz, neni temer patrny ostry prechod mezi xenonem a dalkou. Driv sem mel mezi xenonama a dalkovejma tmavsi pruh neosvetleny silnice. Do dalkovejch sem dal Osram nightbreaker a nemuzu si stezovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...