Přejít na obsah

SunSafe Glass


Petr.592

Doporučené příspěvky

Muzete Ti, co SunSafe mate (a drive nemeli) nyni v nastalych teplech pozorovat mensi ohrivani interieru, a pres klimatizaci citi mensi napor UV/IR zareni na kuzi ? Vylozene subjektivne ?

Snizeni hlucnosti je u SunSafe jeden z hlavnich faktoru, neni mozne aby to nikdo/nekdo neslysel, je to jejich znama vlastnost. Doporucuji tomu, ktery nic ne/slysi, aby se na chvili projel napr. s TDI PD bez SunSafe, rozdil jiste okamzite pozna.

Uz se na ne tesim :palec2:

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja mam teraz novu octu so Sunsafe a mam pocit ze je to lepsie a aj ked prilozim ruku na okno tak nie je tak rozpalene... Chcem poprosit tych co maju Sun safe aby sa pozreli na okna lebo

ja mam na svojej rozdielne: celne, predne a zadne bocne su jemne do hneda a zadne okno ( to nie je dvojite ) +zadne bocne (myslim na okna batozinoveho priestoru) su do zelena a maju aj ine

ciselne oznacenie 000162 zatial co predne a zadne bocne 000025 a na vsetkych je Laminated... Mate aj vy podobne rozdiely? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cislovani nasledujici:

Predni okno - 43R-008594, laminated

Predni dvere - 43R-000025, laminated

Zadni dvere - 43R-000025, laminated

Kufr bocni - 43R-000162, laminated

Zadni okno - 43R-001584, neni laminated

Jinak kufr (boky i zadek) jsou tmavsi nez dvere a predek, ale vse je podle mne do zelena..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

moje nové RS vydrželo bez útoku na navigaci necelé dva měsíce...

díky SG sklům jsem nalezl ráno "pouze" popraskané sklo u řidiče a lehce poškozené dveře, o ně ten šmejd opíral nějaké páčidlo...

zevnitř bylo sklo jen vypouklé dovnitř

škoda na pojišťovnu cca. 19 tisíc... a bohužel spoluúčast 5 t. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tvoje autí jsem viděl v Auto Turman v Praze (teda myslím, že bylo tvoje) a je to fakt pech. Ale buď rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo (navi ti zůstala). Jinak autí máš moc pěkný, malinko sem ti ho prohlídnul :palec2: Já si tu navi pořídil včera, tak se snad nenajde žádnej chytrák, co si ji bude chtít půjčit. ¨To to parkuješ něde venku? nebo kde se ti to stalo?

Editováno: , autor: Cjoctavian
citacia predchadzajuceho prispevku - porusenie pravidiel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, tam to dávali dohromady :)

bohužel to parkuji na ulici, takže je jen otázka času kdy se to bude opakovat.....

nějaký tip jak to zakrýt event. cokoliv jiného jak zloděje odradit?

Editováno: , autor: Cjoctavian
citacia predchadzajuceho prispevku - porusenie pravidiel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky sun safe skla a měl jsem tam ještě tmavé folie. Ty zloděje bohužel stejně neodradilo že tam skoro nebylo vidět dovnitř a zkusili se tam dostat. výsledkem ale bylo jen zvenčí naťuklé okno a zevntř pavouk přes celé. dovnitř se nedostali, a to je hlavní. Vedle mne stála stejná octa, ale bez sun safe skel a ten přišel o navi ipod a další věci, co měl v autě. Oči se mi ale protočily u ceny toho okna. Boční stojí 5800,- Kč. Ještě, že jsou na fóru borci, co to umí ofiko sehnat levněji (jelda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

SunSafe Glass mam taky porad se mi to nezdalo az doted kdy jsem kvuli oprave mel pujcenou OII facelift bez tohohle a rozdil je fakt znat na prosincovem slunci a 2minutove stani na krozovatce sem citil dost teplo v obliceji coz se mi nikdy nestalo ani v lete v mem aute, takze lidicky smele dotoho. Ale pravy duvod hledani toho tematu je ten ze bych chtel zjistit jak je to sklo delany jestli tam je kovova folie, protoze si chci koupit RADAR HLASIC a ten by si s termicky pokovenym sklem nerozumel akorat to nemam kde vyzkouset, jeste zkusim popatrat a kdyztak prihodim prispevek co jsem zjistil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technologii fólií neznám,

ale navigace v mobilu N78 se mi v mé Laurince se SunSafe Glass prakticky nechytne.

Ve staré OI šla bez problému, takže fólie určitý útlum signálu vytváří.

Radary sice pracují na mnohonásobně vyšších kmitočtech, ale vliv tam určitě bude také.

Asi to bude chtít hodně citlivý detektor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam dalsi postreh:

uz 3 zimu mam povodne celne okno, predtym som ho v zasade po zime menil. Obcas kamienok na okno pekne tresne, az sa zlaknem, ale okno drzi. Su sice male lupance na nom, ale nepraska na ziadnom mieste....

Moj nazor je taky, ze istotne to znizeniu teploty a hluku vo vnutry auta pomaha, ale WAV to nieje. Oproti klasickym sklam je to pokrok dopredu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technologii fólií neznám,

ale navigace v mobilu N78 se mi v mé Laurince se SunSafe Glass prakticky nechytne.

Ve staré OI šla bez problému, takže fólie určitý útlum signálu vytváří.

Radary sice pracují na mnohonásobně vyšších kmitočtech, ale vliv tam určitě bude také.

Asi to bude chtít hodně citlivý detektor...

Ja pouzivam obcas svuj GPS logger Qstarz pro zaznam trasy a nasledne geootagovani svych fotek, a tento GPS logger (vc. klasickeho BT GPS prijimace) slape zcela bezchybne za mymi SunSafe skly (take Laurince :) ), jak v rezimu loggeru, tak v rezimu GPS prijimace dodavajiciho data pro navigaci napr. v mobilu ci netbooku, paral. s hlavni navigaci v Columbusu.

Ten Tvuj problem s Nokii bych spise pricital obecne nizsi a horsi citlivosti techto chipsetu v Nokii pouzitych. Ten muj Qstarz je naopak extremne citlivy, je tim znamy, slape v podstate kdekoliv pri beznem pouziti, i napr. uvnitr domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasim, citlivost GPS v N78 je mizerna,

obcas jsem cekal na signal i 20 minut.

Jenze ve stare Octe se mi nakonec vzdy "chytla",

zatímco v nové ještě ani jednou, nakonec jsem z auta vyndal držák telefonu.

Ještě že tam mám Columba - to je jiné kafe...

Kamarád má N 6220 a ta mu v mém autě jde, ale také hůř než v jeho Feldě.

Proto se domnívám, že použitá fólie signál určitě částečně zeslabuje, i když přesný útlum v dB neznám - ten navíc bude určitě kmitočtově závislý.

Bude proto potřeba počítat s částečně nižší citlivostí radarového detektoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Hi Guys,

I have a question regarding the Sun Safe glasses. I ordered an Octavia with this option some time ago and 2 days ago I went to the dealer to see it, because it has already arrived. What was strange to me is that the windows didn't look tinted at all (at least not at sunlight, because the car was in a basement). Can someone show me a photo of his Octavia having Sun Safe glasses? Do they look like simple ordinary glasses or they should be darker (like the sunset glasses for example)?

Sorry for the english language, but I don't know czech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roll down the windows and you can clearly see that the glass is layered - 2 glass layers and metalic foil in between. Also the window glass marking should have words IR and laminated (5th door window is an exception).

You can check the czech Skoda web page for pictures (OII gallery section, wallpapers). Most outdoor photos there are OII L&K with sun safe glass installed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roll down the windows and you can clearly see that the glass is layered - 2 glass layers and metalic foil in between. Also the window glass marking should have words IR and laminated (5th door window is an exception).

You can check the czech Skoda web page for pictures (OII gallery section, wallpapers). Most outdoor photos there are OII L&K with sun safe glass installed.

Thanks a lot Matt12! It's great that there's an easy way to check the glass.

About the pictures, I guess this one must be the SunSafe, because it doesn't look tinted (just like mine):

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionImages/model/newOctavia/COMBI/Wallpapers/cze/_1024x768/OctaviaCombi_cze_09.jpg

And this one must be Sun Set:

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionImages/model/newOctavia/COMBI/Wallpapers/cze/_1024x768/OctaviaCombi_cze_04.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim všechny majitele besp.oken aby si zkontrolovali roky vyroby.Ja mam auto 07 a besp.okna ve dveřich 05,04,06,07 i u meho budouciho auta Rs fl rok 09 jsou rozdilne roky besp.oken- 05,06,04 zjištoval jsem to přimo ve škodovce a i z jinych zdroju jsem zjistil že prej je to u těchto bespč.oken možne. Jak to mate vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim všechny majitele besp.oken aby si zkontrolovali roky vyroby.Ja mam auto 07 a besp.okna ve dveřich 05,04,06,07 i u meho budouciho auta Rs fl rok 09 jsou rozdilne roky besp.oken- 05,06,04 zjištoval jsem to přimo ve škodovce a i z jinych zdroju jsem zjistil že prej je to u těchto bespč.oken možne. Jak to mate vy?

Mám to zhruba to samý, dle mých zjištěných informací se tyhle skla u výrobce skel vyrábějí jednou za uherský rok a vzhledem k docela malé zástavbovosti ve škodovce se pak na jednom autě mohou sejít různé roky výrob. Ale čelní sklo a pátý dveře by měly zhruba odpovídat výrobě vozu plus/mínus 3měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím vás,

a přidávám několik postřehů s těmito skly. včera jsem zjistil, že byl proveden na moje rs-ko nájez zřejmě zlodějů, neb jsem zjistil rozbité a prasklé sklo u spolujezdce, ale drželo pohromadě a i zřejmě díky tomu, columbus zůstal na svém místě, a jak už psal jiri001, tak taky mé bulvy se protočili v servisu při pohledu na cifru za opravu, co setýče hluku od okolí je určitě o něco menší než u normálních skel, ale hluk od kol je zase větší, takže se potencionální výhoda ticha maže, no a teplota na sluníčku je určitě o něco nižší než u standardu, ale nebude to žádné magické číslo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SunSafe skla mam ve sve LK FL (MR2010) a k tomu tedy cca 1-rocni zkusenost.

Utlum zvuku je zasadni, je to i u techto skel anoncovano jako jedna z jeho hlavnich vyhod - ano, nyni je slyset vicemene jen hluk od podvozku, vzhledem k tomu, ze mam relativne tichy 1.8TSI. Ve srovnani s predchozi O2 1.9 TDI (MR2006) bez SunSafe skel je rozdil pro me obrovsky (myslim tedy, ze to WAW je :) ), skutecne vyrazny. To je samozrejme moie subjektivni hledisko, je to vzdy o srovnani, kdyz se o nej bude pokouset nekdo, kdo do ted jezdil "16valcovym Cadillacem", tak to samozrejme bude o necem jinem...

Nicmene klasicky aerodynamicky zvuk se opravdu vyrazneji prosadi az pri vyssich rychlostech kolem 180 kmh a vice, takze to pro bezneho ceskeho uzivatele neni problem. Kdyby mela O2 lepe odhlucneny podvozek (napr. jako SII), uz by to nemelo chybicku, zvlaste v kombinaci s TSI motory.

Utlum teploty je myslim u SunSafe skel rovnez zasadni, nekolik objektivnich udaju od vyrobce - utlum UV slozky je 100% (! - tonovane 21%, netonovane propusti 64%)), index odrazu u predniho skla je u SunSafe skoro 36%, bezne tonovane ma jen necelych 6%.

Kdyz se k tomu prida velmi nizka tepelna absorpce, ktera zpusobuje, ze se sklo takrka nezahriva od okolniho zaru, a dobre izoluje, je jasne, ze to velmi dobre funguje.

Zcela vysoky je urcite i utlum IR slozky (nemam bohuzel udaje vyrobce), jednoduchy test s otevrenim/zavrenim bocniha skla na slunecnim zaru je vymluvny, v porovnani se SunSet skly u Fabie na zadnich dverich (kde jsou opravdu dost tmava), a O2 s tovarnim tonovanim, doplnenym 3M foliemi se 70% zatmavenim, je subjektivne nejvetsi pohoda bez pocitu paleni na kuzi za skoro cirymi SunSafe skly (!)

Z osobni zkusenosti opet doplnim, ze pri bezne fungujici klimatizaci v AUTO rezimu (Climatronic) a venkovnich teplotach kolem 35-40 stupnu Celsia je zevnitr toto 3-vrstve sklo relativne chladne, ZCELA nesrovnatelne s beznymi tonovanymi skly.

To vse za nesnizene viditelnosti skrze tato skla, v prudkem slunecnim zaru si staci nasadit dobre slunecni bryle (ja pouzivam polarizovane Polaroidy), a dojem je skutecne vyborny.

Na mnoha predchozich autech (vc. O2 a O1 facelift) jsem mival tonovana skla, doplnena velmi dobrymi a certifikovanymi foliemi (vetsinu z nich delali v Autosklo Modřany), nicmene to se SunSafe neni vubec srovnatelne. Dnes bych opravdu nemenil, a pokud bych se pro me mel rozhodnout pri nakupu (ja je dostal jako soucast LK vybavy), urcite bych i pres jejich zavratnou cenu nezavahal.

Tato skla jsou prinosem jak v extremnich vedrech, tak v extremni zime.

Jeden problem je ale (pro nekoho) ZCELA zasadni, sklo (mozna ta folie uvnitr) je pokovene, neresitelne problemy (Ka pasmo) tedy nastavaji s mobilnimi pasivnimi antiradary, ktere v podstate nefunguji. Resenim je pouze pevna sada, laserove detektory (zkousel jsem starsi americky Uniden) potize nemaji.

GSM telefony (zkousel jsem nekolik ruznych Nokii) a GPS (moderni vicekanalove) prijimace rovnez problem nemaji, coz samozrejme nevylucuje urcite problemy s nekterymi zastaralymi GPS chipy, pouzivanymi napr. prave Nokii (viz prispevky vyse).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

sám mám tato skla v Laurince skoro 2 roky a protože je to má první OII (předtím jsem měl velice hlučnou OI 1.8 20V),

nechci srovnávat hlučnost (tedy s TSI spíš tichost) ani zahřívání.

I když je fakt, že nastoupení do auta pro mě zatím nikdy neznamenalo tepelný šok jako ve starém autu :-)

Potvrzuji ale veliký útlum signálu.

Mám Nokii N78 s GPS, přestože to je mnohem novější mobil než třeba N95, citlivost GPS je také mizerná, signál chytá velice dlouho i s A-GPS.

V Octavii se SunSafe skly se mi ale nepodařilo GPS signál zachytit vůbec, ještě že tam mám Columba :-)

Vůbec mě ale nenapadlo, že to znamená i problém s antiradarem, o kterém jsem také několikrát uvažoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...