Jump to content

omicron

Uživatel
 • Content Count

  1,590
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

omicron last won the day on March 27 2018

omicron had the most liked content!

Community Reputation

158 Excellent

4 Followers

About omicron

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

3,823 profile views
 1. omicron

  Škoda Octavia IV (2020)

  V těch příšerných vedrech je dobré po nástupu pro rychlé vychlazení nastavit mj. větrák na maximum, to se hodí. Režimy AC u Climatronicu jsou využitelné ojediněle, a klidně mohou být schované někde v infotainmentu, jako nyní i další pokročilé funkce AC (ve spojení s Columbusem). Tlačítko pro VYP/ZAP AC nevidím až tak důležité (ojedinělé využití), ale bude asi lepší aby bylo hardwarové (kdyby infotainment nefungoval).
 2. omicron

  Škoda Octavia IV (2020)

  Aha, a co je na stávajícím podvozku (O3 FL) tak nepovedeného ? To je nějaká osobní zkušenost nebo odněkud opsané? Já tedy mám variantu multilink (s DCC), takže nemohu posoudit ta jednodušší provedení, ale nevím o žádných zásadních problémech... I když samozřejmě věřím, že nový podvozek bude určitě zase lepší.
 3. omicron

  Front Assistant

  To je dost kuriózní (a nebezpečné)!, to mě nikdy F.A. neudělal. Toto už by měl být dost velký argument pro servis....
 4. omicron

  Mlžení předních světlometů

  @Hurikan88No radu, vyfotil jsem to, natočil jsem to (mnohonásobné stékající kapky), a odjel do servisu. Viz příloha. Servis prohlásil i bez mé dokumentace, že přípustné je pouze lehké drobné mlžení uvnitř (i to by se mě nelíbilo, ale může to být konstrukční vlastnost), ale v žádném případě nesmí po skle uvnitř přímo stékat kondenzující nebo jinak pronikající voda. To je samozřejmě závada i z principu. Napsala se reklamace, objednali nový FullLED reflektor, a za dalšího 1/2 dne ho vyměnili. Dělá se přitom samozřejmě kompletní kalibrace, tak jsem je ještě požádal, aby si poznačili aktuální nastavení starého reflektoru (pokud to lze, nevím), protože jsem to měl pracně přenastavené, neboť z fabriky svítil tlumený LED hrozně blízko, viz příslušné vlákno. Vždy se mě to takto "zamlžilo - zavlažilo" např. při mytí auta - vždy mě auto myjí ručně.
 5. omicron

  CANTON sound systém

  Já mluvím o DVD video discích. Takové musí přehrát DVD přehrávač Columbus vždy. Audio CD jsem ani nezkoušel, mám také velkou sbírku, ale mám to komplet zdigitalizované na domácím SqueezeBox serveru ve FLAC, tak to nemá smysl tahat do auta na starých CD nosičích. Ale DTS a DD5.1 to přehraje pouze z nosičů DVD video. Alespoň co jsem zkoušel. Nedá to ani ze souborového FLACu, ani z disku CD Audio.
 6. omicron

  CANTON sound systém

  Ano je to tak, já s tím obvykle jezdím v nastavení prostoru pro přední sedačky, to to tak nějak pocitově hraje nejpřirozeněji. Co je paráda, je přehrávání hudebních DVD s DTS nebo DD5.1 zvukem, tam je ten přední středový repro velmi znát.
 7. omicron

  CANTON sound systém

  Subwoofer opět začal zničehonic hrát, už jsem byl objednaný i do servisu, uvidíme jak to dlouhou vydrží. Obecně to s basy pouze z repro je celkem tragické, byť ten subwoofer není také žádný zázrak. Jen se slzou v oku stále vzpomínám na SoundSystem z O2/FL. Jinak jsem teď zjistil, že při nastavení prostoroveho efektu pro všechny sedadla je účinnost subwooferu docela nicotná, při změně prostoru pouze pro přední sedadla nebo jen řidiče jeho efekt dost naroste.
 8. omicron

  Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.

  Nepsal jsem nic o spotřebě 🤣 Kvůli té si nikdo 1.8 jistě nepořizoval... Zánovní O3 s 1.5TSi jsem mě před časem zapůjčenou o servisu (místo mé 1.8), bylo to pro mě velké zklamání, před časem jsem to zde někde popisoval. Hlučnější.
 9. @davnemecek Spotify ve smartphone přes BT do Columbuse. Dnes jsem testoval. Výsledky potvrzují tvé příspěvek. U některý interpretů obal zobrazen (ale dost nízká kvalita, viz dále), u většiny jen obecná ikona dle žánru, to ale celkem přesně. Z cca asi 20 interpretů se zobrazil správný obal jen 1x (!). Jinak jen obecné žánrové ikony... Je zajímavé, že u offline muziky z lokálních úložišť Columba jsou obrázky 100% zobrazeny, a hlavně v perfektním rozlišení a vysoké kvalitě. Občasné obrázky zobrazené u hudby přes BT ze Spotify klienta ve smartphone jsou celkem mizerné a v nízkém rozlišení (viz příloha), tipoval bych, že jsou to obrázky přenášené ze Spotify společně s hudebním souborem, a ne zobrazené Columbusem z Gracenote databáze, tak jako u offline hudby. Takže chyba bude pravděpodobně v Columbusu. Viz foto v příloze: správně zobrazený obal (a to ještě v mizerném rozlišení) jen u Stone Sour, ostatní jen žánrové ikony. Moje konfigurace : Spotify klient v SGS7 (Android), BT, Columbus (Gracenote DB) s vlastním, vyhrazeným připojením k Internetu (data SIM, 4G LTE)
 10. omicron

  Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.

  @seku I Škoda má ještě tišší benzin motor než 1.5TSi, byť se již objednat nedá - svez se někdy v 1.8TSi :-) To byla mj. vždy jeho velká deviza. Ale 1.5 je také velmi tichá, bohužel až na ten její "klokaní" jízdní projev.
 11. V tom problém asi není, osobně mám jak pro FLAC, tak pro MP3 formát zcela spolehlivé načítání fanartů (cover) z GraceNote databáze. V mém případě Columbus s vlastním data připojením přes vyhrazenou SIM. Pokud jsem ale správně pochopil, problém @davnemecek spočívá v přehrávání hudby ze Spotify apky-služby ve smartphone, připojeném přes BT k nějakému blíže nedefinovanému infotainmentu. To je jiný případ, než přehrávání z vestavěného zdroje (HDD, SD, USB) přímo v infotainmentu. Zkusím to zítra, jak se to chová v Columbovi s vlastní konektivitou.
 12. Ano nějakou mám, provozuji to necelý rok. Ale vlastní natahání kabelů v autě jsem nechal raději udělat servis (auto v záruce) - zejména pro zadní kameru na výklopných dveřích to bylo trochu pracnější, kabel pro ní se musel přidat do levého kabelového krku jdoucího do zadních dveří. Nezapomeň také na přídavnou montážní sadu pro pevnou instalaci do auta, bez té by to mj. nechodilo v nepřítomnosti. Když se tak se ozvi do SZ.
 13. omicron

  1.5 TSI OPF DSG - škubání při rozjezdu

  Správná volba [emoji106][emoji847]
 14. omicron

  Možnosti kódování u OIII

  Tak se to chová i mě, potvrzuji.
 15. omicron

  CANTON sound systém

  Tak mě asi přestal hrát subwoofer, vlastní pojistku to nemá. Předtím byl znatelný, pokud byl v provozu, resp. když jsem měnil level jeho aktivity v nastavení Audio, teď se zdá zcela mrtvý, basy hrají jen z kabinových repro...😞 Stalo se to již někomu ?
×