Jump to content

omicron

Uživatel
 • Content Count

  1,737
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

omicron last won the day on March 27 2018

omicron had the most liked content!

Community Reputation

184 Excellent

4 Followers

About omicron

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

4,412 profile views
 1. S tím mám u AA problém, sice mě také zprávy přečte, i ty české přečte anglicky. Takže zkomoleně nečitelně. AA mám oficiálně na AA10 (Galaxy S10).
 2. Jojo, proto jsem to sem dal, je vidět, že to jde. Ti Turci to umí udělat v podstatě do jakéhokoliv auta. To bych asi ocenil více, než "softclose" zámky na boční dveře které také jdou...
 3. Proč multifokální, psal jsem "...mám brýle na čtení..."
 4. Dneska jsem v tom také již seděl, byla to Combi Style verze s 2.0TDi, ale žádná extrémní výbava typu HeadUp displej apod. Sedí se v tom takřka stejně jako v O3FL, ale ta palubka je fakt pěkně řešená i na živo, krásně rozlehlá a udělaná "na patra", slovy jednoho recenzenta. Digitální přístroje jsou o dost dále než u O3FL, grafika výrazně lepší. Ale jeden průšvih tam (alespoň pro mě) - mám brýle na čtení, a i na velkém infotainmentu ten drobný font (v autosalonu tvrdí, že nejde zvětšit) hlášek takřka nepřečtu :-(. Ten odklon od krásných velkých barevných ikon a velkého fontu písmen k pouhému malému textu není příliš rozumný. To samé na těch pár tlačítkách, asi se to bude muset naučit nazpaměť :-) Na Columbusu u O3FL všechno krásně přečtu i bez brýlí, tady ani náhodou. Ještě si dám zkušební jízdu, ale čekám na DSG, a možná i na nějaké TSíčko.
 5. Tak ten dlouhý stisk mikrofonu mě pro AA nefunguje. Vyvolá volání na poslední volanou osobu. Jinak jsem také zkusil příchozí WA zprávu, a to se chová skutečně podivně, zprávu odeslanou česky přečte anglicky, takže total zkomoleně. To je k ničemu. Také komunikace s AA hlasovým asistentem je jak u blbečků na dvorečku, reaguje česky na výzvu, ale poté odpovídá anglicky a nedokáže spustit přečtení zprávy ani když to zadám česky nebo anglicky. Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk
 6. @Milda.J Aha, ten dlouhý stisk jsem nevyzkoušel, díky za radu :-)
 7. Mám NZ již na třetím autě (O2, O2FL, O3FL), ale i při několikahodinovém stání v koloně v zimě po dopravním kolapsu na dálnici se mě nikdy spaliny z NZ do klimatizační soustavy nedostaly. Ale možná to u Supa je konstrukčně nějak blbě....
 8. Ještě k ovládání, VW specifikace popisuje toto k inicializaci dialogu: "Just say "Hey Google to get started" nebo Press steering wheel button nebo Tap app icons nebo Tap mic icon Standardní hlasová fráze "Hey Google" (nebo "OK Google") není funkční jako např. u domácího hlas. Google asistenta, infotainment asi nenaslouchá, tlačítko na volantu nevím které, takže jsem zprovoznil pouze ten stisk ikony mikrofonu na screenu. Samozřejmě spuštění aplikace její ikonou. Odeslání zprávy přes frázi "Hey Google, send message to..." nebo volání skrze "Call ..." (česky to také nejde) mě také nefunguje, je tam evidentní konflikt mezi ENG a CZ částí AA, obdobně jako u aplikace Google Home při CZ nastavení prostředí. Možná by to chtělo nastavit jak smartphone, tak infotainment do ENG. Chodí vám toto korektně ?
 9. Jo, Skype má být rovněž podporován, ale nevidím ho nikde, takže stejná situace jako u W.A. ? Viz zde
 10. Tak to asi Waze dost diskriminuje, nechápu proč nebere GPS data z infotainmentu pokud jsou přítomna. Nicméně i to zpoždění u Google Maps je celkem out, myslím, že data jsou právě také z mobilu a proto ten divný delay. Proto jsem se na to právě ptal. Ale grafika Google Maps perfektní, zdá se mě, že to je takové jemnější, s vyšším rozlišením, než běželo do loňského podzimu i na mém Columbusu. Při příchozím hovoru z W.A., se mě na screenu AA objevil příchozí hovor a jméno volajícího. A do audiosystému auta šlo vyzvánění. Byl to WA audio hovor, stejně se choval i WA video hovor, jen s tím, že video volajícího i mé běželo samozřejmě jen přímo na smartphone. Ty zprávy jsem možná testoval málo, zítra zkusím podrobněji. Netušíte, jak se chová Viber ? Podle starších info z webu Viber nechodí pod AA, nemá někdo nějakou novější zkušenost ? No tím si nejsem úplně jistý, protože jakmile naskakuje screen AA, je tam upozornění, že při provozu AA nebudou dostupná média z infotainmentu. Asi to bude implementací na tom či onom HW. Já mám Columbus (O3FL) a S. Galaxy S10 s Android 10.
 11. WhatsApp - ano, vyzkoušeno dnes, hovor ve W.A. jde přijmout jako příchozí volání. Bohužel jsem ho ale nedokázal ukončit, sice se mě na Maxíku ukázala možnost zavěsit, tak jsem tlačítkem na volantu zavěsil, Maxík ukázal zavěšeno, ale hovor jel dále :-( Takže jsem musel vzít smartphone do ruky, a zavěsit na něm. Možná by to šlo zavěsit i na screenu infotainmentu, to je ale nepříliš ergonomické. Odchozí hovor se mě nepodařilo realizovat, ani česky, ani v english. Na požadavek vytočení čísla odpoví v EN nějakou chybu, asi by to chtělo znát tu správnou frázi pro vyvolání dialogu k volání ve W.A. Zpráva z W.A. ani z SMS se mě bohužel nezobrazila, natož aby se přečetla, tady to ještě dokonalé není. Po stisknutí ikony zpráv tam bylo prázdno. Hudba - Také jsem zkoušel přehrávat hudbu, Spotify žádný problém. Mám ale na smartphone také instalovanou apku DS Audio pro vzdálený přístup ke své hudební knihovně na domácím NAS serveru Synology. DS Audio je v AA přítomno, oficiálně podporované, nicméně nenabídne on-line přístup ke vzdálené knihovně jako v telefonu, a zobrazuje pouze offile (stažené) hudební soubory. Jediná volba v této aplikaci je jen fronta připravené hudby, v tomto případě jen to co je stažené off-line. Nemá někdo zkušenost, příp. jak na to? Mapy, GPS a navigace - také jsem si všimnul u Google map v AA, že je obraz oproti navigaci v infotainmentu zpožděný asi o 3-4 vteřiny, je to vidět dobře např. na kruhových objezdech... Dělá to i WAZE ? AA by měl brát GPS data pro AA navigace z infotainmentu auta, pokud disponuje auto vlastní GPS, že? Nebo vždy jen ze smartphone?
 12. https://www.youtube.com/watch?v=iq4u4jEVcuQ
 13. Tak také potvrzuji funkční Android Audio na infotainmentu Columbus v O3FL se smartphone s Android 10 (S. Galaxy S10). Dnes jsem zprovoznil poté, co jsem si všiml, že telefon dostal aktualizaci právě k AA. Aplikace funkční, dokonce šlo nechat hrát hudbu z infotainmentu, i když běžela Google mapa na Android Auto. Škoda, že není podporován na AA i aplikace WhatsApp, tím myslím, že není ikona aplikace, ačkoliv jsem ji na nějakých AA printscreenech dříve viděl (a LifeWire o tom psal)... A není ani v seznamu volitelných aplikací v AA nastavení. Zprávy by se měly objevovat v obecných zprávách, ty ale také v menu nevidím. Snad by to mělo být nějak volatelné hlasově, to jsem ale zapomněl zkusit. Tady o tom píšou https://www.digitaltrends.com/cars/best-android-auto-apps/, máte to někdo odzkoušené a funkční? Google mapy jsou příjemná funkcionalita poté, co automobilka bez jakéhokoliv vysvětlení ukončila podporu Google map přímo v navigaci infotainmentu. Google AA Asistant funguje česky, bohužel jen některé fráze týkající se cestování (vzdálenosti, počasí), a to ještě ne všechny. Na něco odpovídá česky, na něco anglicky. To je zajímavé, protože ani domácí Google Home Asistant zatím česky neumí komunikovat, jen česky umí přečíst položky např. z kalendáře.
×
×
 • Create New...