Přejít na obsah

POLICIE ČR, Městské a obecní policie


Romariooo

Doporučené příspěvky

To Rosťa19: zmám mnoho PČRáků a i měšťáků, jsem bývalý celník. Do toho vidí každý, kdo ví že 1 + 1 = 2

To kibi: částečně souhlasím, částečně ne. Jinak jsem jeden z těch, co sebrali rentu a šli - divíš se mi? K měšťákům jsem mohl jít do tepla do kanclu, odmítl jsem a nyní vím, že to byla blbost.

V čem s tebou nemohu souhlasit je ta doprava. Dopravní inspektorát je tak specifická věc jak ve výkonu služby PČR, tak ve výkladu mnoha opakuji mnoha zákonů, že po 3 měsících je prostě nemůže strážník pobrat, stejně tak, jako PČRák po 6 měsících, ale neznám jediný případ u PČR, kde by na dopravce byl kluk, který ihned po akademii slouží sám v dopravě (nebudeme teď brát v potaz stání u světelné křižovatky a mačkání čudlíků na ovladači semaforů). Ty mluvíš o bývalých policistech PČR, kteří jsou u městské, ale ti se na ulici neobjeví, ti mají místa v teple kanclu. Potom by se mi nestávaly věci a dohady s měšťáky, které občas absolvuju. Ať jsem kde jsem, vždy je hlídka složena ze skušeného a méně zkušeného dopraváka či dopravák plus absolvent nebo dopravák plus pořádkový policista. O čárkovém systému u PČR samosebou vím, ale nemůžeš jej ani v nejmenším přiblížit k městské policii, zvláště pak ne k pražské. O vybavenosti PČR a městské policie se bavit nehodlám, to je kapitola sama pro sebe.

Já ti rozumím, vidím že budeš jeden z těch od PČR, nic proti vám, nic proti měšťákům, kteří umí použít selský rozum. Příklad: jedu v Praze, plzeňská ul. směr z centra, na úrovni hotelu Golf (přehledná rovinka) měří městská policie, naměří mi 54km/h = problém, 3/4hodiny dohadování, urážek, křiku. Samosebou 2 body a 1500,-Kč v řízení. O dva týdny později, PČR na témže místě, naměřeno 59km/h, zastaven a upozorněn, že mi nesvítí jedno světlo (vysvětlil jsem že vím, že ihned na letišti vyměním, ukázal rezervní žárovku a udivil se nad tím, že to není rychlost, proč mne zastavují - jejich odpověď = jel jste v pohodě, klidně, bezpečně a 9km/h na tomto úseku je blbost řešit) - tak a teď mi vysvětluj co chceš- Body mám všechny už dlouho, ale tohle je prostě věc, která mne sere a srát bude.

A teď to poslední, říkáš že mnoho měst by padlo na hubu, kdyby nebylo MP??? Já tvrdím, že to není pravda, dále si myslím, že nejsme jako USA, kde je federální a místní policie. Prostě si hrajeme na něco, co není potřeba - stejně tak senát a další pseudo potřeby demokracie.

No a jinak ano, více policistů do ulic, více policistů na motorkách, v autech a dobře, opravdu dobře zaplacených státem = klid na ulici, bezpečnost, méně korupce. Mám jednoduchou rovnici: policista po 2 letech ve službě, bez problémů, plat 29tis. čistého, musí počítat s odposlechem svého mob.tel., služ. auta, kontrola i pomocí návnady na podplacení a podobně. Policista po 8 letech na ulici bez problému = 36tis. čistého a tak dále s tím navyšováním, plus ošacení, vynechal bych jakékoliv osobní ohodnocení a odměny. jediná možná odměna za mimořádný čin, zachrana života a podobně. Uděláš průser z blbosti? OK, dostaneš druhou šanci. Uděláš to vědomně? např. úplatky, drogy a podobné věci? Okamžitý odchod bez možnosti výsluhy, bez možnosti další práce ve státní službě a doživotně to mít v papírech = vyber si sám, buď budeš dobře pracovat a budeš za to mít odpovídající plat a nebo nadosmrti nic a dřina.Prostě podle mne, dobře zaplacený policajt, který dobře pracuje je lepší, než celý senát a parlament do kupy.

Policista tady není od toho aby buzeroval, ale od toho aby pomáhal, poradil v krajním případě ochránil či zachránil. Jak ty říkáš, je to ovšem otázka systému a otázka toho, jestli tato situace, jež je, někomu nevyhovuje více než to co píšu já?

To Petus: otázka zní, jaká je dohoda mezi PČR a městskou policií tam, kde ji znáš? Jestli je zneužívají či využívají je těžko říci, ve velké většině případů to je tak, že lidé volají na PČR ohledně rušení nočního klidu a jiným přestupkům vůči soužití mezi občany, což by ovšem opravdu měla řešit městská policie a proto si to i ve většině případů mezi sebou v městech domluvili a předávají si to. Potom to ovšem vyzní, jak to vyzní.

Kurva to jsem se rozepsal , že? :o:D

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas. Mám u MP bráchu i kamoše a je to přesně tak. Nehledě na to, že spousta státňáků měšťáky využívá, protože sou líný vyjíždět

Nemůžu soudit, ale kolikrát lidi do toho nevidí a za "leností vyjíždět" se skrývá policajt zahrabanej v lejstrech až po uši, kdy výjezd na běžnej přestupek je fakticky "holá stráta času", když právě k tomuto se dá bez okolků využít MP. Nehledě na to, že pokud se na místě zjistí že se nejedná o přestupek, či je li skrátka věc složitější, PČRáka výjezd nemine.

Všechno je to jako všude vždy a pouze o lidech ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paolo: jsem rád že alespoň trošku do toho "systému" vidíš, ale úplně v obraze nejsi, ono se toho za těch posledních pár let dost změnilo. Jak píšeš že čerstvej poškolák dostane zkušenýho kolegu, to je dnes už jedním slovem "přežitek", on je totiž problém zkušeného kolegu dneska pomalu u sboru objevit - Ivan jasně nastavil pravidla "omlazování" a né jednou naznačil, že staří (sloužící tuším řečeno 7 a více let) policisté již nejsou perspektivní a v tomto duchu se to nese. Na menších obvodech je to celkem ještě na dobré úrovni, ale z vlastní zkušenosti v Praze není problém potkat čerstvýho poškoláka kterej "vede" předškoláka...a to nepíšu žádnej extrém či vyjímku. Dál, jak jsem psal ohledně toho že by se Praha bez MP zhroutila...v části Prahy kde jsem sloužil byl více než třetinový podstav, pokud padl nápad běžně se využívalo kolegů s MP, kdy pomoci od jiné hlídky PČR by se člověk nedočkal - jednoduše nebyla k dispozici...a věř mi že jsem byl za "kameníka" a "zedníka" v uniformě MP pokaždé rád :) Nevím na jaký jsi byl pozici, ale mí kamarádi a kolegové co odešli k MP jsou na pozici "šlapek" - z protekce se pouze dostaly na obvod, kde působili jako PČRáci.

Ohledně rozdílu choování mezi MP a PČR by se dalo dlouhosále diskutovat...ale co říct? Lidi jsou různý a záleží na koho člověk narazí.

Ohledně platů nemá cenu nic psát...TV Nova jasně informovala že náš průměrnej plat je 30t co měsíc, já bych jen chtěl vidět, kdo bere mých x tisíc za mne - jinak jak jsi napsal, osobní ohodnocení a odměny se vynechávaj :palec2:

Máš pravdu, policista opravdu nemá buzerovat...co si budem povídat, je především represivní a proto nikdy nebude v oblibě, ale to jakým způsobem svoji práci odvádí záleží opět jen ajen na tom jakej je člověk

Nechci aby to vypadalo že si tu vyplakávím "srdíčko", ale co píšu je holej fakt.

Asi sem si vypsal prsty :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sem si vypsal prsty :smich:

kibi sorry, ale já nejezdím denně průměrně 220km po Praze (zdá li se někomu málo, zkuste si to auvidíte). No a vždy, když mne zastaví hlídka PČR (klasické kontroly - jsem pro), tak jeden z nich má hodnost minimálně podpraporčíka, což není strážmistr či nadstrážmistr, ale jak většina z nás ví ještěo něco více a to ihned příchozí ze školy nedostane. Ale je celkem jedno o čem se tady zbytečně dohadujeme, já vím dobře jaké máte prachy a je mi z toho smutno. Ptáš se kdo má těch xtisíc co ti chybí na výplatní pásce a ještě více na účtu v bance, zeptej se na prezidiu, oni ti třeba odpoví ;):feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palo: nechci se dohadovat, ale co píšeš je nesmysl...tuším dva roky platí nový služební zákon a hodnosti již nejsou udělovány dle odsloužených let, ale dle funkce = už jako školák na ZOP můžeš být pprap. či prap;) Na obvod nedávno nastoupil novej kolega - ze školy již jako pprap. Jináč stejně je to se systematizací služebních míst - v praze asi často potkáváš PMJ a ty mají od nedávna pouze 4 platovou třídu = pprap. Z důvodu nedostatku spisáků a stálistů taktéž bývají "propůčovány" hodnosti, aneb z nadstrážmistra po podpisu nadpraporčík - na nějaký odsloužený roky se nehraje :palec2: Není to dohadování a nesnažím se ti nic vnuti, jak píšeš, víš jaká je situace - jedním slovem smutná. Jo, kde se tvoří "průměrné platy" mi je naprosto jasný :aggressive: PS: 220 km co den po Praze :kuk: no má úcta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych se posral klucíí dnes jsem to udělal vyjímečně když jsem na 50 jel 60 vždy tam tudy projíždím 50 páč vím, že tam stojej a meřej to tam a někdy to o pár metrů dále vybírají dnes jsem tam ani nevím proč neuvědomil jsem si to páč jsem mluvil s kamarádem který jel se mnou a prosvištěl jsem to tam tudy 60 a jako napotvoru si mě vybrali, ale nedostal jsem nic jen pokárání.... byli hodní.. a seděla tam v autě u nich taková kočička sákra.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych se posral klucíí dnes jsem to udělal vyjímečně když jsem na 50 jel 60 vždy tam tudy projíždím 50 páč vím, že tam stojej a meřej to tam a někdy to o pár metrů dále vybírají dnes jsem tam ani nevím proč neuvědomil jsem si to páč jsem mluvil s kamarádem který jel se mnou a prosvištěl jsem to tam tudy 60 a jako napotvoru si mě vybrali, ale nedostal jsem nic jen pokárání.... byli hodní.. a seděla tam v autě u nich taková kočička sákra.... :)

hele pane, a můžeš nám alespoň napsat kde to bylo??? Jako všichni jezdíme, tak aby jsme věděli, kde se častěji vyskytují

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo Praha, aháá, tak to napíšu jako první, néééé a potom ulice

Jinak v těch Nuslích jsem je nikdy na té křižovatce(ul V Horkách)já neviděl(tam se parkuje přímo v té křižovatce), jezdím tam denně. Spíše je vídám o 300m vedle v ul. U seřadiště v blízkosti Ruské(schovávají se BUSy), tam chytají často. No a hned kousek dál na Vršovické, přímo u městského úřadu Prahy 10, na Kohinoru.

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo Praha, aháá, tak to napíšu jako první, néééé a potom ulice

Jinak v těch Nuslích jsem je nikdy na té křižovatce(ul V Horkách)já neviděl(tam se parkuje přímo v té křižovatce), jezdím tam denně. Spíše je vídám o 300m vedle v ul. U seřadiště v blízkosti Ruské(schovávají se BUSy), tam chytají často. No a hned kousek dál na Vršovické, přímo u městského úřadu Prahy 10, na Kohinoru.

jj tam je to klasika u toho Kohinoru... ale vážně občas tam jsou... za poslední dva měsíce jsem je tam potkal abych nekecal 4x vždy když jsem jel z fušky mohlo být tak kolem 16 - 17 hod.... vážně tam občas stojí tak bacha na to, ale jsou pěkně vidět když vyjedeš z té zatáčky směr Kloboučnická...Michelská

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes zážitel s PČR:

vše na ul. Plzeňská čas 09:10 - 09:30

1) jel jsem na letiště s lidma a koukám, že v protisměru u zúžení u tram.zastávky krematorium Motol stojí 5 mužiků PČR a sbírají auta, stříbrná krátká Fabia s bradavicí stála a měřila rychlost o 500m výše u tram zastávky Hlušičkova (to je ta pod Řapami), tak jedu na let. a říkám to kamarádovi co dělá drožkaře a tem mi povídá, že na drátě(vysílačce) někdo řval, že stojí 4 hlídky po celé Plzeňské

2) a taky že jo, jedu dolů a ta první hlídka tam stále byla, míjím odbočku na Motol a hned za ní u vjezdu do vozovny Motol odstavená červená Octavia s bradavicí, u odbočky k hotelu Golf to sbírali

3)hned za zlomem u STK Motol stáli dva bíločepičáři s laserovým verglem na nožičkách a ihned si to také sbírali

4) no a vrchol všeho, u prodejny aut Porsche Smíchov mezi autami zapíchlá dlouhá Fabia ve starých bílo-zelených barvách s bradavicí a o 300m níže to zase sbírali, tam měli jednu Octavii v nových barvách a také to Mondeo ve starých barvách a stál tam u toho nějakej major (já čuměl, co taková šajba dělá na ulici, asi kontrola těch kluků)

No prostě fuj hnus, poprvé co jsem si opravdu hlídal 50km/h až domů. Ale asi to tak být musí a musím uznat, že všude měli minimálně jedno auto odstaveno. Všude stáli bíločepičáři.

No a před 10 min. mi volal kámoš, že se tohle vše přesunulo na výjezd z Prahy od Smíchova směr Cukrák (na Strakonickou ul.) a že ho chytli na úrovni Velké Chuchle, jel 96km/h v 80, prý mu řekli, že to je nastaveno na 91 a o kousek dál v padesátce, že to mají nastaveno na 65km/h

Tak dnes bacha v Práglu kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice hezký, ale jak tam píšou, že nebudou nějaky honičky z motorkáři, že maj záznamové zařízení a že to pošlou na správní. To je sice pravda, ale to jsem zvědavej jak to tomu motorkáři na úřadě dokážou, že ten v tý helmě je on a ne ,,osoba blízká,,. Kocourkov!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...