Přejít na obsah

Vyhledání auta pomocí mobilu


Whitek

Doporučené příspěvky

Možná to tady už bylo, já nevím, ale napadlo mě, že by se dal někde do auta zabudovat na tajné místo mobil s neustálým napájením. Stačilo by vložit simku s tarifem od vodafonu za 10 Kč na měsíc a v případě krádeže nechat mobil okamžitě vystopovat policií. Možná by to navíc vystopovalo časem i více aut nebo jejich zbytků.

Jen nevím, zda je policie ochotna vystopovat polohu mobilu a otázka je jak dlouho by ji to zabralo.

Docela levný způsob zabezpečení, nemyslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

existuje i funkce ,,moje pozice,, kdyz napises cislo nejakeho mobilu zjisti ti pribliznou polohu, staci mit nekde schovany telefon v aute pripojeny na napajeni (nebo nabijet ze :) ) http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifyS...uzby/KdeJe.aspx

z hlediska policie, bavil jsem se s jednim poldou a dle jeho vyjadreni policii ani moc nezajimaji kradeze aut, je to prej jen mizive procento kradezi kvuli kterych neni treba zavadet nejake specialni sluzby

(btw tohle ma spousty mych kamosu v aute + pridelanou funkci ze po otevreni dveri zacne mobil vytacet rychle cislo, ja volil radsi alarm s paegrem + mobil na zjisteni polohy)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj Kamarad ma toto. Kopil v bazaru starou N5110. Udelal na stale napajeni a mobil se simkou schoval hluboko do palubni desky. Udelal so i cidla na kapotu, dvere, kufr, ze jakmile nekdo otevre dvere, vytoci ten mobil jeho cislo na mobilu, tak muze hned neco delat. A ma to udelane jeste tak, ze kdyz mu nekdo ty dvere otevre, tak se uzavre privod paliva a dokud nezmackne tajne tlacitko tak nenastartujes. Super vec, a hlavne levna. Celkem ho to vyslo asi na 1500 KC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci nechci Vám kazit náladu ale na to zabezpečení zapomeňte.Takové řešení nezná naše legislativa.Ptal jsem se na to několika známých policistu a potvrdili mi to.K tomu je potřeba povolení státního zástupce a aby to povolil vystopovat tak k tomu musí mít hodně pádný důvod(hospodářská kriminalita či co já vím).Klidně se na to zeptejte ale myslím,že to co jsem napsal nahoře je na sto procent pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to už napadlo. Že by to bylo jednoduché a elegantní řešení.

RománioS tím vystopováním to nebude pravda. Protože policie ti již dnes ukradený mobil podle imei nebo jak se to píše vystopuje.

Ukradli ti auto ukradli ti i mobil, který je uvnitř takže mi ho vystopujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabiak : hele sorry ale myslim, ze jsi opravdu ale opravdu hodne naivni ... mozna Ti ho vystopujou, ale ne tak rychle, aby si to auto zachranil. Jen si predstav kolik se ukradne mobilu, myslis, ze za kazdym z nich jezdi policajti a hledaj a hledaj dokud te s tim mobilem nechytnou ? Pak bych mozna chapal proc policie neni nikde videt, protoze vsichni hledaj ukradeny mobilni telefony. Myslim ze Romariooo ma pravdu. Jako ochota policie je nekdy do nebe volajici, treba jak tu nekomu na foru ukradli auto na mistech kam cucej kamery mestsky, myslis, ze nekdo se k tem zaznamum na kamere dostal ? Ze je predali dal ? Zapomen.

Jinak co se GSM zabezpeceni tyce, pro zlodeje neni problem rusicka GSM signalu, takze je to dost na prd. Pomuze to tak proti naky fetce co se chce projet, ale proti nejake org skupine co se tim zivi tezko :(

Ale samozrejme, lepsi neco nez nic.

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ten T-Mobile, a vyhledává s přesností na stovky metrů, takže když přijedu na místo, tak stejně nebudu vědět kde hledat. Navíc ve volné krajině je přesnost na kilometry. Zajímalo by mě jak přesně to může vyhledat Policie. Jak to tak ale čtu o té snaze policistů, tak pak už vůbec nechápu, jak můžou vystopovat (jestli se to tak dá nazvat) jediné auto. Tady to vypadá, že snad v té čr neplatí zákony...

Editováno: , autor: Whitek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty auta nevyhledává Policie ale firma Sherlog se kterou uzavíráš smlouvu a platiš jednou ročně cca 6 tisic.Policie asistuje a zasahuje při výjezdu a pak se chlubí cizimi výsledky.Já osobně s Policii ČR mám hodně špatny zkušenosti a většínou když něco maji udělat tak s velkou neochotou...konkrétně když mi před rokem jeden hajzl ukradl mobil přímo z kapsy v restauraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to vypadá, že se to s tím mobilem už "nějak" používá. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, komu ukradli auto s mobilem a jestli to pomohlo. Když auto ukradou profíci, tak mobil asi nepomůže, ale krade taky hodně poloprofíků a podobných chudáků (kteří jsou tak chudí a nebo závistiví, že musí krást) na které by to možná platilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti auto ukradne profik, ma rusicku gsm a je ti to nanic. Kombinace gsm a gps je v tomhle pripade taky nanic, gpska sice snima polohu kde auto je, ale pres rusicku gsm signalu brana nemuze odeslat polohu kde se auto nachazí.

Žádný zabezpečení neni na 100%, berte to spis jako dalsi level.

Gsm pager Vam proste při poplachu zavolá a muzete se sebrat a jit auto zkontrolovat, s nejvedsi pravdepodobností do auta jen nekdo tuknul pri parkovani, nebo v horsim pripade nejaka fetka vymlaskla vokna a vzala radio.

Pokud doslo na nejhorsi a auto uz tam neni, mate moznost zkusit trasovaní. Funguje to i s vedsi presnosti nez na 100m... i na 10m, ale samozrejme zalezi kde se zrovna auto bude nachazet. Pokud uz bude za hranicema, je to problem.

Jak uz tady bylo nekolikrat receno, je nejlepsi kombinovat nekolik zabezpeceni nezavisle na sobe. A cokoli je lepsi nez nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti auto ukradne profik, ma rusicku gsm a je ti to nanic. Kombinace gsm a gps je v tomhle pripade taky nanic, gpska sice snima polohu kde auto je, ale pres rusicku gsm signalu brana nemuze odeslat polohu kde se auto nachazí.

Žádný zabezpečení neni na 100%, berte to spis jako dalsi level.

Gsm pager Vam proste při poplachu zavolá a muzete se sebrat a jit auto zkontrolovat, s nejvedsi pravdepodobností do auta jen nekdo tuknul pri parkovani, nebo v horsim pripade nejaka fetka vymlaskla vokna a vzala radio.

Pokud doslo na nejhorsi a auto uz tam neni, mate moznost zkusit trasovaní. Funguje to i s vedsi presnosti nez na 100m... i na 10m, ale samozrejme zalezi kde se zrovna auto bude nachazet. Pokud uz bude za hranicema, je to problem.

Jak uz tady bylo nekolikrat receno, je nejlepsi kombinovat nekolik zabezpeceni nezavisle na sobe. A cokoli je lepsi nez nic.

rušička GSM je ale vlastně široké pásmo GSM signálu,pokud to tedy dobře chápu.

scherlog dovede zamněřit i tuto rušičku,není to vlastně nic víc než další signál,kterej oni v případě zarušení sledovaného vozidla zamněřej a sledujou tento.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhledávací radiová síť

Na celém území ČR tvoří soustavu rádiové sítě více než 100 anténních zaměřovacích bodů, každý z nich je schopen pokrýt oblast v okruhu 30 až 80 kilometrů. U třídy SHERLOG Satellite navíc zaměřujeme objekt také pomocí systémů GPS a GSM.

Pokud vás to zajímá, naše radiové systémy jsou prakticky neodrušitelné. Pokud by se zloději pokusili radiový systém odrušit, paradoxně by nám tak ještě ulehčili vyhledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

locator od TM nic moc. čím méně je oblast osídlena, tím je GSM buňka větší a přesnost vyhledání nižší. V malé městě jsou pak "ústřely" lokace i v řádech kilometrů. na hlavní trase na hradec, za jičínem u benzínky mi při testování locator "ustřelil" o 18km.

sherlog je paráda, ale ta cena je taky mazec. myslím že komplet alarm od jablotronu ca1803 se simkou od rexe a hlídání 24h, sice přes GSM,GPS ale za 400kč měsíčně je fajn. nikoho neupozorňovat co v autě apod.

příp. odkaz

http://www.e-rex.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...