Přejít na obsah

1.9TDi enormní spotřeba


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám následující problém. Koupil jsem Fabii 1.9TDi/74kW. Chvíli po koupi mi začali poblikávat světla, volant šel hodně lehce, občas se rozsvítila kontrolka serva. Po prečtení tohoto fóra, jsem vyměnil čidlo servořízení a od té doby je klid (zatím). Ovšem, po výměne čidla mi enormě stoupla aktuální spotřeba při zatížení (rozjezdy apod). Dříve jsem při rozjíždění s lehkou nohou bezproblému nepřelezl hranici cca 15l/100km, ovšem teď se to zastaví (při stejně sešlapnutém pedálu) i na 45l/100km. I se mi zdá, že při stejně sešlápnutém pedálu nemá motor takový tah, jako dříve. Používám jen naftu od V-Power, žádnou jinou. Po připíchnutí na VAG, jsem měl u motoru pouze jednu chybu a to "nesmyslný signál na svorce alternátoru DF", která tam byla už při koupi. Znovu jsem zkontroloval, zda jsem nezapomněl na nějakou hadici na saní apod (když jsem shazoval kryt baterie, abych překontroloval hladinu servo kapaliny), ale vše se zdá tak, jak má. Nejhorší ovšem je, že to není jen "špatně ukazující PP", ale reálná spotřeba se také hodně zvýšila.

Velice ocením jakýkoli nápad, který by pomohl k vyřešení tohodle problému.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...