Přejít na obsah

Informace o elektronice v OII


Miloš

Doporučené příspěvky

Zdravím OII machry,

sháním materiály ohledně elektroniky a i elektriky na O2.

Nějaký materiál již mám, ale není to pořád ono.(rozvody kabelů, propojení, atd. není problém - dílenská příručka), ale spíše funkce kontroli v počítači, atpod.

Přivítám jakoukoli radu, informaci či zkušenost kde mohu tyto informace načerpat.

Plně chápu, že mnoho informací je načerpáno z vlastních zkušeností!!! :worthy

Chci udělat jakýsi přehled nebo tak něco, co by se dalo posléze použití dále i pro ostatní.

Nebráním se za informace i zaplatit (samozřejmě v rozumné míře).

Profesionálně se zaobírám opravou elektroniky! Přehled mám, ale toto je přeci jenom z jiného soudku a pro mne začíná být čím dál zajímavjejší.

Předem moc moc děkuji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto data chci nějak sepsat a pak dát i na link. Nechci je jen pro sebe. Samozřejmě data, za která bych případně musel dát nějakou tu korunku, bych třeba podepřel heslem nebo tak nějak. Nejsem člověk který by se tím chtěl živit, na to opravdu nemám čas. Elektronika je nejen mé povolání, ale i můj koníček. Není mi cizí nezištně pomoc druhým lidem.

Ale každý má jíný názor - holt lidi jsou různí a mi češi jsme už takoví!

Nejsem žádný milonář, ale rozhodně se nekrtím o nějakou tu kačku pro dobrou věc!!! :angry:

O.K. LOCK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá řídící jednotka má přece nějaké vstupy a výstupy, tudíš vše je nějak změřitelné.

A to je právě ta otázka jak a kde. Je to elektronika a tudíš měřitelné!!! Nějaký impuls jde dovnitř a nějaký ven. :076

Možná se mílím.

Př.: Použiješ místo žárovky led - řídící jednotka světel zahlásí chybu a vypne přívod k světlu - protože změřil, že na žárovce není něco vpořádku.

Žárovka ma spotřebu kolem 30 mA (led kolem 3mA) a tudíš počítač nějakým způsobem změří nebo lépe porovná nastavenou hodnotu, která je určitě napsaná jako toleranční hodnota (- + 5mA např.).

Mě hlavně jde o to zjistit jak je to dělané - skoro všichni, chceme mít naše Oct lepší a hezčí. Např. Led od superfttyho místo žárovek, bez nutných úprav(dodělání odporu). :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jaj no naštuduj si CAN protokol, 1.6 a verziu 2.0 ako základ. Moc v týchto nových autách nenameráš. A kontrolu žiaroviek chceš obísť? Aj keby si zistil ktorý výkonový MOSFET alebo spínač to spína a hlási nesprávny odber do CPU nič si nepomôžeš...nevieš čo máš kde prepísať a nemáš ani prístup do tých častí pamäti :( Takže ťa nerád odradzujem, ajkeď by som bol rád keby niekto odsledoval napr LIN bus a zistil aké povely chodia napr na zatvorenie okien....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protokol studuji pozorně, ale jak jsi psal, zatím jsem na nic inteligentního nepřišel.

Neustále se pokouším dostat nějaká použitelná data od kontaktu ve škodovce. Ale sami asi víte jak to je - nedá a nedá :(

A ani se mu moc nedivím. Taky bych nechtěl přijít o práci pro rozmar jednoho jedince.

Moc dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...