Přejít na obsah

zapojeni El. Okinek + Zesilovac


Marek Osvald

Doporučené příspěvky

Cus. Nevim jestli to tu uz bylo ale nic sem si nevsim :unsure:

Mam Fabiu Clasic RV 2000

Som totalny antitalent na Elektriku

Problem nr. 1

Namontoval som uni sadu stahovacich okinek. (coz nebol vobec problem) :)

Komplet i s kabely, jenom nevim kam je zapojit.

Je tam cernej (to je kostra, cize karoserie)

Pak je tam cervenej a ten nevim sakra kde dat :wallbash:

pojistku maji pri motorku na 30A

O ni sem nevedel a skousel sem na radio ale tam mi tu 10A vypalilo

Poradte mi nekdo kam ten cervenej kabel strcit.

Problem nr. 2

Este som kupil tubu do auticka.

Samozrejme aj zosilovac.

A stym prisiel dalsi problem

Mam tam tri konektory na napajanie skratky:

GMD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako si vyriešil nasadenie uni sťahovačiek na mechanizmus sťahovania okna. Fabia má dlhú osku až von z tapecu skrátil si ju? Nemáš foto?

Ju tak to som neskracoval. To uni co mam ja sa nasadzuje na ozubene koliesko kliky

A tu je bohuzel az na konci.

Ale je tu foto pre predstavu

Ale zalezi ake mas stahovacky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze

Elektricke okienka vzadu je nieco s lankami alebo co proste pocut ze chce motor pracovat ale ani sa to nepohne

druhe je zle uchytene. doh.gif

A predne?

No tu nastava problem!

Ide to strasne s tuha:

U sofera: Zjede v pohode ale kdyz vyjizdy tak mu treba ku konci pomoct rukov.

spolujazdec: Tak tam ho ledva stiahne a o vysuvani ani nemusim rozpravat nie?

subwofer:

ten este neni. Musim kupit tu sadu na instalaciu ci co toje.

Ozaj kable treba nejake special alebo staci obyc kabel na repro?

A co sa tyka napajania ake kable je potreba?

POMMMMOOOOOC

help.gif rtfm.gif help.gif rtfm.gif help.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K oknám, nečuduj sa že ti to nechce vytiahnuť keď si kúpil henten systém. Ja som mal doma el okná dorábkové kde bol motor hneď namiesto osky kluky a to máš najlepšie, nemusí ťahať ešte jeden bowden....ach. kolko to aspon stálo?

kryty pod palubovkou si mal dolu? ak ano všimol si si na lavej strane nad nohami vodiča takú konzolu kam vedú hrubé káble? Tam napojíš motory. btw aké hrubé vodiče k tým oknám vedú?

čo sa zosíku týka, je toho v AUDIO sekcii požehnane, ale aspon

GND (nie GMD) je ground a to je kostra

REM je ovládanie rádiom

BAT je napájanie z baterky. aký dlhý kábel a aký prierez sa dočítaš v sekcii Audio, ak si tam už nezaložil zbytočný príspevok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K oknám, nečuduj sa že ti to nechce vytiahnuť keď si kúpil henten systém. Ja som mal doma el okná dorábkové kde bol motor hneď namiesto osky kluky a to máš najlepšie, nemusí ťahať ešte jeden bowden....ach. kolko to aspon stálo?

kryty pod palubovkou si mal dolu? ak ano všimol si si na lavej strane nad nohami vodiča takú konzolu kam vedú hrubé káble? Tam napojíš motory. btw aké hrubé vodiče k tým oknám vedú?

čo sa zosíku týka, je toho v AUDIO sekcii požehnane, ale aspon

GND (nie GMD) je ground a to je kostra

REM je ovládanie rádiom

BAT je napájanie z baterky. aký dlhý kábel a aký prierez sa dočítaš v sekcii Audio, ak si tam už nezaložil zbytočný príspevok.

Tie okna vsetky styry staly cca 2800kc.

V specifikacii je ze zvladu 5,5kg

Pital som sa nejakych ludi co to maju a vraj s tym nemaly problem (120 a Felicia)

Ten prierez je zhruba tak 3-4 mm aj s buzirkou

A ten zesik sem uz vyresil :palec2:

Tej konzoly som si nevsimol

Jedine co som si vsimol bola poistkovka a komfortka ak to je ovsem to.

Toto je moje prve auto tak to aj asi tak vyzera :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaprvé, necitujeme predošlý príspevok.

Zadruhé, mydlovou vodou...jednoducho to vyskúšaj tak že na plechu sťahovačiek nájdeš také dve velké plastové krytky tie dáš dole a budeš okno sťahovať dovtedy pokial neuvidíš hlavičku M10 v každej diere. Uvolníš ju a sklo vytiahneš úplne hore a zafixuješ napr páskou. potom skúšaj el okná a zistíš čo ti robí väčší odpor.

Ale s mydlovou vodou...zasche ti to, budeš tam mať bordel ktorý nevyčistíš lahko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Neviem ako to myslis s blbym zapojenim. :feve:

Je to priamo na baterku. Vedu s toho iba dva kable. + a - nic ine a to sa potom rozdvojuje do laveho a praveho okna.

Vsimol som si ze ked necham pripojene iba jedno okno tak to ide v poho.

Lenze jedno okno je central aj pre druhe. napr: sofer.

To vypnut nesmiem lebo potom s tym vedlajsim nepohnem :aggressive:

A to plati aj pre zadne. :help:

Rozmyslal som aj napajat kazde extra ale neviem ci to pojde good.

Ci tam nebude nejaky problem. Aby mi sli potom vsetky stiry a nie iba jedno :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nazdar mám toto isté sťahovanie okien občas mi to tiež ťahá ťažšie okná ale vždy mi pomôže keď vyčistím drážku v ktorej sa posúva okno alebo umyjem auto. Mazať to wd-čkom nemá zmysel lebo aj tak stečie. Ja sa chystám rozobrať dvere a namazať bežce vo vnútri vazelínou. A ešte sa ťa chcem opýtať či si nemal v tej sade záslepky na diery po kľučkách? Ak áno daj ich tam vyzerá to lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci

Skusal som eliminovat trenie skusal som dat dole aj tesnenia. Nepomohlo to :aggressive:

Tak som dal napajanie na kazde okno zvlast a teraz to slape ako hodinky.

Okna idu docela good. Ale u spolujazdca mi to stale drhne ale tam je problem v tom ze je tam ohnuta cela kolajnicka.

A ozaj ako si vyriesil napajanie prudu? Na co si to pripojil? Ja to mam zatial na vypinac. :unsure:

Chcem to nejako aby som to nemusel stale zapinat. kol9

Ale aby sa to spusilo ked vojdes do auta alebo ak strcis do spinacky kluc ale aby to potom aj zhaslo nie aby mi to zralo prud ked tam niesom.

Skusal som central a radio ale to mi vyfuckovalo poistku. Na tych oknach je 30A

Editováno: , autor: Marek Osvald
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar mám toto isté sťahovanie okien občas mi to tiež ťahá ťažšie okná ale vždy mi pomôže keď vyčistím drážku v ktorej sa posúva okno alebo umyjem auto. Mazať to wd-čkom nemá zmysel lebo aj tak stečie. Ja sa chystám rozobrať dvere a namazať bežce vo vnútri vazelínou. A ešte sa ťa chcem opýtať či si nemal v tej sade záslepky na diery po kľučkách? Ak áno daj ich tam vyzerá to lepšie.

Bugy hoď sem foto ako to vyzerá s tými záslepkami predsa len tá oska trčí dosť do interieru.

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...