Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Vloženo

Myslíš asi horní, že? Je to způsobenou vodou nebo vlhkostí. Voda se na víku vysráží a po smíchání s olejem to vytvoří tuhle hnusnou pěnu. To se ale většinou stává v chladnějším období při krátkejch pojížďkách. Taky může jít do oleje chladící voda a to už by znamenalo problém. Koukni na měrku oleje jestli to tam bude taky, olej je jinak černej s nádechem do hněda. Pokud tam máš i nemrzku a prosakovala by do oleje tak ten šlem bude sladkej.

Vloženo

Jak napsal ace ventura, v chladném období se na tom víčku sráží voda s olejem a tím vznikne ta emulze, ale v tomto horkém období je to divné. Můžeš taky zjistit jestli máš vodu v oleji tak, že rozpálíš žehličku a z měrky oleje kapneš olej na tu plochu žehličky. Pokud začne olej bublat, tak obsahuje vodu.

Vloženo

Je to tzv emulze - olej s vodou. Tento jev se projevuje hlavně při krátkých jízdách, kde se motor řádně neprohřeje (zejména v zimě). a dochází ke kondezaci vody v motru vlivem rozdílu teplot. Zkus jet delší trasu, kdy se ohřeje nejen chladící kapalina, ale i olej - voda se odpaří a jev zmizí. Dlouhodobé krátké jízdy mají vliv na životnost oleje i motoru (voda není dobré mazadlo). Pokud by se to objevilo i po delší jzdě, nebo ihned následující krátké může to značit, že se do oleje dostává voda - prasklé těsnění pod hlavou. Zkus tu delší trasu a dej vědět.

Vloženo

Poki+a neubúda voda v nádrže chladiacej kvapaliny je to OK. Presne ako to opísal "dmiklos" ale určite sa ti to neprejavuje v lete, v zime to budeš mať stále.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...