Přejít na obsah

řidičák v Itálii


TomasB

Doporučené příspěvky

Mám řidičák z roku 1999 - barva takova doružova.

Letos jsme řešili jak je to z platnosti do Švedska. Psal jsem na ambasádu do švedska a ti mi odepsali, že tento typ sice plati ALE:

stavaji se případy kdy při zpusobení autonehody je tento řidičák nedostačující a oni vás zatknou do vězení do doby než předložite řidičak mezinarodni. Problem je v tom, že tady u nás se řidičák vydáva pouze do vlastnich rukou - Česká ampasada ve Švedsku již několikrát tyto případy řešila.

pak jsem psal někam na ministerstvo u nás a ti mi odepsali, že obeně pokud nemate řidičak posledni typ tak se doporučuje mezinarodni řidičák - i když všechny řidičaky ktere plati u nás by měly platit ve všech statech EU tak mistni policiste mohou dělat problemy a vyžadovat mezinardni

vydani řidičaku stoji 50kč a je to na počkani - tak v tom nevidim problem a jistota je jistota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem v klidu, mám tu "platební kartu", ale žena má myslím z roku 1999 a tak si nejsem jistej, jestli ji tam můžu nechat jezdit mým služebákem zatímco já budu pracovat :) A jelikož tam v tom městečku, kde budeme bydlet je podle obchodního partnera prd, tak aby si mohla dojet pár km do Parmy, Piacenza či k moři. Platí teda ten z roku 1999? Nebo od kterého roku je platný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám řidičák z roku 1999 - barva takova doružova.

Letos jsme řešili jak je to z platnosti do Švedska. Psal jsem na ambasádu do švedska a ti mi odepsali, že tento typ sice plati ALE:

stavaji se případy kdy při zpusobení autonehody je tento řidičák nedostačující a oni vás zatknou do vězení do doby než předložite řidičak mezinarodni. Problem je v tom, že tady u nás se řidičák vydáva pouze do vlastnich rukou - Česká ampasada ve Švedsku již několikrát tyto případy řešila.

pak jsem psal někam na ministerstvo u nás a ti mi odepsali, že obeně pokud nemate řidičak posledni typ tak se doporučuje mezinarodni řidičák - i když všechny řidičaky ktere plati u nás by měly platit ve všech statech EU tak mistni policiste mohou dělat problemy a vyžadovat mezinardni

vydani řidičaku stoji 50kč a je to na počkani - tak v tom nevidim problem a jistota je jistota

Tak to bych ji tam mohl ještě vyštvat ať si ho udělá, jestli je to na počkání, musela by to stihnout do pondělka. No, jinak kdyby to tam někde rozstřelila, tak to by byl asi problém obecně u služebáku.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky by měl platit - plati u nás tak by měl platit i v EU.

Ale nikdo ti ani na 50% neřekne, že ve všech připadech a při všech kontrolach to bude v poho. Ja bych doporučil vyrobit ten mezinarodni - pak maš 100% jistotu že at se stane cokoliv tak řidičák je v poho - a navíc - jelikož je tam fotka tak většina policistu v zahraniči neví že k mezinarodnimu je třeba předložit i ten náš normální a tak se ukazuje jenom mezinardni - v připadě že ti ho zabavi tak maš založni náš normální.

Když nás v Dansku zastavili a ja mu vrazil do ruky ten mezinarodni tak na něho koukal jak puk, ukazoval ho kolegovi, vratili nam papiry a mohli jsme jet dal - ani papiry od auta nechtěl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My si pujčovali auto v pujčovně = služebni auto.

A ti nas taky varovali na problemy se služebnimi vozy při havarkach v zahraniči - doklady jak tvoje tak od auta prochazeji dukladně. Zahranični pojišťovny pry taky s tim dělaji problemy pokud v zapisu neni uvedený mezinarodni řidičák - všichni se pak brani ti vyplatit nějake odškodne nebo v horšim připadě na tebe hazeji zaplatit zpusobene škody - jenom kvuli tomu že podle nich maš neplatny řidičák

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám poslední model před typem platební karta, tedy zalitý v plastu, formát naležato, kontrolovali mě jak v IT, tak v AT celníci a naposledy tenhle měsíc v D, žádný problém, ale více je zajímalo (konkrétně v D) auto,

to lustrovali hodně a ani se nenechali ovlivnit mojí poznámkou, že nové bylo kupované v Česko, sjeli VIN - mají taky hezký dekoder, porovnali s autem, prohlídli motor včetně štítků na karoserii apod.

Když jsem se ptal, tak prověřují, jestli nejsou kradený,

mimochodem auto je psané na firmu a ani jsem nemusel prokazovat můj vztah k firmě, nezajímalo je to, auto nebylo v databázi odcizených, souhlasilo s VINem, tak jim to bylo asi fuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...