Přejít na obsah

Řidiči kamiónů


FUGAS

Doporučené příspěvky

No důchodci, to je kapitola sama o sobě, kolikrát jsem už viděl dědulu, kterej šel deset metrů k autu asi 5 minut, protože měl dvě berle a ještě to s nima neuměl, pak 5 minut lezl do auta odjel :wacko: Tak kde to jsme? Tam kde zdravý člověk už stojí, tam dědovi teprve v hlavě hledá myšlenka na zastavení cestu k nohám:( Od nějakých 55-60 let by se mělo chodit na tvrdé testy a hlavně by doktoři, kteří je uschopní měli být spoluodpovědní za škodu, kterou způsobí, pokud se prokáže, že děda způsobilý k řízení nebyl. Doktoři dneska vezmou poplatek, daj razítko a nazdar...nikdo to neřeší. V tom je ten problém. Ono kdyby z toho koukal průser i pro ně, tak by si dali sakra pozor. A kamioňáci, no raději budu mlčet, taky znám pár docela v pohodě, ale co někdy vyvedou je docela neuvěřitelný, fakt mi někdy mozek nebere, co vykoumají. Ale to osobáci taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera mi jeden kamion s cisternou zcela evidentně vědomě a úmyslně nedal přednost v Rohovládově Bělé(nebo jak se to tam jmenuje). Jel jsem 60 tachometrových a musel jsem zastavit, jinak jsem byl v něm. Míjel mně asi o metr. Hajzl jeden. ˇže o mně moc dobře věděl vím jistě, protože tomu evidentně kurevsky šlápnul na krk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Niesu zas az take hoveda ako tu pisete ajked je pravda ze sposobuju casto zavazne dopravne nehody

a vlasne ohrozuju aj zivoty ostatnych, tak je riadny rozdiel jazdit v kamione a osobnom aute.

S osobakom sa da zrychlit na stvkou za par sekund ale kamionu to trva. Navise meria niekolko desiatok metrov

keby mal cakat na kazdej kryzovatke kym nepojde auto tak dlho aby sa on dokazal plynulo zaradit do premavky aby niko neobmedzil

to znamena rozbehnut sa na cca 90km/h tak to by cakal na kazdej krizovatke cca 30minut

ja ked vidim vychadzat kamion z vedlajsej tak mu bliknem a pustim ho lebo ho chudaka nikto iny nepusti a oni sa tam potom proste niekomu drbnu

navise sa mi este nestalo ze by mi potom niakym sposobom nepodakovali a vzdy ked sa da sa stiahnu na bok aby sa ich dalo bezpecne predbehnut.

Je to o tolerancí.

myslim ze vodici osobnych aut su voci nim rovnako neohladuplny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občas taky nějakýho pustím, ale on se vůbec neobtěžoval respektovat přednost v jízdě, dokonce podle mně ani nemohl vidět jestli něco jede z druhé strany, prostě to tam nahulil. Bylo to večer a provoz byl naprosto minimální. On prostě jen zpomalil na takovou rychlost, aby vybral tu zatáčku a jestli něco jede nebo ne, tak na to drbal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím čemu se divíte...znám připady že kluk na zkoušky vůbec nešel...zaplati 17 tisic a papiry měl v kapse...a neni to tak dlouho(cca 2 měsice zpátky) Prostě za prachy se dá zajistit hodně věci a policie je špatně placená...a tak to vybírá jinym zpusobem.Bohužel ale to je realita a pak se nemužeme divit že je tolik bouraček kamionu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pátek odpoledne na D11 se ti kokoti předjížděli v hustém provozu tak, že jsme jsme jeli kolona asi 40km rychlostí 60-80. V jeden moment došlo až na úplné zastavení. A všechno jen díky tomu, že ti čuráci musí předjíždět a způsobovat nebezpečné situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, je tam 90 ale rychlost jsem trochu přispůsobil stavu vozovky a provozu a taky sem docela spěchal, ale i tak si myslím že ta jízda byla bezpečná, ale to s tím kamioňákem nemělo nic cpolečnýho, vytlačil mě ať sem jel kolik jel. a jen tak mezi náma on 90 taky nejel. A souhlasím s tím, že je víc problémů s osobákama, ale hlavně proto, že jezdících osobáků je 100x víc než kamionů.

A kdo chce vidět jak se jezdí s kamionama ať jede v noci přes maďarsko, jel jsem za kamionem kterej letěl i přes vesnice 90-100 a mimo o dost vic, a na cestach kde byli díry jako prase a nerovnosti mi dokonce trochu ujížděl. A tak tam jezdí skoro všeci.

Nadávat na kamioňáky a přtom překročit o 30km/h rychlost v místě kde je předpoklad že může nastat konfliktní situace je fakt síla. Nevidím na tom nic bezpečnýho, spíš naopak. O časové úspoře když nejde o život ani nemluvím. Ale je to o zkušenostech a mentalitě.

Znám plno kamioňáků, vyborných kluků. Není to o druhu dopravy ale o lidech co za těma volantama sedí. Jízda osobákem, náklaďákem nebo autobusem se nedají srovnávat. Má to společnýho jen ten volant. Něco o tom vím z praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase nas kamionaky tak chlapi neurazejte.Jsou nekteri kteri jezdi jak hovada to je fak ve smes to jsou Polaci,ale najdou se tu i nekteri kreri jezdi opravdu jak se ma.Ja patrim mezi ty slusne i kdyz mi je teprve 23let a jezdim cca 3roky :D

Editováno: , autor: Killer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase nas kamionaky tak chlapi neurazejte.Jsou nekteri kteri jezdi jak hovada to je fak ve smes to jsou Polaci,ale najdou se tu i nekteri kreri jezdi opravdu jak se ma.Ja patrim mezi ty slusne i kdyz mi je teprve 23let a jezdim cca 3roky :D

Já je mám rád/hlavně ty vepřový hlavy z Polska,Maďarska nebo Ukrajiny/..- jo a jednou jsem dokonce zahlídnul jednoho kamioňáka jak se myje/vodou/.. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska mi zas jedna kunda v kamionu nedala přednost. Evidentně se nepodíval, protroubil jsem ho, až pak se kouknul a omlouval se. Krom toho, že jsem musel zcela zastavit se nic nestalo.

Dneska byl vůbec divnej den, bo mi to nějakej Citroen málem napral na LP blatník. Na křižovatce, já odbočoval do prava a on jel rovně. Zneznámého důvodu najel asi do třetiny mého odbočovacího pruhu. Hamtnul jsem na brzdy, bo zprava už bylo zábradlí. Naštěstí to ten za mnou ubrzdil taky.

Lidi jezdí jak dementi, už mně to sere furt za někoho přemýšlet a hlídat jestli mi něco nevyvede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to TomasB : tak ti nevim clovece,

ja sam v aute ted /osobnim/ i driv v nakladaku /cca 7 let/ jsem nemel a nemam tolik zazitku co mas ty za asi tyden,nejak nevim cim a jak je to mozny,oni asi vsichni cekaji az pojedes a pak te brzdi,nedavaji prednost,vsude se pletou a kdo vi co jeste,jinak si to nedovedu predstavit

nebo je to mozna tim ze nemusim byt vsude prvni a ten najaky nadhled je lepsi nez se na kazdym 10tym kilometru rozcilovat a troubit na nekoho kdo se nelibi a dela neco desne spatne

BO jsem nekde cetl o tvym jezdeni pravidelne "bezpecne" nekde kolem 200km/h cesta necesta tak se asi nicemu nedivim ze musis na vsechny nas celkem rozumne jezdici nadavat

nez zacnes priste troubit,nadavat a psat dalsi tyto prispevky tak zkus nejdriv premyslet jak jezdis sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty víš jak jezdím? Ten kamion dneska - jel jsem cca 40-50. Rozhodl se vyjet z parkoviště kolem kterého jsem jel. Zjistil, že jedu až jsem na něj zatroubil a omlouval se, čili si toho byl vědom, že se nepodíval nebo mně přehlídnul.

Citroen - je snad normální stát na semaforech v pruhu rovně a po naskočení zelené to šoupnout do pravého odbočovacího pruhu a přesto jet stejně rovně?

Ono je to taky tím, že toho až tak málo nenajedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdsamct: jezdit pomalu neznamená bezpečně a naopak. Mimochodem, daleko líp se mi jezdilo i v té Itálii, kde si s nějakými pruhy, blinkry a pod. nelámou hlavu, ale tak nějak jezdí předvídatelně. Když si to zpětně přehraju, tak na poslední cestě mimo ČR jsem nadával jen vyjímečně, a to šlo prakticky jen o auta s CR nebo PL SPZ. No a jednou mi v Parmě s chichotem vjely dvě pipky na kolech pod auto, což jsem se zapotil i při nějakých asi 30km/h.

Pokud najedeš 10tkm za rok, a to ještě po vesnici, tak se nedivím, že nenadáváš.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsem si teď vzpoměl, asi tak 2-3 měsíce zpátky byla kolegyně hodně nasraná, cestou do kanclu ji v Praze odřel kamion. Šlo o její soukromé zánovní auto. Najel ji do cesty. Pak říkal, že počítal s tím, že to ona stihne ubrzdit. To je logika jako noha. Nikdo mně nepřesvědčí o tom, že není pravda, že spousta kamioňáků prostě hraje na to, že on je větší a tudíž ostatní raději uhnou či zabrzdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pises ze pomalu nemusi znamenat bezpecne a v zapeti pridavas dalsi a dalsi problemy z rychle jizdymja jezdim jinak a problemy si myslim ze nemam

to ze za hranicema se uklidnis je dano taky jasne,nedavno jsem cetl nejakej est kde bylo ze i ti nejrychlejsi ridici u nas se zmeni v predpisove hled jak prejedou caru

nevim jestli jsi z prahy nebo nekde kolem,ale co jsi napsal je presne to kvuli cemu se na vetsimu lidi co tam bydli nadava po celym ZBYTKU VESNICKE republiky

vim ze ted se na me vsichni vrhnou,ale uz dopredu pisu pro svoji obhajobu ze tam mam napsano " na vetsinu " ne na vsechny!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybys kouknul taky do jiného tématu, tak bys objevil, že z té poslední zahraniční cesty jsem měl při návratu průměr nějak kolem 135km/h. Z toho musí docela jasně vypadnout, že ani mimo ČR nijak jinak nejezdím. Jestli jsem psal něco o přizpůsobení se jejich stylu, tak jsem měl na mysli zejména ignoraci blinkrů a všelikerých čar na silnicích. Globálně vzato seru na nějaké předpisy a jezdím podle situace. Kdybych se jen slepě držel v tý Parmě předepsané 50ky a nejel výrazně pomaleji, protože se kolem cesty motalo hafo lidí, tak bych ty pipiny na kolech smetl. Na druhou stranu v obci, kde nikde nic a nikdo na obzoru není, tak seru na nějakou 50ku. Je-li na dálnici říkdý provoz, tak není jediný důvod, abych nejel kolem 200.

Ale je mi to fuk, mysli si co chceš, dál to nebudu rozepisovat. Jezdi si v poklidu kolem místního JZD, kde projede 6 aut za den a raduj se, jak nemusíš hlídat ňoumy kolem sebe co ti kterej vyvede za pitomost.

P.S. nejsem z Prahy a Prahu srdečně nesnáším. Jen prostě nejezdím kolem místního JZD. ;)

aby to s tím, že si myslíš, že nemáš problémy nebylo taky tím, že je děláš ostatním a ani si to neuvědomuješ ;)

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB : podle toho co od tebe čtu, tak doufám že se nikdy na silnici nepotkáme, ani nikoho podobnýho. A body máš všechny, nebo máš známosti.........

body mám úplně všechny a možná tomu nebudeš věřit, ani žádné kolize nepůsobím. Ale Z dneška třeba můžu přidat 2 magory co jeli předemnou. Kopec, rozšíření na dva pruhy a na konci horizont. Jeden jede jako první, je pomalejší al neuhne do pravého. Za ním oktávka s velmi nervózním řidičem, který při první příležitosti už téměř pře horizontem jde přes plnou do protisměru. Tam se objevuje kamion a oktávka prudce brzdí a vrací se zpět. A myslím, že si stačí domyslet, kdyby místo kamionu jel v protisměru rychlejší osobák...

A tohle mně den co den vytáčí. A podobnejch můžu jmenovat jen za dnešek celou hromadu. Ono stačí jet po nějakejch hodně exponovanejch cestách, jako například já dnes HK-Olomouc. A teď mi řekni, co je oproti tomu, že jedu na přehledným úseku třeba 150 místo 90 "novým a dostatečně výkonným" autem? Nevím proč si furt někdo myslí, že nějaké imaginární povolené rychlosti něco řeší. O tom to není ani omylem a kdo si myslí, že jo, tak je blázen. Je to jen o aktuální situaci a respektu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...