Přejít na obsah

Magicar 3000


Lisiak

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam Octaviu a Magicar (niečo podobne ako tu: http://www.autoalarmy.sk/katalog/autoalarm...gicar-4000.html ) uz tri a pol roka. Poslednu dobu sa mi stava to, že ked dam skontrolovať stav auta cez pager, alebo spustiť poplach, otvoriť auto, zavrieť auto, tak na pagery sa nic nedeje (nezobrazuje stav) ale na aute vsetko funguje (alarm, otvorenie, zamknutie, poplach). Dal som to do original servisu (vyhradny dovozca Magicar na Slovensku), kde mi vymenili plošak na antene a v pagery niečo skusili vraj prepajkovat. Asi mesiac to fungovalo v poriadku. Teraz sa to oakuje. Ked je vonku nad 19 stupnov (slniecko) tak pager funguje castejsie. Nevie mi niekto poradit, kde by mohla byt chyba? Inak nemoze to suvisiet s dodatocnou montazou automatickeho zapinania svetiel. Montovala mi to ta ista firma ako alarm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas len jeden ten dvojcestny ovladac? Chcelo by to skusit s inym nakodovanym na ten Tvoj alarm.

Skus servis pootravovat, ze to chces odskusat s novym ovladacom, nech Ti to overia a povedia cenu. Tak aspon zistis, ci to je v nom (pravdepodobne), alebo v samotnom alarme (mozno) / jeho zapojeni (nepredpokladam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to dnes sledoval od rána. Ráno vonku 10 stupnov. Pager nereaguje ale auto odomkne. Ked sa nahrial motor tak som dal kurenie na maximum. Po asi 10 - 15 minutach jazdy do prace som vypol kurenie. (V aute bolo teda poriadne teplo). Vystúpil som, auto zapkol a pager mi zasignalizoval zamknutie auta. Dosiel som do kancelarie, na pagery som dal skontrolovat stav vozidla a pager zareagoval. Po cca hodine ( v aute sa asi ochladil vzduch) som dal skontrolovat stav auta a pager nic napriek tomu, ze na aute blikli smerovky. Po obede bolo vonku 20 stupnov podla teplomera na okne. Dal som skontrolovat stav auta a pager zareagoval a ukazal stav. Odomkol som na dialku, auto sa odomklo (bliknutie smeroviek) a pager zareagoval. Kde moze byt ta chyba. Podla mna by to v pagery nemalo byt, nakolko ho mam stale v izbovej teplote. Nemoze byt nieco s VPSkom? Skusim ho zajtra odpojit od alarmu. Niekedy po roku pouzivania mi obcas ukazoval pager klopanie na okno (VPS) ale ked som pozrel tak len okolo auta presla motorka - "harlejka". Prosim o pomoc co s tym, ci mam resetovat alarm cez pager, alebo odpojit napajanie z alarmu a potom ho zase zapojit. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když vyndáš baterku z ovladače a zase jí tam vrátíš tak vždycky probíhá samokontrola ovladače takže by ti měl začít hrát melodii a postupně by se měly rozsvěcet všechny symboly na displeji :) pokud jen hraje a displej nereaguje tak je někde špatný kontakt mezi plošňákem a displejem takže řešení je pořádně proletovat včechny spoje displeje s deskou

kdysi se mi na starým M8300 stalo to že displej byl celý "odletovaný" ale ovládání stále fungovalo a auto na pager reagovalo takže stačilo jen naletovat a ukazoval jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když vyndáš baterku z ovladače a zase jí tam vrátíš tak vždycky probíhá samokontrola ovladače takže by ti měl začít hrát melodii a postupně by se měly rozsvěcet všechny symboly na displeji :) pokud jen hraje a displej nereaguje tak je někde špatný kontakt mezi plošňákem a displejem takže řešení je pořádně proletovat včechny spoje displeje s deskou

kdysi se mi na starým M8300 stalo to že displej byl celý "odletovaný" ale ovládání stále fungovalo a auto na pager reagovalo takže stačilo jen naletovat a ukazoval jak má

Skúšal som vymeniť baterku. Display sa rozvietil, začala hrať melódia a postupne preblikavali ikonky. Chyba asi nebude v ovládači. Dnes po celý deň ovladač fungoval. Ešte aj teraz, keď je vonku cca. 13 stupňov tak funguje. Ako keby sa niekde dáky kábli posunul a "spravil" kontakt. Inak, ako sa resetuje alarm. V príručke "bežnej" som nič také nenašiel. Je možné otestovať funkčnosť alarmu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak dnes, aspon dufam, sa mi podarilo dat do poriadku alarm. Bol som vo firme Phobos, ktory je predajca alarmu (po tel. rozhovore so servisakom) a po vymene anteny mi zatial vsetko funguje. Takze bolo zbytocne kontrolovat pager, alarm (krabicku), kabelaze. Chyba bola podla vsetkeho v antene. Po vymene criev to zatial funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...