Přejít na obsah

Pomoc s PC nejde zvuk


zabiak

Doporučené příspěvky

Pokud někdo rozumí hodně PC potřeboval bych pomoct. Mám pc a nejde mi zvuk nemůžu za boha nají ten správnej ovladač. Nějakej jsem nainstaloval, tváří se to jako že jo. Ale zvuk z toho nejde napiču.

Několikrát jsem pc i reinstnul a nic. :feve:

Sere mě to protože tohle druhé PC jsem chtěl mít jako jude box na chlastačky. A vono to nechce zahrát :aggressive:

post-873-1227441684_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před tím jsem tam měl XP-čka a taky to nešlo. Tohle PC mám jen na net a na pokusy.

Takže na ňom ty Visty testuji jestli jsou použitelné i pro můj pracovní počítač. No musím říct, že je na ně tenhle počítač dost slabej. Podařilo se mi rozchodit jen tu nejnižší verzi. Ale fachá to. Ale moc mě nenadchly teda. A furt ten pc hrabe cvrliká i když nic nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal houmik, na tuto sestavu jsou Visty moc náročné. Dej tam zpět WinXP.

Nějakým HW manažerem zjisti co máš za zvukovku, doporučuji Everest: http://www.lavalys.com/

Popř. mrkni na čip na zákl. desce, asi Realtek či VIA audio... a na netu najdi správný ovladač.

Máš nainstalovány ovladače na desku VIA 4in1? Ty tam patří hned po čisté instalaci Win.

Edit: asi tam je audio kodek AC 97

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. vyzkoušel bych repro jestli hrajou na jinem PC (radiu)

2. Vist bych se nebál, akorat bych je pomoci programu ořezal aby nežrali tolik pameti atd (ppopripade vypnout Aero atd)

3. mrkni sem a najdi si presne tu zakladku co mas a kni uz mas i origo ovladace :

http://www.abit.com.tw/page/uk/download/do...TYPE=Socket%20A

4. je mozne i to ze je zakazana v Biosu, proto pri spusteni dej DEL nebo F2 (nevim jak to má tahle zakladka) a abys predesel nejakemu slozitemu hledáná, budes tam mit nekde u Exit napsano Load Defaults ... tak to dej,uloz a spust...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvukárna je tam integrovaná. Je, ale fakt možný, že je v tom biosu zakázaná. Zkusím to.

Já, už jsem zkoušel nainstalovat hafo ovladačů co jsem našel a žádný nefachal. Takže možná fakt ten bios.

Nevíte jak se to v něm bude tak přibližně jmenovat?

Repro hraje i na druhém pc. Zas taková lama nejsem.

Visty testuji jestli mi po měsíci nezčerná obrazovka tak je crack správnej lol. Zatím docela v pohodě.

PC mám na chalupě takže o víkendu zas napíšu jestli bios pomohl. Zatím díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zapnutí PC mačkej DEL, tím se dostaneš do BIOSu. Šipkama a ENTREM vyber Integrated Peripherals Setup Menu (pátý řádek), tam najdi podmenu OnChip PCI Device (druhý řádek), hned nahoře je: OnChip Audio Controller a to dej na Enabled (pořád se to rozvětvuje, nápověda ovládání se Ti zobrazuje dole v modrém poli).

No a jestli to už bylo na Enabled, tak je chyba jinde. :smich:

Dej vědět, jak jsi dopadl.

Jo a návod na tu desku najdeš zde: ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/manual/english/kv7.pdf

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Zabijáku, stále ti ten zvuk nejde?

Tebou popisovaný problém je docela hodně obecný, to se špatně na dálku opravuje, protože to může být i naprostá kravina(to neznamená, že je člověk tkz.´lama´, i zkušený programátor zkrachuje na tom, že zapomene stažený zvuk a pak rozebírá komp hned), takže:

Jestliže ti to nešlo ani na jiné instalaci, tak problém bych viděl v zásadě - buď HW špatný nebo ovladače.

Prvně se podívej do System-Hardware-Správce Zařízení a tam se mrkni do Ovladačů na Zvuk, video... esli tam máš AC97 nainstalovaný. Když na tu položku klepneš dvakrát, otevře se. Tak zjistíš, esli máš zvukovku vůbec nainstalovanou.

Pokud tam máš nějaký mess(bordel) v tom Zvuk, video.. menu(hodně položek s varovným vykřičníkem), označ to vše pravým a dej Odinstalovat. Systém si najde hw sám a zeptá se tě na ovladač, stačí pak strčit cd(to cd od motherboardu) do mechaniky a měl by to najít. Ten AC97 je dost základní zvuk, tam netřeba nic speciálního doinstalovávat, to je spíš na škodu. Jinými slovy - vše odstraň a pak uvidíš, co se bude dít.

Další možnost je, že máš odešlý hw. To se nejlépe testuje tak, že si seženeš jinou zvukovku, píchneš ji do kompu a testneš, esli ji rozběháš. Nějaká Soundblasterka stojí necelé kilo, píchneš ji tam, v BIOSu vypneš tu integrovanou a při startu se ti sama najde(eventuelně strčíš do mechaniky instalační cd).

Ty AC97 nejsou zrovna držáky, na starších a levnějších boardech se hodně rychle odpálí, když ji vystavuješ používání. Mně takhle AC97 odhořela taky, sice fungovala, ale všechny zvuky přehrávala cca 3-4x rychleji - samozřejmě nepomůže formát, Linux, nic.

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovladače jsem zkoušel odinstalovat i nainstalovat hledal jsem zkoušel jsem jiné ale nic nezabralo.

Zkusit jinou. Bohužel u ostatních kompů co mám a máme jsou také integrované.

Leda nějakou koupit no.

Šlo by tam tohle co myslíte? http://www.spolehlivyobchod.cz/produkty/st...-5-1-kanal.aspx

90Kč dobrá cena lol

Nebo toto? http://www.ab-com.cz/?cls=stoitem&stiid=8544

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste me napada, zkus se podivat do pridat nebo odebrat programy jestli tam mas tohle :,, high definition audio driver package KB888111 (nebo microsoftacky KB835221 jeden z nich tam musi byt),, pokud tam neni zkus tohle nebo ti ho poslu http://blog.czhannes.com/post/2160-problem...o.html?m=200807

jinak tohle je tvoje zvukovka na te desce - On board Audio: VIA VT1616 Six Channel AC97 audio CODEC

v biosu musi byt napsane AC97 - Enabled nebo Auto , nezapomen ulozit F10

spravny ovladac pro tvou zvukovku na desce je tento - ftp://ftp.abitshop.com/pub/driver2/via_audio/v600a.zip pokud tento nejede , je asi po zvukovce a pak koupit cokoliv do PCI

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je dobrá vražda :wacko: , ale na test by ti to mělo stačit. Ale používat se to nedá, tuším sem taky na takové běhal asi měsíc a už mi hrabalo z toho (karta vysloveně šumí a przní zvuk). Dal bych ti ji, ale koukám sež z Prahy a já sedím momentálně v Ostravě.

Vyzkoušej a dej vědět - uplně nejlepší varianta je mít nějakého známého, který by se ti na to mrkl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nepomohlo tenhle ovladač tam instalovaný mám a nic.

Hele jeden zajímavý jev. Koukejte co mi teď ukazuje PC za procesor.

Nějak to blbne :-))) Jinak procesor by to měl být ADM Athlon 2500+ jestli má míti frekvenci 800MHz a donedávna ukazoval frekvenci 500MHz nebo jak ukazuje ted 1,8GHz netuším.

Koupil jsem to tu v bazaru takže nevím. Každopádně se mi zdá že teď komp maká nějako rychlejc.

post-873-1228584647_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...