Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

zaujimave, ze na nemeckom fore musia vsetci pri sirke 8" a ET 35 zaklepavat lemy a odstranovat skrutky z podbehov...

Alcar pise podla mna dost casto nezmyselne kombinacie. Na O2 maju homologovane aj 8,5 s ET35, co trci oproti seriovym 17" o 38 mm von :feve:

PS: Tu je ako dokaz disk MAM7 v rozmere 8x17 ET 35.

post-10844-0-90272800-1300025318_thumb.j

post-10844-0-73474200-1300025327_thumb.j

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Škrabi

@Cjoctavian

Pánové takhle to ale s těmi homologacemi není.To že má ráfek TUV a naši specialitu typový list ještě neznamená,že kolo se nasadí a vše je OK.

OK to je až po úpravách na vozidle a to by právě měli na STK zkontrolovat a potvrdit,že vozidlo má úpravy,které použití daného ráfku vyžaduje.

To,že se to neděje je věc druhá.Všechny potřebné úpravy které by měla STK zkontrolovat jsou v TUV.

Více se dočtete v odkazu.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/F70EEDDE-83FB-4428-819C-EC2502B226B7/0/AlcarBohemiaprekladyTUV_04_06.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Škrabi

@Cjoctavian

Pánové takhle to ale s těmi homologacemi není.To že má ráfek TUV a naši specialitu typový list ještě neznamená,že kolo se nasadí a vše je OK.

OK to je až po úpravách na vozidle a to by právě měli na STK zkontrolovat a potvrdit,že vozidlo má úpravy,které použití daného ráfku vyžaduje.

To,že se to neděje je věc druhá.Všechny potřebné úpravy které by měla STK zkontrolovat jsou v TUV.

Více se dočtete v odkazu.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/F70EEDDE-83FB-4428-819C-EC2502B226B7/0/AlcarBohemiaprekladyTUV_04_06.pdf

Pokud nemáš upravenej podvozek,tak problémy nejsou.

Montoval jsem AEZ Lascar a vše v pořádku.

Problémy jsme měli jen s francouzkejma autama a to bylo u malých

průměrů s brzdičem na zadku.

Jinak při prodeji odzkušujeme jestli kola někde nedřou !

Z 99% jim katalog odpovídá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry,ale vůbec nevíš o čem jsem psal.

Některé ráfky nasadíš i bez úprav,to ještě neznamená,že je všechno tak jak má být.

Prostě TUV není nic jinýho než seznam neřízených úprav vozu.Auto splňuje podmínky pro montáž až když STK zhodnotí,že podmínky jsou splněny.

Tím jenom chci říct,že kola nejsou homologovaná hned jak jak koupíš,ale až když budeš postupovat v souladu s TUV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, koupil jsem alu kola dotz hanzo 17'' 7,5J 5x112 ET48 a přemýšlím mezi koupi pneumatik 215/45 r17 nebo 225/45 r17, tak jestli má někdo zkušenosti s tím která pneumatika bude lepší budu rád. A navíc bych se chtěl zeptat zda je třeba nechat kola zapsat do TP? Ke kolům jsem totiž od Alcaru dostal i typový list, ale nevím jak to chodí.. Jediné co jsem pochopil je, že bych musel na STK si ten typový list nechat potvrdit, ale nevím jestli již s nazutými koly na autě, nebo mi je tam musí nazout oni.. Ani nevím jestli budu za to potvrzení něco platit.. Anebo je to celé zbytečné a kola není třeba zapisovat do TP? Všem Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaujimave, ze na nemeckom fore musia vsetci pri sirke 8" a ET 35 zaklepavat lemy a odstranovat skrutky z podbehov...

Alcar pise podla mna dost casto nezmyselne kombinacie. Na O2 maju homologovane aj 8,5 s ET35, co trci oproti seriovym 17" o 38 mm von :feve:

PS: Tu je ako dokaz disk MAM7 v rozmere 8x17 ET 35.

Tak i u nás je v zákoně: že kola i šrouby nesmí přesahovat vnější obrys vozidla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LUKE88: být tebou tak to neřeším, v TP máš povolené (pokud nemáš RSo) kola až do ráfku 7Jx17 s pneu 225/45 R17. na STK nikdo nebude řešit jestli máš ráfek místo povolených 7 třebas 7,5 palců širokej a na pneu nic nevyčtou - ty vše splňujou...osobně mam Ronal LZ5 7,5Jx17 ET 40 s 225/45 R17 (viz. foto)...nikde nedřou - auto už bylo i naložený, že pomalu sedělo na podbězích a no problema, ale tohle ETčko je strop, pač nižší už bude mít problém... s ET 35 už by si podle mě škrtlo o hranu blatníku...

post-32466-0-53509600-1300438948_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja jsem poridil 17" Dezent V Dark 7x17 ET40 + Barum Bravuris2 225/45ZR17 a jsem z toho naprosto unesenej. Jizdni vlastnosti se k lepsimu zmenily o 1000%, jednim slovem husty!!!! Jen jsou ty barumky trochu hlucnejsi, takze tam priste pujde neco lepsiho, ale co se tyka jizdnich vlastnosti a vzhledu naprosta spokojenost!

post-59937-0-88085300-1301342791_thumb.j

Editováno: , autor: jaGmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsou ty barumky trochu hlucnejsi, takze tam priste pujde neco lepsiho...

Na minulém autě mi také přišly Barumky hlučnější než Touaranzy od Bridgestonu, ale 225 kola jsou na OII hlučnější celkově, bez ohledu na značku (mám teď z výroby myslím Dunlopy a hučí taky). Je to prostě daň za "jistější" jízdní vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 17tky pegasus a na mojí oktě se mi líbí víc než alu palas :palec2: (každej hold dle svého gusta) jen pegasy má už každej což je už okoukaný :feve: nicméně jsem měl minulý rok pneu 225/45 contíky SPC 3 a jsou hlučný a teď mám dunlop SP Sport max a jsou taky hlučný :smich: taže to bude také tím rozměrem!!! :) jaGmann : ty alu co máš jsou v 17 pěkný a autu sluší :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je dobre, ja s autom v meste nejazdim a tych jam na dialniciach v nemecku moc neni (sice obcas sa najdu nejake okolo regensburgu ale vo frankfurte hamburgu a mnichove je to ok)

tych 30 jazdim malokedy, iba pri rozbiehani sa takze to ma moc trapit nebude, v sobotu idem prezut tak uvidim, v nedelu ma caka 600 km tak to hned vyskusam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauves, ja koupil na léto 17tky 225/45 Goodyear EAGLE F1 assymetrico, v testech jsou vždycky v první pětce. Hlučný rozhodně nejsou. Před tím jsem měl Goodyear EAGLE F1 GS-D3 a ty byly slyšet o trošku víc, ale přišlo mi, že na nich auto bylo víc přilepený na silnici, ale zas pokud jsem s nima zajel někam na louku, tak už byl trošku problém s rozjezdem na mokru:)

Rovnou bych se zeptal - pokud mam v TP zapsany 17tky s ET 54, znamena to, ze pokud si tam budu chtit dat jiny 17tky s ET 42,tak je tam musim nechat dopsat? Mam tam napsany i 18tky (mam RS)

Editováno: , autor: Dr.Zoidberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...