Jump to content

ondra.rs

Uživatel
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

5 Neutral

About ondra.rs

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na sametky používám ASQ557 ... https://www.solutech.cz/cs/solutech-asq
 2. Mně takto vrze potah sedaku o sponu bezpečnostního pásu. Zkus rukou oddálit tu sponu a znovu opěradlem za hýbat. Já budu sponu podlepim, nebo maznu.
 3. Taky mi to věčně píše. Ale souvisí to s úrovní nabití baterie. Stačí jet chvíli (u mě například jen 35 km) trať vhodného profilu, kdy je aktivní rekuperace (tj. například dlouhý sjezd z kopce), baterka se nabije a pak na první křižovatce už S/S funguje. Nebo stačí vzít nabíječku, baterii nabít a S/S hned funguje. Stačí ale chvíli jezdit třeba po městě a hned je to zpět. V zimě mi to po chvíli stání venku (stačí jedna chladnější noc) zase pořád vypisuje, že je baterie vybitá a že mám vypnout infotainment, nebo nastartovat. A pořád to jezdí ... baterie bude mít 5 let.
 4. Nejde vzít klíč a stlačit jím to startovací tlačítko?
 5. ondra.rs

  Čelní sklo

  Co jsem koukal, tak to není zase o tolik (myšleno v absolutní hodnotě).
 6. ondra.rs

  Čelní sklo

  Jojo, díky. Je tam to samostatné velké "A", takže akustické ... zajímavé. A já pořád, proč existuje sklo na rapida v akustickém provedení, vedle skel klasických. Co všechno se člověk nedozví ...
 7. ondra.rs

  Čelní sklo

  @ben06 v jiném tématu se uvádí, že 3válcové fabie mají akustická skla - taky jej máš na rapidu? To by mohlo vysvětlovat, že Tvoje sklo je jiné a v pohodě.
 8. ondra.rs

  Čelní sklo

  Jasný. Neodolnost na škrábance, malé "ťupky" od kamínků se řeší napříč značkami a modely ... to už je asi standard či co. Ještě přidám jednu poznámku - kolegovi na užitkové Dacii měnili v AS taky sklo po setkání s kamínkem a ... už mu to dole taky zkresluje ... ale protože je to auto pracovní / služební, tak mu to je jedno. S těmi pazvuky to mám podobně - ale, jak říká pravý majitel Rapidu, tento vůz Tě naučí neslyšet :-)
 9. ondra.rs

  Čelní sklo

  V pohodě. Jsem rád za diskusi. Se vším souhlasím, vše prověřuji. Ano, mám brýle :-) a ano, jsem na to teď extrémně zaměřený, ale to vlastně od první chvíle, kdy mi to sklo vyměnili a mě to "udeřilo" na první pohled do očí. Byl jsem s tím i u firmy co dělá jen výměny autoskel, by mi řekli svůj názor - dozvěděl jsem se spoustu různých nedobrých informací (obecně špatná kvalita skel druhovýroby, snaha šetřit, jiná skla do fabriky, jiná do servisů, atd.) - každopádně mi potvrdili, že vidí to stejné co já ... Momentálně jsem fascinován tím, že když zjišťuji, kolik jiných skel to dělá, tak že to nikomu nevadí. Řeší se kdejaký škrábaneček na autě, ale že je čelní sklo jak lupa nikomu nevadí. To mě zaujalo. Ještě odbočím, asi je to hodně o konkrétním modelu - třeba u octavií, jsem nic takového podobného nezaznamenal.
 10. ondra.rs

  Čelní sklo

  Tak tak, klame to. Ve skutečnosti má člověk pocit, že jede v akváriu. Špatně se to fotí = foťák nemá periferní vidění. Právě že mě to příšerně ruší. Neustále mi to tahá za oči. Ať už přímo v zorném poli, nebo v periferním vidění. Hlavně mě štve, že sklo z výroby bylo naprosto v pořádku! A například jiná auta (ať už s měněným, nebo původním, sklem jsou taky v pohodě. Ten pocit, když přesednu z mého akvária do jiného normálního auta je tak uklidňující ...
 11. ondra.rs

  Čelní sklo

  Opravdu to nikomu nedělá? Dělal jsem si osobní průzkum v okolí a závěrem je, že některé rapidy to dělají méně / více / vůbec ... nerozumím tomu. Opravdu to nikomu nevadí? No já z toho šílím ... ještě jedna ilustrativní fotka.
 12. Já na to šel tak, že jsem vyzkoumal, že mi to píská u vnitřní sametky dveří spolujezdce v pravém spodním rohu. V tomto místě jsem tedy do záhybu sametkového těsnění namačkal expanzní pásku (co se dává na těsnění pracovní spáry oken) a zajistil tak její větší přítlak na okno. Zatím (zbytek minulého léta) to bylo ok, v zimě se to neprojevuje. Uvidíme co další léto. Samozřejmě lepší by asi bylo shodit tapecírung a sametku předpružit (tak jak to dělal miklísek), ale do toho se mi zatím nechce.
 13. ondra.rs

  Čelní sklo

  Tak sklo na záruku vyměněno. Ale ouha, nové / dalsi dela to same 😕 Chtěl bych se zeptat především těch, co mají už výměnu okna za sebou, zkresluje Vám obraz okno při svem spodním okraji? Je to obzvláště neprijemne při jízdě po městě a nutnosti ostřit pohledem na předměty těsně před vozem. Jakmile se jede rychleji, logicky se zvysi a zuzi úhel pohledu a zkresleni při spodním okraji si tak člověk nevšimne.
×
×
 • Create New...