Jump to content

ondra.rs

Uživatel
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About ondra.rs

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Anebo se zkusit podívat na ty okenní lišty ...
 2. Existuje jednoduché vysvětlení, proč auto stále vypisuje "vysoká potřeba energie pro vozidlo"? Samozřejmě o žádné nevím (výhřev okna, klima, apod.). Až opravdu po dlouhé jízdě, nebo po nabití externí nabíječkou to nenapíše a S/S funguje. Můžu si to vysvětlovat, že je baterie na "odchodu"?
 3. ondra.rs

  Jaký motor do SIII?

  Zdravím, kamarád chce SCOUTa (to už je neměnné) a váhá nad motorem. Benzín, nebo diesel? Čistě soukromé rodinné využití. Žádné závody, ano fanoušek značky, prostě uživatel. Cca 17tis.km ročně, převážně příměstský/městský provoz; občas nějaká ta dovolená, hory, apod. Předchozí auto bylo/je 10 let starý dieslový Avensis se kterým je spokojenost. Především se spotřebou okolo 6,5l/100km. Ten diesel asi ještě není EVO a DSG je stále DQ250? Za sebe mu asi hodlám doporučit diesel ... to asi bude nejvíce blízké tomu, aby byl spokojený (vzhledem k výše uvedenému). Za názory předem děkuji.
 4. Schválně jsem se taky na ten plech díval a je tam jen VW AG, číslo dílu a snad výrobní šarže - to jen pro info.
 5. Zápis do statistiky: Po roce se originály zase nedaly - gumicky ztvrdly se vším co k tomu patří. Snad jen dodám, že problem byl jejich akustika. Stiraly dobre. Koupil jsem opět originální. (Zajímalo by mě jak poznáte co je to za výrobce. Ted tam mam Made in Romania). Stiraji pěkně a tiše. Ale jak dlouho. .. osobně se nyní zkusím vídat cestou výměny gumiček. Uvidíme. Ještě dvě poznámky. Na služební Fabii III jsem taky nasadil nové origo stěrače (po třech letech) a hned od nova tam nechávají čárky. .. A druhá poznámka - hybridni stěrače. Na minulém autě (hyundai getz) jsem po mnohaletem zkoumání přišel na to, že nejlíp tam fungovaly právě hybridy Denso. Vše ostatni mělo vždy nějakou chybu.
 6. Viz. cele tema: https://forum.skodahome.cz/topic/140936-zatékání-do-motoru-přes-čelní-sklo/#comments
 7. ondra.rs

  Litá kola

  No ja na nich mám napsáno "Made in Korea" ... to jsem se teda divil.
 8. ondra.rs

  Litá kola

  Eshop jsem zkoušel a nenasel je tam. Matone to nejsou. Spis jsou podobné typu Nanuq. Ale ten zase není psany k Fabii. Jo aha, je to fakt Mato!
 9. ondra.rs

  Litá kola

  Ví prosím někdo jak se jmenuje tento typ? Nedaří se mi to nikde najít - jsou to 15".
 10. Nemůžu si pomoct, ale vypadá dobře - líbí se mi. Loni jsem byl v Petrohradu a nestačil se divit, kolik rapidů tam jezdí. Škoda že, veškerou zpětnou vazbu Škoda nepřetavila do ještě lepšího faceliftu rapidu u nás a neponechala jej v prodeji i zde. Kdyby se vychytaly všechny ty muchy (konstrukční nedokonalosti), tak by takový rapid byl naprosto super.
 11. Tak reklamace neuznána. Prý na lak jsou jen 3 roky. A žádné TPI k tomu prý neexistuje. Tak nevím ... ale celkem mě to štve.
 12. Doma máme rapid, v práci fabii III. Mlží se mi víc rapid - myšleno ráno. Obě auta nemají na sání nic. Tu mřížku (z Pola) plánuji doplnit. Ještě k tomu mlžení - v poslední době jsem si všimnul, že rapid po dojezdu ve vlhkém počasí a odstavení, tak se orosí akorát zadní okno (liftback). Zajímavý ...
 13. Tak ani Autonova už vlastní olej nepřipouští. Zajímavý, nedávno jsem tady viděl kohosi příspěvek s Fábií, kde psal, že si tam přinesl olej vlastní ... Jako klidně ať si něco na ten olej "přirazí", nebo chtějí výpalné, ale současná "cena obvyklá" je prostě strašně moc!
 14. Auto nemám od nova, takže se toto mohlo stát předchozímu majiteli. Za mě jsem zatím mokré koberečky nenašel. To s tou vlhkostí přes noc by mě taky zajímalo. Podle mě (jak to tak pozoruji), tak se vlhkost dovnitř dostává. Ráno je vlhko, pustím ofuk na čelní sklo a místo odmlžení se to ještě mnohem víc zamlží :-( Jedině pak pustit klimu, anebo počkat až "se to vyvětrá".
 15. U Fábií se řešilo, jestli tudy může dovnitř zatéci - především když auto stojí čumákem do prudkého kopce. U Rapid je to trochu jinak tvarované, takže je obecný názor, že tudy nezateče. Osobně tam mám znaky toho, že tam trochu vody někdy bylo ...
×
×
 • Create New...