Jump to content

ondra.rs

Uživatel
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About ondra.rs

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Nouzov%C3%BD_brzdov%C3%BD_asistent
 2. Zdravím, v návodu jsem nic nenašel, tak bych se chtěl zeptat, jak to funguje Vám - HBA (brzdový asistent). Princip je jasný. U služební Fabie MR2016 se po dobrždění rozblikají směrovky. Ale u mého Rapida (rovněž MR2016) toho nejsem schopen docílit. Předpokládám, že HBA je (i vzhledem k legislativě) standardem. A ještě jedna otázka - blikají při aktivním asistentovi i brzdová světla? Tuším že u Octavie II jsem to viděl.
 3. Lehce mimo téma, ale služební fabia MR2016 s bubny vzadu, parkovana v kopci a jakmile zaprsi, tak odjezd s min. jedním zablokovanym kolem. Když někdo v podelnem stáni zaparkuje natesno, tak je to "veselý "
 4. Malým sroubovakem vycvaknout na jedné straně tu koncovou krytku. Jsou tam dva takové zobacky. Poprvé to jde ztuha. Výhledově dodám foto.
 5. Kdyby to někoho zajímalo (jen doplním informaci z předchozí strany), v originálních stěračích lze měnit jen gumičky - číslo dílu jedné 600mm dlouhé originální gumičky je 1K0955429B a cena cca 180 Kč vč. DPH.
 6. U @miklisek relativně na začátku vlákna o jeho autě je vše na toto téma napsané, včetně historie vývoje tohoto detailu. (mimochodem, i tady se něco dočteš - https://forum.skodahome.cz/topic/149396-dorazy-víka-kufru/Za sebe přidám, že já s tím modifikovaným řešením nebyl spokojený (byť si myslím, že je technicky správné) - pořád mi tam něco lupalo. Takže jsem se vrátil k původnímu řešení. Nastavení původního řešení viz. dílenská příručka - ve zkratce - oddělat ty vymezovací klínky, seřídit víko kufru pomocí otáčení gumových dorazů (na spodku kufru). Vrátit klínky a seřidit je, aby se jen dotýka
 7. Zdravím, chtěl bych si jen ověřit. V O3 byla hudba na SD karte. Jak ji teď dostanu sem? SD slot není. Ma Columbus HDD? Nebo jen z USB na stredovem panelu? Anebo jen z mobilu?
 8. Ještě dodám - mě (teda pojišťovnu) stála oprava cca 1500Kč. A po mých aktuálních zkušenostech opravdu jakékoliv náhradní sklo už nebude tak dobré, jako to z prvovýroby ... ale samozřejmě to každý může mít jinak. Resp. pokud bych byl spokojený se svým sklem, to mi prasklo a já měl možnost jen opravy, nikoliv výměny, určitě bych jej neměnil. Pro kvalitní opravu je dobré ihned po poškození toto místo přelepit izolepou, ať tam nevniknou nějaké nečistoty, nebo ještě hůře vosk z myčky.
 9. Stalo se mi v létě to stejné. Sklo mám pojištěné. Dle doporučení servisu jsem nakonec řešil takto: https://www.autoskla-vacek.cz/oprava-autoskla.html a zatím v pohodě. Tak jen aby tady byly ty informace úplné. Ještě se přidám k názoru výše - s autosklem určitě do speciálky na autoskla. Moje zkušenost s prací v AS: škrábance na palubce, zapatlané sloupky, vyteklý tmel mimo okno, škrábance v laku (od ořezávacího nože, nebo čím to dělali) ... nikdy více!
 10. Ta Octavia / Superb je zajímavá :-) To by mě zajímalo, co na tom vlastně zvládnou z toho podvozku otestovat. Vždyť to musí být všechno tak jiné ... Jako chápu když se testuje něco na stejné platformě, tam budiž, si to umím představit.
 11. Pochopil jsem to tak, že primárně dodávají velkoodběratelům. Ale stačí jim napsat a pošlou to. Ale ty ceny jsou bohužel podobné úrovně jak ty "originály" výše.
 12. Psal jsem to už jinde, ale podobné mazivo nabízí i https://www.solutech.cz/cs/mazani-v-automobilovem-prumyslu
 13. K těm drátkům - úplně střelím, někde jsem to četl, ale už to nemůžu najít - není to pro kontrolu těsnosti karoserie? Něco na způsob vodivosti. Anebo anténa keyless?
×
×
 • Create New...