Přejít na obsah

Problem se subwooferem


Doporučené příspěvky

Mám dotaz spíše tedy problém.Chtěl jsem si pořídit subwoofer do auta.Vždy jsem měl zvlášt sub. a zvlášt zesík, tentokrát se mě naskytla příležitost koupit od bráchy aktivní subwoofer fli dávám odkaz aby jste měli představu:http://www.autosound.cz/subwoofery/subwoofer-fli-trap-12-active.Bráchovi hrál skvěle má sportáka toyotu a subwoofer jel max do pulky výkonu ani ne.Když jsem ho dnes napojil do octavky tak nastalo zklamání.Subáč hrál výborně ale zavřel sem sedačky a kufr a v autě nebylo skoro nic slyšet.Vše šlo ven a do podlahy.Poradte mě čím by to mohlo být,jestli třeba tím že ten sabáč nemá výdechy aby šel tlak ven???Prosím poradte a dejte třeba tip co máte vy a jestli nemáte ten samej problém.Mám oktávku 2001 po faceliftu a navíc tam mám plato což by mělo propouštět slušne.Děkuji za odpovědi.Mopachi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výdechama to není. Ty výdechy bývají na reprácích z jiného důvodu. Použitím toho výdechu jehož tvar je navržen počítačem se snižuje potřebný objem reprobedny. Sem někde četl. A ta pak může být menší.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...plato na šíření basů v Octavii nemá vliv.Jiná situace je u vozů typu sedan jako třeba BMW, některé Audi a pod.Tito mají za zadními sedadly plechovou přepážku a ta brání basům.

I s použitím dobrých oválů jsou basy v Octavii víc jak dostatečné.T toho FLI záleží na vstupní citlivosti a taky jaké rádio na něj brácha používal a jaké máš ty.Tam může být rozdíl ve výstupním napětí u RCA kde u většiny autorádií je 2V a některé používají 4V nebo i 5V.

post-845-1228822619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně vím že to je bassreflex jak tady někdo psal akorát jsem si nemohl vzpomenout.Brácha má radio panasonic vyší třídu než já.Ale ten sabáč makal dosti a v autě skoro nic slyšet vše šlo do podlahy a ven.Měl sem více aut a neměl jsem problém.Ani u seatu cordoba sedan který neměl plato,ani u mitsubishi carisma ktery měl plato a byl řešen jako octavie.Nechapu to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

nazdar,

ked tu uz riesite problem so subwooferom, tak by som sa chcel spytat na jedu vec, zohnal som na aukro.cz taky maly sikovny aktivny subac, kupil kvalitne kable, lebo tie co k tomu boli, boli totalne na .... zapojil som to, hralo to, na moje prekvapenie az moc dobre, kedze reprak ma priemer 16cm. ale o co mi ide, raz rano ficim do skoly, subac duni ako ma, no zrazu nejake divne zvuky zo subaku a uz nehra :( hned nerv, vytiahol radio, pozeram, vsetky konektory tam kde maju byt, na subaku tiez, tak som to poodpajal, nechal som zapojene len napajanie od baterky a kostru, ze to bude ok. zrazu nastartujem a dalsie divne zvuky, subak dunel podla motora :) no zas nerv, tak sa chcem spytat, ci ste niekto podobny problem neriesili? neviem ci mi nahodou neodisiel ten zosilovac, lebo dnes som mal subak rozobraty a reprak hral. elektrikar niesom, takze s tym nepohnem, tak skuste niekto nieco poradit, alebo ak by ste to niekto vedel pozret a dat do kopy a ste z BA, TT, alebo blizkeho okolia, dajte vediet.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tipoval bych to na náhlou smrt...nevím už co s tím...ze všech stran zní..."nekupujte shity"...ale nějak není slyšet...vždy se to vrátí jako bumerang.při procházení aukcí žasnu co někteří jsou ochotní prodávat...já bych si takové zboží za které nemůžu strčit ruku do ohně nedal do svého sortimentu :p

...rada co s tím je přes klávesnici dost obtížná...vždy je nutné projít zapojení a nezávislý test na jiném zdroji...zkus oželet aktiv a raději vsaď na jistotu.

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...SW-set-Renegade

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...-set-Renegade-2

...za dobrou cenu dobré basy :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved to bola taka kupa, ze som chcel nejaky subak za dobru cenu, nasiel som to a uz som aj dohral :) ten prvy set co si tam dal, tak nevyzera zle, ale cena + posta + prevod = mimo rozpocet :)

ale nasiel som jeden set za celkom zaujimavu cenu a tak moja otazka, ze co ty na to? http://www.conrad-sk.com/websale7/RAVELAND...torbike_0307020

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to je mi jasné, že byly dobrá cena ;) ale to je právě ten určující faktor kvality výrobku.Zkus se podívat jestli Renegade prodávají i v SK aby jsi se vyhnul uvedeným složitostem.

...za mě...Reveland ne...raději nepospíchej s nákupem a pořiď něco lepšího...může to být třeba i použité, ale i tak je to vždy lepší než tyto noname produkty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved to bola taka kupa, ze som chcel nejaky subak za dobru cenu, nasiel som to a uz som aj dohral :) ten prvy set co si tam dal, tak nevyzera zle, ale cena + posta + prevod = mimo rozpocet :)

ale nasiel som jeden set za celkom zaujimavu cenu a tak moja otazka, ze co ty na to? http://www.conrad-sk.com/websale7/RAVELAND...torbike_0307020

diky

Tak to je až podezřele levný, asi to podle toho i hraje. Fancar má pravdu, radši pošetři a pak si kup něco pořádnýho. Jinak já mám docela dobrou zkušenost se subem od Alpine, sice to není asi TOP, ale už mi hraje skoro rok bez problémů a basy podává velmi šlušně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...výběr značek je široký a nedá se konkretizovat...je to o té ceně a hlavně je potřebné si ujasnit jaký styl hudby bude reprodukovat...ale třeba jak zmínil Tony...Alpine, Pioneer, RockfordFosgate, ESX, Infinity, JBL, Kicker, Rainbow, MB Quart aj.....

Variant je více.Můžeš zakoupit jen SW a box si vyrobit, ale to záleží na tvých možnostech, ale spíše bych doporučil vybrat již hotový box...tím bych začal.Pak k němu adekvátní zesilovač.Dbej na to aby zesilovač měl vždy stejné RMS...v ideálním případě přebytek výkonu.Zesilovač pak lépe zvládá ukočírovat membránu SW.Tím narážím na potřebu zvolit značkový zesilovač s dobrým DF (damping factor) pak se nebudou projevovat v basech různé pazvuky, které jsou způsobené nekontrolovanými pohyby membrány SW.

Z toho plyne, že vše souvisí se vším ;) v neposlední řadě se musí zvolit i přiměřeně dimenzovaný napájecí kabel.U zesilovače s výkonem cca 500W by měl stačit průřez kabelu 20qmm...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz.../5/113-REN20KIT

Pokud na něco narazíš a nebudeš mít jistotu...napiš to sem...víc hlav...víc rozumu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten basak od JBL sem mel cca rok v aute. hral myslim si docela slusne (za ty penize). zesilovac sem mel 250 W RMS do mustku a kabelaz 10 qmm plus i minus od baterky a stacilo to... jde taky o to co poslouchas za hudbu... jeden z duvodu proc sel pryc je ze budu delat uzavrenku. mne osobne se ty basy z BR moc nelibi...

ohledne ty kabelaze: radsi natahni rovnou 30 qmm kabely, pac to stejne buzudes za chvilku predelavat na neco vykonejsiho ;)

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tak ked tebe stacilo pri 250W RMS 10 qmm, tak mne by to malo tiez stacit, lebo ak som sa dobre docital, tak ten moj zosik by mal mat 120W RMS, aspon dufam, ze som dobre precital/pochopil :)

no a pocuvat pocuvam taku tu "trendy" hudbu, tu co sa aktualne hraje + nejake to tuc tuc :) ale take pocuvatelne, tak snad to bude lepsie, ako na tom "píča" subaku, co som mal doteraz, lebo hral dobre, ale niekedy nestihal a nakoniec sa odjebkal :)

no a to vykonnejsie, to urcite bude, ale to potrva a potom to na supu vsetko vymenim a bude pokoj :) snad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čágo, no hele já mám ve své oktávě taky subíka a po pravdě když chci aby to bylo slyšet aji ven, tak musím otevřít zadní dveře ;o) Ne kecám, ale příde mi to hodně tlumený z toho kufru než to dojde k řidičovi. Když třeba někoho vezu vzadu, tak na mě řve ať ty basy ztlumím, ale vepředu je to akorát... Nevím čím to je, mám v autě 1o repráků + woofer všechno přez výhybky a zesáček, ale přesto to není uplně na 1oo% ideální...

DSC01044.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě v autě je zvuk tak nějak vyvážený v celým autě. Basy ani vzadu nikoho neobtěžují (kromě jemné masáže zad). Jinak je to i o nastavení. Kolikrát mě dost překvapí, jak někdo dokáže blbým nastavením úplně zabít zvuk. Hudba totiž nejsou jenom basy a duc duc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no JBL set som v pondelok objednal, vcera mi prisiel, tak som rad, ked budem mat trocha casu, tak sa do toho pustim, lebo teraz mam skuskove a nic nestiham, ale chcem sa spytat na jednu vec. zosilovac je napajany 12V od baterky, REM, a je uzemneny. ked REM kabel prerusim a dam nan vypinac, tak budem moct zosilovac vypinat a zapinat podla potreby? ide mi o to, ze niekedy chodieva mojim autom aj tatko, no a ten subak velmi nemusi a tak chcem nejaky vypinac, nech si to moze vypnut :) a este kam by bolo najlepsie ten vypinac umiestnit, tak aby bol po ruke a nebolo ho vidiet? kable som tahal stredovym tunelom

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...