Přejít na obsah

Nepravidelný chod motora Octavia I - 1,8 20V Turbo - 110 kW


Ferino83

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých,

mám Octavku 1,8 20V Turbo 110 kW Elegance, kod motora AGU, a dosť ma hnevá. Z času na čas (v poslednej dobe už pravidelne), po zohriatí motora stratí výkon, proste pri zošliapnutom plyne autom trhne, neťahá, celým autom vibruje a proste to nejede. Po vyradení rýchlosti a podradení (vyššie otáčky 3000 a viac) autom trhne a ťahá normálne, ale ak otáčky klesnú robí to opäť. Keď to zastavím a nechám to bežať na voľnobeh, má to divný zvuk (rachoce to ako traktor, ako keby to šlo iba na 3 valce, ale otáčky nejak veľm nekolíšu, u výfuku je citiť niečo ako síru, ako keby zle spalovanie. Toto neobí stále, takže zapalovacie cievky to nebudú. Mal som to viac krát v servise na diagnostike (3 rozdielne servisy), nezistili žiadnu konkrétnu závadu, len sporadická chyba na RJ motora, konkrétne čislo chyby neviem, ale servisák povedal, že je to sporadická chyba, náhla strata výkonu, zmazal to a tým sa to skončilo. Povedal, že ak sa to bude opakovať bude asi treba vymeniť RJ :( aj keď ešte sa nestretol s tým, že by mala nejaká Octavka problemy s RJ motora...

Tankujem tam Shell V-Power, alebo OMV Carrera 95, skúšal som tam naliať (asi 5 plných nádrži) Shell V-Power Racing vyzeralo že to pomohlo, ale teraz keď som tam dal 95 robí to stale, nemohlo by to byť nejakými senzormi klepania alebo...??? Pokiaľ by to bol senzor klepania VAG by ho našiel???

Ak niekto vie čo by to mohlo byť prípadne mal podobné problémy dajte mi prosím vedieť.

Všetkým vopred Ďakujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som to teraz trošku prevetrať a pokúšal som sa zistiť kedy to začne vynechávať. Nechal som to pozvoľna zohriať na prevádzkovú teplotu a potom som začal s tým trošku živšie jazdiť po meste. Zistil som, že pri bežnej lenivej jazde je to OK, problémy začnú keď to trošku prevetrám, po prudkom zrýchlovaní (plyn takmer na podlahu) to začne občas poškubávať, toto sa potom opakuje už aj pri bežnej plynulej jazde, a vrcholí to tým, že po čoraz častejšom poškubávaní začne motor trhať stále, neťahá, vibruje (chod ako keby na 3 valce, nejak extra nedymí, ale u výfuku citiť nepríjemný zapach, ako som už spomínal, niečo ako síra,...

Avšak keď vypnem motor a nechám ho chvíľku stáť (cca 15-20 min.) po naštartovaní beží akoby sa nič nestalo, a potom po dlhšom jazdení to začne robiť opäť,...

pred cca 15 000 tis. som menil rozvody, všetky filtre, bola čistená škrtiaca klapka, menené sviečky (sú tam NGK platina-jednohrotové), olej 5W40 Castrol Magnatec, teraz ma caká opäť výmena oleja a rád by som zistil čo to robí (keď to bude v servise aby sa kukli aj na túto nepríjemnu závadu). Je to dosť nepríjemné keď napr. vtedy keď nakviac potrebuješ zrýchliť (pri obiehan vtedy to začne hnevať :( Olej nežerie skoro vôbec, za celých tis. som vôbec nedolieval a stále je kúsok nad spodnou ryskou,...

Prosím vie niekto poradiť, som z toho zufalý???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledej decelerační ventil a takzvaně ho otestuj hubou.

Tady na foru už se to taky mnohokrát řešilo.

pozeral som to tu na fore, nasiel som o tom dost veľa článkov, vyzerá to tak, že by to skutočne mohol byť ten ventil. Jedine čo sa v mojom prípade líši od toho čo tú kolegovia písali je, že mne sa nerozsvietili žiadne kontrolky na palubovke a VAG vypísal sporadickú chybu na RJ motora. Ostatné príznaky mám rovnaké, presne ako hovorili chalani spraví to napr. po brzdení motorom a následnom prudkom pridaní plynu, ale aj pri plynulej jazde,...

písal si že sa dá ten deceleracny ventil skontrolovať "hubou", nikde som nič také nenašiel mohol by si mi to prosím bližšie opísať??? Vieš koľko približne stojí nový deceleracny ventil?

Zatiaľ vďaka :)

Editováno: , autor: Ferino83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš měl podobnej problém u Pašíka 1,8T r.02 ten co popisuješ,ale tomu to dělal odvzdušňovací ventil co je danej v takovým gumovím téčku kam vede odvzdušnění klik.hrídele a zkrz tenventil to jde hadičkou do sacího paroží.přišli jsme na to tim že jsme tu hadičku skřípli a motor začal jít normálně.v tom ventilu je plastová membrána s pružinkou a tu měl rozpadlou.přidám obr.jak to vypadá......

ventil_odvzdu_novac_.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, problem dúfam odstranený! Dnes som mal na to čas, tak som začal pekne postupne prezerať všetky vzduchové hadice, od vzduch. filtra cez turbo až k saniu do motora. Našiel som jeden spoj ktorý bol uvolnený tak ,že spona čo ma zvierať hadicu vôbec nedržala. Konkrétne presne na tom T-čku čo spomína kolega Gus (odvetrávanie od kľukového hriadela). Dal som tam novú pasku a vyzerá, že to skutočne bolo ono. Bol som to skúšat a auto šlape ako má (obehal som s tým dnes asi 300 km), tak dúfam, že to bola vážne iba takáto blbosť.

Ešte ma dosť prekvapilo, že v sacie potrubia boli zvnútra dosť mastné od oleja, a aj ten ventil ovzdušnovania bol celý od oleja. Je to normálne???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, problem dúfam odstranený! Dnes som mal na to čas, tak som začal pekne postupne prezerať všetky vzduchové hadice, od vzduch. filtra cez turbo až k saniu do motora. Našiel som jeden spoj ktorý bol uvolnený tak ,že spona čo ma zvierať hadicu vôbec nedržala. Konkrétne presne na tom T-čku čo spomína kolega Gus (odvetrávanie od kľukového hriadela). Dal som tam novú pasku a vyzerá, že to skutočne bolo ono. Bol som to skúšat a auto šlape ako má (obehal som s tým dnes asi 300 km), tak dúfam, že to bola vážne iba takáto blbosť.

Ešte ma dosť prekvapilo, že v sacie potrubia boli zvnútra dosť mastné od oleja, a aj ten ventil ovzdušnovania bol celý od oleja. Je to normálne???

Myslim,že to je normální ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim,že to je normální ;)

Tak teraz si ma ukludnil :), lebo čakal som že sanie bude zvnútra čistejšie,... Ten olej (resp. vzduch s malými čiastočkami oleja) sa tam pravdepodobne dostáva práve cez ten ventil odvetrania kľukového hriadeľa, takže to asi bude vážne normálne,... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastal mi ted uplně ten samí problém jako ferino83,octavka 1.8 20v občas jede normálně občas ne.když jedu a je jedno jakým stylem jestli brzda-plyn nebo langsam,začne se auto dusit,jede na půl výkonu,mírně kolísa svítivost světel.po chvíly se auto zase chytně a jedu normálně.za nedlouho to opět.na vagu to ukázalo sporadická chyba váhy vzduchu.před nedávnem jsem měnil spojku a nechal čistit škrtící klapku.ten co mi to dělal řekl že jí musí vyčistit jen z polovic,že by to mohlo potom dělat paseku.nevím co měnit dřív abych to odstranil.váhu,klapku,atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastal mi ted uplně ten samí problém jako ferino83,octavka 1.8 20v občas jede normálně občas ne.když jedu a je jedno jakým stylem jestli brzda-plyn nebo langsam,začne se auto dusit,jede na půl výkonu,mírně kolísa svítivost světel.po chvíly se auto zase chytně a jedu normálně.za nedlouho to opět.na vagu to ukázalo sporadická chyba váhy vzduchu.před nedávnem jsem měnil spojku a nechal čistit škrtící klapku.ten co mi to dělal řekl že jí musí vyčistit jen z polovic,že by to mohlo potom dělat paseku.nevím co měnit dřív abych to odstranil.váhu,klapku,atd.

Zdravím,

tak pokiaľ ti to ukázalo chybu na váhe vzduchu, pozrel by som najskôr na ňu. Ja som mal ten problem, že mne VAG neukázal vôbec nič, všetko bolo OK a auto neťahalo, akoby vynechával občas jeden valec. Potom ako som bol vo viacerých servisoch a nikde mi nepomohli, som sa nas...al a zhodil komplet všetky hadice (od sania až k turbu), a chyba bola ako som už vyššie písal v netesnosti ventila na odvetravanie priestoru od klukového hriadela. Predtym mi to robilo s pravidelnostou tak cca 2-3 krat za den. Odvtedy ako som ten spoj poriadne utiahol "SK-paskou", tak nabehane asi 1300 km a uplne bezchybne, motor taha pynulo v celom rozsahu a necitit ziadne sklbanie ani polavenie vykonu. Co som sa ja okolo toho (asi pol roka) naspekuloval, a nakoniec oprava za cca 11 Sk. Este stastie ze som nemenil KAT ako mi radili v jednom servise, ze to robi urcite on,...

Ale myslim, že v tvojom prípade to bude skôr tá váha a ak nie tá, tak by som mrkol na ten deceleračný ventil čo popisoval kolega Indi, ten som mal dole a skušal som to podľa vyššie uvedeného návodu, ale ten som mal OK. A samozrejme pozrel by som všetky hadice či si to niekade neprisáva vzduch, a taktiež podtlakove hadice,...

Daj vediet ako si dopadol, dost ma to zaujima :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale zase si myslím pokud by to nekde přisávalo falešný vzduch,tak by to dělalo téměř každou chvíly.já jsem měl ted asi 14denní klid a předevčírem to zase začalo.ale hadice skouknu jako prvořadou věc,vyčistil jsem i filtr box,přemýšlim ještě o koupi nového filtru.kéž by to byla jen maličkost jako v tvém případě.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne to robilo tiez iba obcas, asi pol roka, tak ze raz, dva krat za mesiac. Neskor uz castejsie... Co som pozeral na ten ventil, je umiestneny v takom T priamo na sirokej hadici sania od vzduch. filtra. A podla toho ako bol ten ventil "prisaty" k hadici tak podla toho tesnil (netesnila hadica v spoji - stiahnutim paskou - paska volna, ale tesnila čelom hadice o teleso toho ventilu, a to iba vtedy ked bol ventil v kontakte s hadicou, stacilo aby sa trosku pohol alebo sa s nim pohybalo a uz to netesnilo). Pokial by si mal prasknutu hadicu, prisava si to stale, ale taketo obcasne prisatie sposobovala prave situacia ktoru opisujem, neviem ci som to vysvetlil dobre, ale hadam sa rozumieme,... A z toho musela byt pekne v prdeli aj elektronika, nespravne vyhodnocovala mnozstvo vzduchu prichadzajuce do spalovania (ine mnozstvo na vahe vzduchu a ine v skutocnosti v sani)... To ze nemas turbo, by v tomto pripade rozdiel robit nemalo, ale myslim, ze tebe to bude robit skor chybna vaha vzduchu,... pokial ti ju vyhlasil aj VAG,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ferino,včera večer mi to nedalo a s lampou jsem se šel hrabat v autě.sundal jsem plastový vrchní kryt z motoru pod který vede hadice právě od toto t-kusu,má na sobě ještě asi tak 7 cm ochraný návlek,zřejmě proto aby se nespálila od motoru.a když jsem ho posunul po hadici,našel jsem 2 díry že jsem tam mohl nacpat prst.po nastartování z toho fičel vzduch jak blázen.ted by mě ale zajímalo jestli se dá sehnat tahle hadice jen samostatně nebo je to celí díl-t-kus včetně hadic,všiml jsm si že na t-kus jsou hadice ze všech tří stran nalisovaně,kdežto na koncích tech hadic jsou spony?moje poškozená hadice jde z t-kusu jako z odbočky.číslo dílu nevím nebot rovnou přes číslici jsou ty škupy.děkuji a jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ferino,včera večer mi to nedalo a s lampou jsem se šel hrabat v autě.sundal jsem plastový vrchní kryt z motoru pod který vede hadice právě od toto t-kusu,má na sobě ještě asi tak 7 cm ochraný návlek,zřejmě proto aby se nespálila od motoru.a když jsem ho posunul po hadici,našel jsem 2 díry že jsem tam mohl nacpat prst.po nastartování z toho fičel vzduch jak blázen.ted by mě ale zajímalo jestli se dá sehnat tahle hadice jen samostatně nebo je to celí díl-t-kus včetně hadic,všiml jsm si že na t-kus jsou hadice ze všech tří stran nalisovaně,kdežto na koncích tech hadic jsou spony?moje poškozená hadice jde z t-kusu jako z odbočky.číslo dílu nevím nebot rovnou přes číslici jsou ty škupy.děkuji a jakoukoliv radu.

takze opäť dieravá hadica :palec2: , no tak to je este ten lespi pripad, podľa všetkého by ti to po výmene tej hadice malo šlapať. Skus skočiť s tým kusom priamo do Škoda-servisu na sklad nahradných dielov. Taketo veci mavaju zvyčajne skladom, tam sa aj dozvieš či sa to dá kupiť separatne, alebo iba ako celok. Priprav sa na to že aj keď je to iba blbá hadica, nejaké extra lacné to byť nemusí, môže ťa to vísť na pekných pár stovák, možno aj viac... Daj vedieť koľko ťa tá sranda stála,...

Keď to nahodíš a otestuješ či to bolo skutočne ono, tak by som skočil na VAG a zmazal chyby,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte ohľadom tých spojov jednotlivých hadíc, neviem aké lisované spoje si myslel, ale ja tam mam všetky hadice spájané, takou špeciálnou zubkovou paskou (3 zubky, ktoré zapadajú do 3 dierok). Presne táto páska spôsobovala aj moje problémy. Utiahnuť do pôvodného stavu bez klieští na to určených je dosť problém, takže som ju odtiaľ vyhodil, a nahradil som ju klasickou skrutkovacou SK-paskou (uťahovať je dobré ju opatrne, lebo má dosť veľkú silu a môže sa stať, že plastový kus (ventil) vo vnutri hadice môže prasknúť-takže opatrne!!!). Utesní to oveľa lepšie ako ta rýchlo-paska čo je tam od výroby. Vo výrobe sa to nacvakáva rýchlo, tam nie je čas niečo skrutkovať, preto je to tak riešené,...

A ešte upozornenie, keď tam budeš dávať tu SK-pasku, daj pozor aby ti koniec čo ti ostane po utiahnuti o niečo neodieral, takže najlepšie ustrihnuť a pekne zabrusiť :palec2: , rovnako aj skrutka tej pasky - orientovať ju tak, aby sa ti ľahko uťahovala, ale aby nebola so žiadnou inou hadicou, či káblom v kontakte,...

Veľa zdaru,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem dnes v servisu /SANPLUS/-značkový servis Škoda vyhledali jsme v počítači podle roku výroby atd,poškozený díl do mého vozu a,k dodání je jen kompletní dílec čili tkus se 3mi hadicemi,hadice jsou na tkus nalisovány a zajištěny kovovým kroužkem proti skluzu,je to tak na pevno,že je to vlastně nerozebyratelný spoj.proto se to prodává jako celý díl.potom se ty konce hadic napojí na výustky v autě a zajistí sk páskou.jak ty popisuješ ty pásky z výroby tak ty tam taky mám ale jak píšu né u tkusu ale už tam co jsou hadice připevněny na motor.a cena 1540 kč.zvolil jsem teda,že se pokusím popraskanou část hadice nahradit nějakou podobnou,jak průměrem tak i tvrdostí hadice a pomocí sk pásek a hadicové spojky která je běžně k dostání v železářství,si to opravit sám a za lacino.jinak pokud by jsi měl zájem tak ti mohu poslat fotky na mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem dnes v servisu /SANPLUS/-značkový servis Škoda vyhledali jsme v počítači podle roku výroby atd,poškozený díl do mého vozu a,k dodání je jen kompletní dílec čili tkus se 3mi hadicemi,hadice jsou na tkus nalisovány a zajištěny kovovým kroužkem proti skluzu,je to tak na pevno,že je to vlastně nerozebyratelný spoj.proto se to prodává jako celý díl.potom se ty konce hadic napojí na výustky v autě a zajistí sk páskou.jak ty popisuješ ty pásky z výroby tak ty tam taky mám ale jak píšu né u tkusu ale už tam co jsou hadice připevněny na motor.a cena 1540 kč.zvolil jsem teda,že se pokusím popraskanou část hadice nahradit nějakou podobnou,jak průměrem tak i tvrdostí hadice a pomocí sk pásek a hadicové spojky která je běžně k dostání v železářství,si to opravit sám a za lacino.jinak pokud by jsi měl zájem tak ti mohu poslat fotky na mail.

Zdravim,

nič v zlom, ale za 1540 KČ, by som to neriešil a kupil ten kus nový, prípadne lacnejšie niekde v neautorizovanom servise, podľa čísla ktoré už poznáš. Nešpekuloval by som s nejakými náhradami, za jedno to pod kapotou nevyzerá dobre ;) , a po druhé nikdy to nespravíš tak ako je to u toho kusu, a z toho môžu plynúť ďalšie problémy. Takže pokiaľ chceš aby ti to poriadne šlapalo ako má, tak daj tomu autu to čo mu patrí,... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže opět problém,sice jsem prasklou hadici sání vyměnil za jinou,ale porucha se opět ozvala.to že auto cukalo a pak zase normálně jelo už je minulostí,ted už je v polovičním výkonu neustále.než jsem dojel ke známému,byl přední díl výfuku,rozpálen do ruda,že jsem měl pocit že auto musí každou chvíly zplanout.rozdělal jsem svíčky a po prohlídnutí jsem se rozhodl vyměnit i je za nové,ale bez úspěchu.motor prostě běží jen na 2 válce.po vyzkoušení svíček mimo motor jen nasezené na kabelech,jsme zjistili že svíčky na krajích vůbec nedávají jistry,jiskřejí jen ty 2 uprostřed.došli jsme k závěru že je tedy chyba v indukční cívce.že by tedy to cukání vozu jak jsem tady už víše psal byla jen předehra a ted se cívka pokazila uplně,dokáže mi někdo něco poradit?děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...