Přejít na obsah

ING konto


baurak

Doporučené příspěvky

Mbank má už minimálně týden úročení pouze 2,7 %. Je to před zdaněním, takže si od toho odečtěte 15 % srážkovou daň a vyjde Vám čistý výnos.

ING to samé, roční úročení 3%.

U Mbank se připisují úroky měsíčně, u ING čtvrtletně. Více věřím ING.

u ty mBanky bych se taky nebal, stejne mas vklady jisteny statem. uroceni se samozrejme meni a malo kde je garantovany tak nevim co se divite.

u mBanky uroci kazdy den aktualni zustatek a jednou mesicne se pripisuje.

u mBanky ma ten ucet dle meho lepsi vyuziti nez u ING

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

3%, teda alespoň ještě minulej tejden. Je to u ČSOB, respektive Poštovní spořky. Mám tam jeden z účtů, a tak jsem zvolil toto, přišlo mi to nejschůdnější pro mně. Mám tam účet spousty let, tak tomu tak nějak důvěřuju. Ty ING, M-bank, tomu stále moc nevěřím. Někde výše se tady to Červené konto probíralo. Prachy na normál účet prej jsou převedený do 0,5 hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3%, teda alespoň ještě minulej tejden. Je to u ČSOB, respektive Poštovní spořky. Mám tam jeden z účtů, a tak jsem zvolil toto, přišlo mi to nejschůdnější pro mně. Mám tam účet spousty let, tak tomu tak nějak důvěřuju. Ty ING, M-bank, tomu stále moc nevěřím. Někde výše se tady to Červené konto probíralo. Prachy na normál účet prej jsou převedený do 0,5 hodiny.

Jj, červené konto má zatím stále 3%, ale je otázka na jak dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neni tím pádem vůbec zajimavé jakmile tam neni garantovaný výnos.

Meziroční inflace je momentálně 2,2%. Takže po dlouhé době se peníze (vhodně) uložené v bankách neznehodnocují. To, že se navíc jedná o vklady na viděnou bude asi za posledních x let rarita ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem o ní přemýšlel, ale přijde mi, že nikdy nebude mít takové zázemí jako ING, to na mě celkově působí solidněji.
Přesně tak ... Se mi líbí, jak tady mnozí hází desetinkama procenta jako nejdůležitější věc, která o tom, kam peníze daj, rozhoduje ... Když si to pak člověk spočítá, zjistí, že mu to za to přehazování peněz a ten NEkomfort ani snad nestojí ... Nechte si peníze u normální banky, žádný pofidérní, která tady za půl roku už ani bejt nemusí a zřiďte si tam termínovanej vklad ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25% je v pohodě, já teď dokupuju některé fondy za 30% jejich předloňské ceny.

Tak nejsem žádný odborník na sofistikované investiční nástroje, takže peníze dávám do standardních finančních produktů. Protože mi nevadí riziko, tak teď postupně dávám peníze do akciových fondů a vzhledem k současným cenám na burze budu nakupovat i něco napřímo. Riziko propadu tam pořád je, ale o to větší pravděpodobnost následného růstu, navíc se jedná o peníze, které nebudu střednědobě potřebovat. Dost mám taky na zajištěnějších produktech, na několika starých SS, které pořád nesou přes 5%, a něco na spořícím účtu, který mi bilancuje hypotéku.

V případě menšího sklonu k riziku bych investoval do fondů zaměřených na firemní dluhopisy nebo ropu a energetiku. Na druhou stranu si myslím, že zlato je už okolo vrcholu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem se sekl o desetinou čárku :smich:

A kam bys je čistě teoreticky dal? Rád si nechám poradit, prt. mám něco na akciích, resp. fondech u KB a tam je propad 25% a jinak nevím, nejsem odborník...

no tak to seš na tom podobně a byl bys asi blázen to teď prodávat. Já tam mám zaťatou sekyru cca -30%, vůbec to neřeším a ani raději nekoukám na vývoj. Prostě teď už počkám, až se to zase zvedne. To sice může chvíli trvat, ale to mně tolik netrápí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25% je v pohodě, já teď dokupuju některé fondy za 30% jejich předloňské ceny.

Tak nejsem žádný odborník na sofistikované investiční nástroje, takže peníze dávám do standardních finančních produktů. Protože mi nevadí riziko, tak teď postupně dávám peníze do akciových fondů a vzhledem k současným cenám na burze budu nakupovat i něco napřímo. Riziko propadu tam pořád je, ale o to větší pravděpodobnost následného růstu, navíc se jedná o peníze, které nebudu střednědobě potřebovat. Dost mám taky na zajištěnějších produktech, na několika starých SS, které pořád nesou přes 5%, a něco na spořícím účtu, který mi bilancuje hypotéku.

V případě menšího sklonu k riziku bych investoval do fondů zaměřených na firemní dluhopisy nebo ropu a energetiku. Na druhou stranu si myslím, že zlato je už okolo vrcholu.

pán má ještě staré smlouvy od Hypa :) Těch jsem měl kdysi 11ks. Bohužel postupně jsem musel vypovídat, protože už nebylo "místo" pro další chechtáky. Z těch starejch 5% už mám jen jednu, bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, jedná se o klasické smlouvy na 2-3%, těch 5% myslím zhodnocení i se státní podporou. Ale protože jsou starší 5 let, tak je nechávám běžet a beru je jako dostupnou rezervu. Navíc u některých s nárokem na 3% úvěr, což bych byl blázen, abych nevyužil, že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak to já to měl všecko ještě 5% + státní podpora 4.500,-. Už mi zůstala jen jedna a dokonce na ní nemám ani tu SP, protože už jsem to neměl na koho napsat aby to bylo bezpečné :) Každopádně stejně i těch 5% je hezký a hlavně tutový s rizikem prakticky 0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25% je v pohodě, já teď dokupuju některé fondy za 30% jejich předloňské ceny.

Tak nejsem žádný odborník na sofistikované investiční nástroje, takže peníze dávám do standardních finančních produktů. Protože mi nevadí riziko, tak teď postupně dávám peníze do akciových fondů a vzhledem k současným cenám na burze budu nakupovat i něco napřímo. Riziko propadu tam pořád je, ale o to větší pravděpodobnost následného růstu, navíc se jedná o peníze, které nebudu střednědobě potřebovat. Dost mám taky na zajištěnějších produktech, na několika starých SS, které pořád nesou přes 5%, a něco na spořícím účtu, který mi bilancuje hypotéku.

V případě menšího sklonu k riziku bych investoval do fondů zaměřených na firemní dluhopisy nebo ropu a energetiku. Na druhou stranu si myslím, že zlato je už okolo vrcholu.

no tak to seš na tom podobně a byl bys asi blázen to teď prodávat. Já tam mám zaťatou sekyru cca -30%, vůbec to neřeším a ani raději nekoukám na vývoj. Prostě teď už počkám, až se to zase zvedne. To sice může chvíli trvat, ale to mně tolik netrápí.

SS má taky, ale jen 3%, a to ho mám už od roku 2001 nebo od kdy a taky to tam nechávám.

A u fondů myslím nic jiného než čekat nebo nakupovat nezbývá, prodal by jen blázen. Jediné co musím ještě zjistit je garance získání minimálně vložené částky, u některých to mám, takže tak by z togo šlo vybruslit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...