Přejít na obsah

octavia 2.0tdi - pískanie klinového remeňa


gula221

Doporučené příspěvky

Nazdar. Potrebujem informáciu. Ak zapnem ECON tak je pískanie veľmi slabé. Ale ak vypnem ECON tak je dosť silné. Rozmýšľal som, že ak vypnem Econ tak aj tak klimu nezapne keď je teplota -2. Tak prečo je pískanie silnejšie. Ak niekto kto to číta tak ho prosím nech sa pozrie na napínak klinového remeňa. Lebo ja keď zapnem akože klimu aj keď ju asi nezapne lebo je vonku zima, tak ten napínak mi dosť silno trasie. Pozrite ako je to u vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar. Potrebujem informáciu. Ak zapnem ECON tak je pískanie veľmi slabé. Ale ak vypnem ECON tak je dosť silné. Rozmýšľal som, že ak vypnem Econ tak aj tak klimu nezapne keď je teplota -2. Tak prečo je pískanie silnejšie. Ak niekto kto to číta tak ho prosím nech sa pozrie na napínak klinového remeňa. Lebo ja keď zapnem akože klimu aj keď ju asi nezapne lebo je vonku zima, tak ten napínak mi dosť silno trasie. Pozrite ako je to u vás.

Teraz to zacalo robit aj mne.Ked je auto na volnobeh tak to nepocut,ale ak zapnem spotrebic trebars svetlá alebo ventilator, tak to tak mierne akoby sičý až píska.&. Skusil som na remen streknut WD40 ,no hned to stíchlo ,ale potom sa to opäť objavilo ale tichsie. Ta kladka po zapnuti spotrebica viac kmita aj mne,a myslim ze to je tym ze zatazis alternator a teda remen sa viac napina a tahá.Neviem co by to mohlo odstranit.Skuste sa vyjadrit oststny co mate podobny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych sundat klíňák s vyzkoušel zda chodí jak má volnoběžka na alternátoru...to je taky docela nemoc,zvláště u SI,Passat apod.....jestli volnoběžka bude chodit,tak bych vyměnil klíňák za novej a musí to přestat....V napínání problém nebude,ta nap.kladka je u OII plně automatická,tak o napnutí se starat nemusíte.

Klíňák použít buď jen Originál a nebo Bosch,u nich je jistota že řvát nikdy nebudou.......A jak už jsem tu psal v jinym vlákně,nekupujte nikdy klíňák přímo od Contitech.....

Bosch klíňák=bez problému

Orig.klíňák(což je sice Contitech)=ale taktéž bez problému

Přímo od Contitech=začal řvát jako prase po 10.000km (asi dělaj různé druhy jakostí a kvality)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...