Přejít na obsah

Prestavba motoru 1.6-1.8T


peterkocur

Doporučené příspěvky

Podľa mňa budeš mať problémy na STK a rovnako aj pri zapísaní motora do TP na fizlarni,...

Nie som si uplne isty ale tusim budes musiet prehodit aj prevodovku,...

Nie je jednoduchsie predat 1,6 dolozit nejake love (mozno tie co by si dal za ten motor a robotu) a kupit si 1,8 T pripadne RS???

Editováno: , autor: Ferino83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa budeš mať problémy na STK a rovnako aj pri zapísaní motora do TP na fizlarni,...

Nie je jednoduchsie predat 1,6 dolozit nejake love (mozno tie co by si dal za ten motor a robotu) a kupit si 1,8 T pripadne RS???

Tak to ze by to neslo zapisat do technickeho ani by ma to netrapilo,skor to aby som presiel cez stk, predajom a zase kupov to nechcem riesit-pre mna nezmysel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ze by to neslo zapisat do technickeho ani by ma to netrapilo,skor to aby som presiel cez stk, predajom a zase kupov to nechcem riesit-pre mna nezmysel

No mna by to rozhodne trapilo, naco ti bude STK ked ti pri prvej dokladnejsej kontrole vezmu nasi ochrancovia zakona papiere, proste ked budes mat v TP uvedeny motor 1,6 o vykone 75 kW a pod kapotou 132 kW hovado asi sotva im vysvetlis na mieste ze je to homologizovane riesenie ;)

Proste motor je uz od urciteho casu tusim okolo roku 98-99 ako nahradny diel a jeho vymena (ale iba za ten isty) je povolena bez nejakych problemov ale aj to treba zapisat (zmenu cisla motora).

Ale ty riesis uplne nieco ine, a myslim ze aj ten najdebilnejsi fizel si pri vacsej kontrole vsimne co mas skutocne pod kapotou,... ;)

Skus zavolat na Dopravny inspektorat a popytat sa na to co ti nasi verejní orgáni povedia :punk:

Editováno: , autor: Ferino83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda,zbytocne zalozene tema a mam to vyriesene,bol by to zbytocny risk jak pises, docital som sa i tu nieco http://www.automagazin.sk/am0807/pa_04.php a uz len podla clanku mam 17 kolesa nepovolene,tiez nedju oficialne zapisat do tp,no skoda ze to nieje ako v nemecku,asi my ostava trosku prisetrit a ist rovno do novej rs-ky,dik za rady teb i ohajkovy :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda,zbytocne zalozene tema a mam to vyriesene,bol by to zbytocny risk jak pises, docital som sa i tu nieco http://www.automagazin.sk/am0807/pa_04.php a uz len podla clanku mam 17 kolesa nepovolene,tiez nedju oficialne zapisat do tp,no skoda ze to nieje ako v nemecku,asi my ostava trosku prisetrit a ist rovno do novej rs-ky,dik za rady teb i ohajkovy :palec2:

No neviem ale tie 17-tky by mali ist legalne zapisat :unsure: viem ze kopec ludi aj tu na fore beha na 17 a pochybujem ze by riskovali pripadne problemy,...

Inak v Nemecku pracujem a tu to tiez je myslim tak isto, vymena motora kus za kus bez problemov ale davat tam nieco ine je uz problem zlegalizovat, alebo minimalne kopec papierovania a vybavovania homologizacie,...

Inak ten clanok co si nasiel je super a je tam odpoved na viacej veci co tu ludi trapia :)

Editováno: , autor: Ferino83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ale tie 17-tky by mali ist legalne zapisat :unsure: viem ze kopec ludi aj tu na fore beha na 17 a pochybujem ze by riskovali pripadne problemy,...

Inak v Nemecku pracujem a tu to tiez je myslim tak isto, vymena motora kus za kus bez problemov ale davat tam nieco ine je uz problem zlegalizovat, alebo minimalne kopec papierovania a vybavovania homologizacie,...

No ono to ide zapisat 17-ky ale iba v cechach s typovym listom na slovensku nepripada v uvahu skusal som to a nedalo sa skodovka nevidava ziaden typovy list,podla skodovky 17 boli testovane iba na rs,zaujimave je len to ze niekdo ma v tp s tou istou motorizaciou ako ja zapisane 16 a niekdo ako ja 14 a max.15,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to ide zapisat 17-ky ale iba v cechach s typovym listom na slovensku nepripada v uvahu skusal som to a nedalo sa skodovka nevidava ziaden typovy list,podla skodovky 17 boli testovane iba na rs,zaujimave je len to ze niekdo ma v tp s tou istou motorizaciou ako ja zapisane 16 a niekdo ako ja 14 a max.15,

to je vazne divne, to asi zapisuju nasi ochrancovia ako sa im chce,...

Ja beham na klasika 15-tkach ale v TP mam povolene aj 16,...

O 14 na Octe som este pravdupovediac nepocul a musi to vyzerat hnusne,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...