Přejít na obsah

Schválení Alu kol


Miha77

Doporučené příspěvky

Host mirossek

Disky už mají v prodejně, prý to momentálně vázne na vytištění TL+TUV+PŘEKLAD, ale nechci na ně tlačit, slíbili dobrou cenu.Alespoň mám ještě čas vybrat pneumatiky (GOODYEAR EXCELLENCE, popř. CONTINENTAL SPORT CONTACT 2, a rozměr nejspíše 205/50 17).Mám totiž motor 66kW.Nebo raději volit jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host mirossek

Na disky o šířce 8" se nedoporučuje pneu 205/50 17, té jsou určeny disky šířky 5,5-7,5".Ty jsi psal, že máš RONAL 8x17, tak z tohoto důvodu zřejmě 215/45, nebo 225/45.Pro moje disky uvádí TL 215/45 a údajně i 205/50.Nechápu, na základě čeho se to určuje, důležitý je přece obvod pneu, nosnost pneu (jsou k dispozici se zvýšenou nosností) a šířka disku.Díval jsem se na TUV některých disků Alcaru a je to tam nějak rozlišeno podle výkonu motoru (44-88 kW, 44-132kW, 132kW atd.), nevidím v tom ale žádnou logiku.

Kdybych se řídil pouze cenou, myslím, že nejvýhodnější bude 215/45, pak 225/45 a nakonec 205/50.Našel jsem někde na netu 215/45 R17 Pirelli PZero Nero za 3.200,- s DPH, což mě docela zaujalo, ale asi pořídím GOODYEAR Excellence 205/50 R17 za 3.500,- s DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host mirossek

Tak,

disky jsem odebral, včetně TL, TUV, překladu. V TL jsou uvedeny pneu 205/50 R17, 215/45 R17, 225/45 R17. Asi se ještě stavím na STK, než objednám pneu a nechám si potvrdit, jestli můžou být 205/50 R17 s nosností 89 a pokud nebude problém, objednám je, obuju a hurá za technikem ,,K" a na úřad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host mirossek

DEZENT A 7x17 ET 38 /ALCAR, novinka 2006, povrchová úprava Nano tec/.

Vadí mi, jak se na předních kolech usazuje prach z desek, jsem zvědavý, prý se ty disky skoro ,,nešpiní".Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice fabku ale tenhle problém jsem řešil taky. Koupil jsem 16" kola od škodovky, ale tam ti žádné potvrzení nedají. Tak jsem volal do škody a pak jim posílal žádost o povolení použivat 16ctky.Do týdne jsem měl schválenou žádost doma. Na úřadě žadný problém.

post-27-1146591851.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to kola na octavku RS, ty nemají na fabii v nabídce. I když jiný kola z octávek na webu mají. Asi si hlídají exkluzivitu. Ale já je už měl koupený takže je tam stejně mám . Na úřadu to ale nezajímalo a zapsali co je povolený. Duležitý je stejně rozměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartikK -> Nemohl bys sem hodit přesně formu té žádosti, co jsi posílal do škodovky, a také adresu, kam přesně jsi to posílal?

Nějak tomu přesně nerozumím, to jsi prostě napsal že chceš 16" a oni ti je povolili? Nebo 16" na fabce normálně bývají v TP? A s tím papírem co jsi od škodovky dostal jsi jen zašel na STK a tam ti upravili TP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartikK -> Nemohl bys sem hodit přesně formu té žádosti, co jsi posílal do škodovky, a také adresu, kam přesně jsi to posílal?

Nějak tomu přesně nerozumím, to jsi prostě napsal že chceš 16" a oni ti je povolili? Nebo 16" na fabce normálně bývají v TP? A s tím papírem co jsi od škodovky dostal jsi jen zašel na STK a tam ti upravili TP?

Na některé Fabie se dělala dodatečná homologace 16"kol.Ne všechny je tedy mají zapsané v TP.Případný zápis lze získat na Fabie ať již dovezené nebo u nás koupené na základě žádosti,kopie TP a fotokopie identifikačnich štítků vozidla.Jedná se asi o dva druhy 16" škodováckých ráfků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabie mají povoleny pouze 15" kola kromě RS a některých akčních modelu které mají už z výroby 16" . Já jsem je žádal o schválení používat 16" kola. Zavolej tam oni ti řeknou co potřebuješ. Já jim posílal číslo motoru a vinko.

Žádám o schválení používaní kolo 205/45 R 16 na fábii 1,9 TDI + potvrzení k zapsání do VTP . Asi tak nějak. Na tom vyjádření jé jméno toho člověka co to to vystavoval tak zkus ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...