Přejít na obsah

Trvalé vyřazení vozidla - ND


TiborTeam

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

nemůžeš vypovedět pojistku a mít SPZ!!!!Okamžitě ti přijde z úřadu dopis s pokutou.Jako mě.Koupil jsem starý vozík.Pojistil na měsíc,přihlásil a dělal rekonstrukci.Pojistka po měsíci pozbyla platnosti,já nadále rekonstruoval a po 3 měsících mi přišla obsílka z úřadu,že vlastním vozidlo,které není pojistěné.Takže pokuta-200 a okamžitě pojistit nebo vyřadit z evidence

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co uložit značky na úřad a nechat je tam ležet

to jde pouze na 12 + 6 mesicu :angry:

Tak to nevím, jak to řeší tchán. Ten má už leta uložený značky od Hundrtky z roku tuším 1964, poj. neplatí, auto je leta v garáži. Naposled jsem s ním vyjel já před asi tak 5-7 lety. Nikdy jsem to dřív neřídil, tak jsem to chtěl zkusit. Bylo to bez značek, tak jsem to projížděl po lesních cestách. Jinak to auto má najeto nějakých 30 tkm a mimo mou krátkou jízdu nevyjelo možná víc jak 20 let. Je to po tchánově otci, kterej umřel v osmdesátých letech minulého storočia :D Jo, a má to obyč značky, protože není nikdo, kdo by to dával na veteránský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co uložit značky na úřad a nechat je tam ležet

to jde pouze na 12 + 6 mesicu :angry:

Tak to nevím, jak to řeší tchán. Ten má už leta uložený značky od Hundrtky z roku tuším 1964, poj. neplatí, auto je leta v garáži. Naposled jsem s ním vyjel já před asi tak 5-7 lety. Nikdy jsem to dřív neřídil, tak jsem to chtěl zkusit. Bylo to bez značek, tak jsem to projížděl po lesních cestách. Jinak to auto má najeto nějakých 30 tkm a mimo mou krátkou jízdu nevyjelo možná víc jak 20 let. Je to po tchánově otci, kterej umřel v osmdesátých letech minulého storočia :D Jo, a má to obyč značky, protože není nikdo, kdo by to dával na veteránský.

mimochodem, má tohle auto nějakou hodnotu? Je plně pojízdé bez závad, bez koroze. I když si teda myslím, že takový ty gumový věci by nebylo špatné vyměnit :D Přece jenom už je to 42 let starý. A s nějakejma 30tkm je to zrovna zajetý. A první majitel, teda neberu li , že to prošlo přepisem po dědickém řízení. Vlastně od 80desátých let jsem s tím jel jen já asi 3km, jinak je stále v garáži. No vlastně jestli to nestálo ještě dýl, protože starej pán umřel skoro v devadesáti a to bylo v těch osmdesátých letech. Tak si tak říkám, jestli skoro devadesátiletej stařík vůbec jezdil? Musím říct, že mně docela překvapilo jak se to na jedničku rozjíždělo. Trhač asfaltu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, kdysi jsem mluvil s kamarádem, co dělá u hasičů a říkal mi, že je taky nějaká možnost, kdy ti hasiči napíšou papír, že tvoje auto bylo použitý při cvičení (požár, bouračka) a tenhle papír můžeš použít jako místo dokladu o likvidaci... Je to teda už nějakej pátek, co mi to říkal, ale možná by nebylo špatný zjistit o tom něco víc... Auto si necháš, hasiči ti napíšou ten papír a hotovo...

TomasB: Můžeš napsat, co je to přesně za káru, o který tu píšeš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z kazdeho auta ide spravit veteran. Podmienkou je vek nad 21 rokov a musi to posudit odborna komicia, ktora posudi originalnost. Potom to moze dostat papiere ako veteran.

Nejde ;) protože odborníci se usnesli, že všechna vozidla vyrobená po roce 1980 (nebo 1981 nevím přesně) jsou si svou konstrukcí natolik podobná, že je lze považovat za konzumní zboží a žádnou originalitu nemají, tudíž není důvod dělat z nich někdy veterány. Udělat z auta veterána tedy nezáleží na jeho stáří, ale je to zakonzervováno rokem výroby, alespoň tady v ČR... ;) Jak jsou na tom bratia Slováci netuším....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...