Přejít na obsah

Světla - seřízení


Pietro20

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Dotázek

Tlumená mi svítí dobře, ale dálkové se mi zdá, vlastně nezdá, je to fakt mi svítí blízko !!!! Ten hlavní světelný tok, nebo jak to nazvat mi svítí kousek přede mě. Dálkové svítí perfektně jak jedu ve čtyřech s plným kufrem. Ten tok pere přesně do dálky jak má, ale zas musím sklopit tlumené abych neoslňoval. A jsem zas na začátku. Na dálkové není žádný seřizovák tak help. :help: Ta parabola je společná pro tlumené i dálkové a nevím co stím. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Dotázek

Tlumená mi svítí dobře, ale dálkové se mi zdá, vlastně nezdá, je to fakt mi svítí blízko !!!! Ten hlavní světelný tok, nebo jak to nazvat mi svítí kousek přede mě. Dálkové svítí perfektně jak jedu ve čtyřech s plným kufrem. Ten tok pere přesně do dálky jak má, ale zas musím sklopit tlumené abych neoslňoval. A jsem zas na začátku. Na dálkové není žádný seřizovák tak help. :help: Ta parabola je společná pro tlumené i dálkové a nevím co stím. :feve:

To sa ti urcite zda, urcite ti ich nastavili nizko. Ale nakolko fabky maju strasne jasne svetla zda sa ti ze stretavacky svietia ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotázek

Tlumená mi svítí dobře, ale dálkové se mi zdá, vlastně nezdá, je to fakt mi svítí blízko !!!! Ten hlavní světelný tok, nebo jak to nazvat mi svítí kousek přede mě. Dálkové svítí perfektně jak jedu ve čtyřech s plným kufrem. Ten tok pere přesně do dálky jak má, ale zas musím sklopit tlumené abych neoslňoval. A jsem zas na začátku. Na dálkové není žádný seřizovák tak help. :help: Ta parabola je společná pro tlumené i dálkové a nevím co stím. :feve:

To sa ti urcite zda, urcite ti ich nastavili nizko. Ale nakolko fabky maju strasne jasne svetla zda sa ti ze stretavacky svietia ok.

Potřebuji radu nemůžu ted mrknou do DP.......jakým kolečkem se seřizuje výška světel a jakým úhel do stran jsou tam dvě a potřebuji to jen mírně zvednout a nechci to celé rozštelovat.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim že proti smeru hod ručičiek sa davaju hore a opačne dole ale nie som si isty. ved skus proti ruke točiť a uvidiš či pojde hore alebo dole a rataj kolko si otočil:-)

jj dík nějak to udělám pokusím se teda proti směru ručiček

Vsak si to skus vecer na nejakej stene. Postav auto pred stenu a skus kam sa to pohybuje. Len to neprepal aby to nesvietilo vysoko. Alebo skus zbehnut na stanicu technickej kontroly a tam to nastavia (kebyze mas cestu okolo Nitry tak ti to nastavim raz dva lol ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim že proti smeru hod ručičiek sa davaju hore a opačne dole ale nie som si isty. ved skus proti ruke točiť a uvidiš či pojde hore alebo dole a rataj kolko si otočil:-)

jj dík nějak to udělám pokusím se teda proti směru ručiček

Vsak si to skus vecer na nejakej stene. Postav auto pred stenu a skus kam sa to pohybuje. Len to neprepal aby to nesvietilo vysoko. Alebo skus zbehnut na stanicu technickej kontroly a tam to nastavia (kebyze mas cestu okolo Nitry tak ti to nastavim raz dva lol ).

no tak výlet do nitry pro nastavení světel asi ne :D však to není problém večer udělat je to prácička na pár minut dělal jsem to na fáčku a pohoda šlo mi jen o to zda někdo neví zda točit kolečkem do leva či prava abych to nemusel zbytečně testovat

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak výlet do nitry pro nastavení světel asi ne :D však to není problém večer udělat je to prácička na pár minut dělal jsem to na fáčku a pohoda šlo mi jen o to zda někdo neví zda točit kolečkem do leva či prava abych to nemusel zbytečně testovat

ak budem mat cas pojdem to pozriet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak budem mat cas pojdem to pozriet

díky moc jde mi totiž o to mírně to zvednout protože mi to svítí par metrů před auto samozřejmě nechci oslnovat proto bych to zvednul jen lehoučce a večer to projel a případně znova upravil přeci není možné aby fáčko svítilo na potkávačky víc než fabka s čirou optikou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak profor měl pravdu když chcete se světlem nepatrně nahoru tak točíte proti směru ručiček

sorac nemal som cas. kol3 A co ako svietia? ja som to musel trosku znizit oproti vyrobcovi odporucanej hodnote lebo mi dost blikali oprotiiduci vodici. Ale uz je to ok teraz to mam na -1,2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak profor měl pravdu když chcete se světlem nepatrně nahoru tak točíte proti směru ručiček

sorac nemal som cas. kol3 A co ako svietia? ja som to musel trosku znizit oproti vyrobcovi odporucanej hodnote lebo mi dost blikali oprotiiduci vodici. Ale uz je to ok teraz to mam na -1,2.

zatím to nemám moc odzkoušeno zvednul jsem to jen nepatrně nechci oslnovat ale za pár dní budu chytřejší a dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak profor měl pravdu když chcete se světlem nepatrně nahoru tak točíte proti směru ručiček

sorac nemal som cas. kol3 A co ako svietia? ja som to musel trosku znizit oproti vyrobcovi odporucanej hodnote lebo mi dost blikali oprotiiduci vodici. Ale uz je to ok teraz to mam na -1,2.

zatím to nemám moc odzkoušeno zvednul jsem to jen nepatrně nechci oslnovat ale za pár dní budu chytřejší a dám vědět

Tak dnes večer odzkoušeno no a výsledek nic moc protože když více zvednete potkávačky tak pak už svítí dálkové moc nahoru a blbě osvětlují silnici, snažil jsem se najít kompromis takže jsem si na potkávačkách pomohl tak o max. 20%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

čaute, mám malinky problem, když mi kamarad sežizoval světla tak mi pokazil ten mechanismus. Na stk mi to vysvětloval pán že tam nějaká kulička která drží s tím imbusem nahoře a seřizuje se to ale je to prý ulomené, nevíte jestli se dá taková součástka sehnat ve škodovce, popřípadě kolik stojí nebo bude lepší koupit někde staré světlo a rozebrat to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...