Přejít na obsah

Felicia a vadne dobijanie


lacream

Doporučené příspěvky

Potrebujem poradit ohladom zleho dobijania na felicii 1,3MPI .Dnes som nastartoval auto a pozeram,ze mi na volnobehu slabucko svieti kontrolka dobijania,ked pridam viac otacok,kontrolka sa rozsvieti este viac.Neviete poradit co by to mohlo sposobit,azda zly regulator napetia ,alebo diodovy mostik.Ja som vybral alternator vonku,a jedine co mi kamarat odmeral je kotva(rotor) vravel,ze je v poriadku,ale bola strasne horuca a auto bezalo len max.3min.no boli tam vadne loziska,tak som ich vymenil.Takze ked je kotva v poriadku,tak co este je pravdepodobne podla vas chybne? Neviem co by som mal kupit a vymenit.Este chcem pripomenut,ze regulator napetia som menil asi pred 4mesiacmi.Prosim vas o radu a pomoc.Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked slabo svieti kontrolka a pridaš plyn a zosilnie tak to robi odpalena dioda v mostiku. Da sa aj dioda meniť a ked ukaže pristroj že su dobre aj plusove aj minusove dobre tak som ten mostik dal do truby na 70 stupňov a potom ukazalo za tepla prezanu diodu. Vtedy ešte stal mostik 990.-sk ale dnes už dostaneš aj za 18€. Ale ja by som to neopravoval lebo za 15-20€ dostaneš použity dobry alternator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepac,ja som zistoval cenu mostika na nasiel som tuto: http://tuning.autodoplnky.cz/nahradni-dily-skoda/motor/smid-3904/from-40/ ak by cena bola v skutocnosti taka,tak sa mi zda celkom normalna a viem z urcitostou,ze je to nove. No nevies preco taky mostik mohol zhoriet,je to normalne,alebo nejakym poriadnym skratom,nic som take nespozoroval.Ked som kupoval regulator napetia,tak vtedy mi odisiel rotor (kotva).nemoze byt niekde v elektrike nejaka zrada ? Dakujm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hubo44 este raz Ti dakujem,bol to naozaj didovy mostik.Stal ma len 12€ a hned s nim som vymenil aj obe loziska a vyčistil ho.Pravdupovediac,som trochu neveril,ale hned po nastartovani ,ked kontrolka zhasla a nameral som nabijaci prud 14,14V v klude,hned som vedel,ze si naozaj profik.Dufam,ze mi vydrzi uz na dlhsie,ten altik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, nechcem zakladať nové vlákno tak píšem sem. Asi pred dvomi mesiacmi mi začalo preblikovať dobíjanie, tak som kúpil nový regler, po výmene všetko OK. Lenže teraz si všímam takúto vec, pri vyšších otáčkach (tak 3000 - 3500) začne slabulinko svietietiť dobíjanie, keď dám dole nohu z plynu, tak dobíjanie zasvieti "plnným jasom" a potom zase zhasne. Robil som meranie na baterke, do 2000 otáčok je všetko OK na baterke je 14,14 V keď idem vyššie s otáčkami tak to začína klesať a pri tých 3000 a vyšších otáčkach je tam niečo okolo 12 V (kolíše to, niekedy aj pod 12V).

Rozobral som alternátor vybral mostík. Diódy som meral (dvomi spôsobmi aj v závernom smere) všetky sa meraním zdajú byť OK. Tak teraz neviem čo si mám o tom myslieť, vyhodím peniaze ze mostík a bude to zbytočné. Alebo žeby bol nový regler nejaký "divný". Nechápem tomu. (Ešte dodám, z kotvy je zodraté 1,1 mm).

Editováno: , autor: Rasťo1978
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...