Přejít na obsah

Maximálka dodávek?


FUGAS

Doporučené příspěvky

Tak mě tak napadlo se zeptat těch co mají zkušenosti s dodávkama, kolik to vlastně vůbec jezdí. Důvod proč se ptám - v pondělí jsem jel po strakonické směrem na Prahu, rychlost 150km/h. V dálce jsem viděl, jak z napojovacího pruhu přijíždí nějaká dodávka. Než se rozjel, tak jsem ho dojel na vzdálenost cca. 150m, takže jsem viděl, že je to sanitka Renault Master s blikajícími majáky. Čekal jsem, že mu to víc jak 140km/h nepojede, takže jsem si ještě říkal, že jsem zvědavý, jestli mi (až ho úplně dojedu) uhne z levého pruhu. K mému překvapení, ale ta sanitka nejenom vyrovnala mojí rychlost, ale dokonce mi začala ujíždět. :blink: Pochopitelně jsem se nesnažil ho dohonit, protože závodit s blikající sanitkou může jenom blbec, ale jeho rychlost odhaduju na 160-170km/h. Já měl na tachometru stále těch 150km/h a za chvíli mi ta sanitka zmizela z dohledu. Fakt jsem nechápal. Ještě v šoku jsem koukal na stránky Renaultu, tam uvádějí nejsilnější motor pro Mastera 3,0dCi. Tak jsem si říkal, ještě že doba dýchavičných "dvanáctsettrojek" už je dávno pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to me jednou do kopce tlacila nejaka dodavka od Mercedesu :) Silena krabice, ktera musela mit brutus odpor vzduchu a i kdyz jsem mel na otackomeru asi 16 tisic otacek, tak jsem ho mel asi 10cm za prdeli :D Taky jsem nechapal :) Byt to nekde na dalnici, tak by asi stacilo uhnout do vedlejsiho pruhu a facka vzduchu by ho zpomalila, ale takhle si me pekne vychutnaval ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdil s 2,0 (ropák) Trafikem a tam s nákladem tak 140 max. Byl docela pohodlnej a pohodovej. Spolehlivej, ždádné závady. Jezdil jsem s tím rád.

Pak jsem jezdil ještě s Bestou(nezaměňuj s Destou :smich: ) 2,2 D a to byl potrat :p Po 3 měsících vyhořela komplet elektrika, furt se sraly žárovky, hulila jak darebný kamna. Na tacho byla na 110 značka, že se nesmí jezdit více. Ale naložená taky těch 130-140 jela, ale to za mnou byla doslova tma. A to měla najeto jen pár desítek km. Nakonec ju jeden borec poslal do řeky a zastavil se až o skálu :smich: Blb s tím jel kilo v mlze a neznal tu cestu, protože tam jel prvně. A tak zakončila svou neslavnou kariéru roszekaná a utopená včetně nákladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľudia, a to tie dodávky majú aj také super jazdné vlastnosti, presné riadenie a dobré brzdy, aby sa s tým mohlo bezpečne tak preháňať po cestách?

V případě sanitky není co řešit a u ostatních věřme, že to samozřejmě zkoušeli někde na prázdných letištích a podobných bezpečných plochách. :smich: Jinak maximálky některých dodávek jsou pro mě docela překvapující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je docela v neprospěch těch kteří jezdíl dodávkou.A neuvědoumují si to ti kteří jsou zvyklí vidět v dodávce před sebou na silnici nepřekonatelnej problém.Mnohdy jsou auta co se týká výkonu srovnatelné.A věřte že pokud to situace umožnuje tak uhybám ke straně aby za mnou měl lepší rozhled na předjetí.I když jedu dle značek /90/ překážím někdy i autobusu někdy i kamionu že ? Někteří si neuvědomují že i dodávka může jet rychle a tak to přede mne na poslední chvíli střihne a myslí si že zastavím nafleku.Pak jsou druzí kteří jedou pomaleji ale jekmile zjistí že je chce předjet dodávka tak bez přemýšlení zrychlí a znemožní předjet.Neuvědomí si že ohrožuje ostatní protože mezitím v protisměru jedou ostatní.Nevidím problém v tom když někdo jede rychle tak at jede dál,blinkrem někdy poděkuje a víc o něm nevím. Pak jsou tací co se lepí před auto nebo to zkouší zezadu pomocí dálkových ale to je k smíchu.Mimo to má dodávka výhodu a to velkou že je větší rozhled .Prostě jsem pro vzájemnou toleranci a respekt. K tomu ale není v žádném případě zapotřebí bodového systému ten nic nevyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, jenže právě s dodávkami velice často lítají mladí nevyřádění kluci, kteří si chtějí v tom jinak nudném zaměstnání užít trochu adrenalinu a firemní auto je pro ně vynikající příležitost pořádně si na silnicích zařádit. A když to náhodou rozstřelí, tak je to firemní a z toho jak známo krev neteče ;) K tomu si spediční firmy, které je zaměstnávají, s předpisy moc těžkou hlavu nedělají, protože nejdůležitější je pro ně vydělat a to znamená co nejvíce zakázek v co nejkratším čase, tedy i co nejvíce najetých km, ať to stojí, co to stojí... no a pak při nás všech ať stojí všichni svatí, ať se na těch silnicích nepozabíjíme <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, jenže právě s dodávkami velice často lítají mladí nevyřádění kluci, kteří si chtějí v tom jinak nudném zaměstnání užít trochu adrenalinu a firemní auto je pro ně vynikající příležitost pořádně si na silnicích zařádit. A když to náhodou rozstřelí, tak je to firemní a z toho jak známo krev neteče ;) K tomu si spediční firmy, které je zaměstnávají, s předpisy moc těžkou hlavu nedělají, protože nejdůležitější je pro ně vydělat a to znamená co nejvíce zakázek v co nejkratším čase, tedy i co nejvíce najetých km, ať to stojí, co to stojí... no a pak při nás všech ať stojí všichni svatí, ať se na těch silnicích nepozabíjíme <_<

komu je co dovoleno tak jedná, a kdopak má tohle na svých bedrech, no přeci naše slavná Policie, ktará umí tak dát radar 50m za ceduli obce anebo kontrolovat žárovky a lékárny... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...