Přejít na obsah

Prezuvate, alebo prehadzujete kolesa?


Fakestring

Doporučené příspěvky

Ohledně těch Firestonek - pokud je budete potřebovat jako já na ježdění ve městě, kde za celý rok napadne tak 5cm sněhu a kvůli možnosti jezdit i na místech, kam se bez zimní výbavy nesmí (D1), tak je doporučuji. Vlk se nažere a koza zůstane celá. :-) Ale na sníh bych je moc nedoporučoval, koupil jsem je kdysi jako novinku, Firestone Winterhawk 2 a měl jsem je jen jednu zimu, pak jsem je prodal. Byly levné a značkové, ale... do města stačí. :-) I podle testů, co jsem koukal, nedopadají moc dobře... Ale asi určitě lépe, než ty Firststop, o nich jsem nikde nic nečetl... Takže do hor raději řetězy s sebou.

Jo a téměř vše je lepší než Barum Polaris 2, které jsou za dvě sezóny tvrdé jak šutr a kloužou naprosto kdekoliv a kdykoliv. :-D

A abych nebyl úplně OT, tak jen shrnu, že se tu snad všichni shodli, že je lepší mít dvě sady kol, jak letní, tak zimní. Já se při přezutí na zimní ještě pomazlim s letníma (vyčistit, vyndat kamínky atd...) a celou zimu se na ně těším. :-) Na minulém autě jsem měl sadu letních i zimních na stejných elektronech, jen zimní byly lakovány na černo, tak mě to přezutí tak nemrzelo, byla to jen změna vzhledu. :-)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem vyhledávání některých slov jako je "značení pneu", "popis pneumatiky", "montáž pneumatik", ale nedostal jsem kloudné výsledky.

Zakoupil jsem na zimu novou sadu pneumatik INF049 205/55 R16 a k nim Alu disky MSW15 6,5 x 16.

Zajdu s tím vším za kamarádem (má dílnu vybavenou i pro montáže pneumatik), aby mi to smontoval.

Chtěl bych "dělat chytrýho" a něco více se dozvědět o nápisech a barevných kulatých značkách na boku pneumatiky. Význam OUTSIDE a INSIDE je mi zřejmý.

Mírná "šípovitost" vzorku asi neznamená dodržet směr točení, asymetrický profil vzorku běhounu by na nápravě auta měl při pohledu tvořit "symetrický pár".

Jaká hodnota vyvažovacích závaží je známkou dobrého sestavení kombinace disku a pneumatiky, včetně vlivu pozice ventilku vzhledem k pneumatice.

Budu s kamarádem na to téma trochu diskutovat, snad dojdeme (při jeho zkušenostech určitě) ke správnému názoru.

Pár fachmanských podnětů by se mi hodilo.

Čekám na vaše příspěvky k nové založenému tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asymetrický jsou, musíš mít tedy dvě levé a dvě pravé. Podle vzorku bych je tipoval i na směrové, pokud to tak je tak by měla být na bočnici šipka směru otáčení. Taky bude označena vnější část.

Při objednávání se daný typ pneumatiky nejevil jako že by bylo pravé a levé provedení.

Podívám se zkušebně na nějaké jiné silně symetrické pneumatiky, jestli se takový způsob objednávání musí vzít do úvahy.

Na to by pak měl prodejce upozornit a ne při obvyklém objednávaném počtu 4 ks zabalit jakékoli 4 kusy a poslat je zákazníkovi.

U "šípovitého vzorku" je skutečně na boku šipka, ale když i ty budou asymetrické, tak by skutečně musela existovat levá a pravá varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně těch Firestonek - pokud je budete potřebovat jako já na ježdění ve městě, kde za celý rok napadne tak 5cm sněhu a kvůli možnosti jezdit i na místech, kam se bez zimní výbavy nesmí (D1), tak je doporučuji. Vlk se nažere a koza zůstane celá. :-) Ale na sníh bych je moc nedoporučoval, koupil jsem je kdysi jako novinku, Firestone Winterhawk 2 a měl jsem je jen jednu zimu, pak jsem je prodal. Byly levné a značkové, ale... do města stačí. :-) I podle testů, co jsem koukal, nedopadají moc dobře... Ale asi určitě lépe, než ty Firststop, o nich jsem nikde nic nečetl... Takže do hor raději řetězy s sebou.

Jo a téměř vše je lepší než Barum Polaris 2, které jsou za dvě sezóny tvrdé jak šutr a kloužou naprosto kdekoliv a kdykoliv. :-D

A abych nebyl úplně OT, tak jen shrnu, že se tu snad všichni shodli, že je lepší mít dvě sady kol, jak letní, tak zimní. Já se při přezutí na zimní ještě pomazlim s letníma (vyčistit, vyndat kamínky atd...) a celou zimu se na ně těším. :-) Na minulém autě jsem měl sadu letních i zimních na stejných elektronech, jen zimní byly lakovány na černo, tak mě to přezutí tak nemrzelo, byla to jen změna vzhledu. :-)

[/quote

Muzu potvrdit. Opravdu je to bida mam je fakt nic moc. Tatik ma nejake Činske a zdaji se mi lepsi nez ty moje. Ty Fire se mi zdaji nejake uzke a pulkulate nebo jak to nazvat? A otec ma tu plochu tak nejak sirsi...? Proste na snehu to klouze jako SVINE....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Barum Polaris 2

prosim piste vase zkusenosti s temito gumkama

zda jsou lepsi nez ta ktera jste mel pred nima, kdy klouzou - jako nova nebo po xxx letech a jejich hlucnost me taky zajima

ja jsem z nich nez jsem prezul sundaval snad 100vky kaminku zapichanejch v tech malinkejch mezerach hruza, nikdy me to zadna pneu neudelala - ale uz jsou zaplat panbuh pryc

diky

post-3876-089949000 1287818719_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale treba si uvedomiť, že Barumky a aj Matadorky sú sami o sebe dosť nevyvážené. Tak si treba dobre zvážiť, či chcete zaplatiť menej za pneumatiku a viac za vyváženie, alebo o čosi viac za pneu (možno aj kvalitnejšiu) a menej za závažia.

Při srovnání s jinýmy značkami pneumatik, mi nepřišlo, že by barumky potřebovaly nějak víc vyvažovat, a rozhodně na ně nedávali v pneuservise nějak víc závaží než třeba na Pirelli, takže tohle se mi nezdá ;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím z čeho to tvzení o jakési nevyváženosti B a M vychází já loni na nové plecháče kde byly původně letní přezuj nové snad jinak kvalitní GU7 a tolik olova jsem i po převážení na kole od dob Š105 s protektory neviděl, první zimu bylo kolo vzadu včera jsem ho dal dopředu a zatím nic výrazného v řízení necítím, no uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Používám i na zimu alu a ani jsem nepořizoval nějaké speciální zimní.Žádný problém,jen je třeba větší opatrnosti při parkování s ohledem na zasněžené překážky.

Sůl jim nic neudělá,tenhle názor se traduje od dob,kdy se používala kola ze slitin hořčíku,který agresivitou soli trpěl.Takové ráfky se dnes už běžně nepoužívají a současné ze slitin hliníku jsou ve spojení s lakováním odolné dostatečně.

Než se zbavovat za pár korun starších alu a pořizovat šeredné plechy,radši starší používat v zimně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smile.gif chalani ved závažia to su korunové záležitosti nie?Tam hore som čítal,že to je drahé....

A už niekolko sezon aj na predošlom aute som to robil tak,že na ALU som prehadzoval zimáky....Neviem ja plecháče moc nemusím a po známosti ma to v servise stále stálo 400kč

V zime mi ruplo v palici a na jar som kúpil 19ky a Zenith ostali pekne na zimu čiže preferujem ALU na ZIMU wink.gif prehodím to kedy chcem....bleh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gargamel01lc: Závaží jsou dneska poměrně drahá záležitost od dob "ekologizace". A pokud nemáš "známého" ve pneuservise, tak přehazování gum na jedny disky se blíží k tisícikoruně. Když jsem na Fábii měnil vždy celá kola, ta se platba sotva přehoupla přes 300,- a ještě jsem byl brzo hotov. ;) Takže jednoznačně mít dvě sady disků. A na zimu ALU. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,nechci zakládat nové téma.Potřeboval bych rychle poradit.Pasujou plechové disky z O2 na O2face?Mam nabídku na komplet kola (zimní)ale nemám doma techničak abych se podíval....jestli tam je 6Jx15 ET47 nebo co vůbec.Můžete mi někdo napsat,jestli to pasuje(středova díra atd.)

Díky Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...