Jump to content

ben06

Uživatel
 • Content Count

  1,498
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

ben06 last won the day on May 7 2012

ben06 had the most liked content!

Community Reputation

97 Excellent

About ben06

 • Rank
  Profesional

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

1,879 profile views
 1. My budeme mít za 2 týdny s rapidem rok a na rozdíl od předchozích aut si ho šetřím. O1 tour lítala 6 let 1-2x měsíčně po D1 tankodromu 300km do práce v Praze a podvozek dostal v 5 lidech své, občas táhne i vlek. Do lesa a kolem komína mám F1. Rapidem 70kw jezdím sólo jen delší cesty, až na ty zbytečné 215/16" a zadní kotouče jsem spokojený a Rapidu nemám důvod nevěřit jako ty zdejší vědmy.
 2. Mám sice 1.6 ale mě občas nepálil 3. valec, po laboracích s kde čím v servise to byl zapalovací modul.
 3. O užitné hodnotě nelze pochybovat, přešel jsem z O1 tour a jsem naprosto spokojený, a samozřejmě dělá své i Style+. Problém kompresoru není problémem Rapidu. Po koupi jsem problematický Sanden vyreklamoval za Denso a dle servisu si s ním hlavně u Fabií užili víc jak dost. Všichni nadávají na korozi prahu u O1 a F1, mám obě furt doma a nic nehnije, hlavně fabie má 100 % zimní odchov prakticky bez péče a nečekám že se Rapid rozpadne před očima. Jedinný budoucí problém vidím v zadních kotoučích, ale bral jsem skladovku. Zlaté bubny u mých O1 i F1.
 4. 6 až 6,5 mám při své neekonomické jízdě taky, protože spotřebu a stresy jestli ušetřím 0,5L je mi fakt jedno. Skoro nikdo neřeší vnější vlivy, hustotu dopravy, počasí, profil a jestli jezdí jen v na nedělní kávičku ke tchýni přes nákup v tesku a hlavně bez klimatizace!
 5. Tvoji trasu tady asi moc lidí nebude jezdit, podívej se u scaly jak to tam spořivci moc řeší. Já rád jezdím na tempo, ale v praxi není moc kde, možná tak když vyjíždím ve 3.00 ráno svou 130km trasu do práce a vracím se třeba kolem půlnoci druhý den, nebo ještě po ránu o víkendu. D1 jezdím jen 30km po rovině a motor úmysně proženu, ano spotřeba se zvedá, ale hnát ho 200km na 130km/h (gps) bych asi ani nedal.
 6. To propadání pedálu by mě taky zajímalo, poslední dobou nejsem s spokojený s brzdama, někdo tady psal, že může být dírka v podtlakové hadici posilovače?
 7. No s tím až tak nesouhlasím, ano rapid 2019 není moderní auto dobře. Odchylku má +/- jak 10letá O1. Srovnání s palubní kamerou s gps plus waze versus tacho.
 8. ben06

  Scala a konkurence

  Byl jsem skalní celý život 50+, ale až do doby, než jsem začal vážně uvažovat nad Scalou.
 9. Ano na té sedlácké dálnici do Gottwaldova z VY, která končí kdesi v kopřivách se dá dosáhnout ideální spotřeby z hlediska "hustoty" dopravy.
 10. ben06

  Scala a konkurence

  Petroch> já po mediální masáži a taky pro mě nevyhovující skladbě výbavy jsem před rokem raději sáhl po výběhovém předchůdci a teď vidím, že rozhodnutí nemusím litovat. Lituji jen, že mi utekly poslední akční O3 110kw. Kamarád starý škodovák na důchod nakonec odešel k sousedovi do nošovic, bohužel.
 11. To zdejší poměřování spotřeby je jako poměřování *ulanů 15degren> mám to jako ty i s těmi kilometry, tedy až na ty předpisy (bodíky byly). Litra moc nešetřím a pod 6 se nedostanu. Ty šetřílky a brzdy provozu fakt mimo víkendy nemusím, protože když ráno vyjedu 130km do práce předjíždím samé zavazející couraly, uprděné lakomce úředníčky končící v nejbližším okresním městě a ty mám na trase dvě.
 12. Jarda-k> přeaně tak, nízká servisní náročnost, tady to bude marný, já mám jako pracovní monterkové auto po x felicích teď fabii junor 40kw po důchodci, která dostala i kouli a nic jak odvoz materiálu neočekávám. Kolega potřebuje raketu na kroužení a gumování kolem komína, je to hned.
 13. Jo klasika těsnění, fridex se tehdy moc neměnil a ty motory dávaly lehce 200tis. i bez GO. Na to lítání potřebuje výkon a ten z jalovice nedostane, možna tak z 1.6 která s lehkou feldou umí lítat.
 14. 80 tis. a GO motoru je něco hodně špatně
 15. Přesně tak, nikdy neotvírat hned po jízdě a o těch případech opaření by ti ve špitále mohli vykládat i když teď se v tom moc lidí nehrabe jak v dobách vařících š 1000-120
×
×
 • Create New...