Přejít na obsah

Neorigo autoradio a ISO konektor


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas.

Mam v Octavke autoradio SONY (stare, este na kazety :p ) a malo zly prijem radia. Max 1-2 stanice chytilo aj to biedne. Po prestudovani fora som zistil ako je to s napajanim antenneho zosilovaca, tak som zhanal ten separator napajania. U nas v som to videl v jednej predajni za 560sk co sa mi zdalo moc prehnana cena :aggressive: , tak som to nasiel na strankach TME. Tam som si to objednal (za 91.50sk lol ) ked som si objednaval mikrospinace do zamku dveri ;)

post-9889-1215472769_thumb.jpg

Zapojil som to myslim ze do volnej 5. pozicie na ISO konektore (modry na modry) a fantazia... 1000:1 stanice chyta jak dive lol

Po prestudovani na fore som vedel aj o prehodenych pinoch 4 a 7 ze to skodovky maju. Tak som to zmeral merakom a ked som to mal vonku piny som prehodil tak, ze na 4 som dal spinanych a na 7 trvalych +12V.

Naladil som stanice, preskusal, vypol, zapol, po vybrati kluca radio vyplo, po otoceni kluca radio zaplo a aj stanice si pamatalo, teda vsetko OK :palec2:

Ale ked som nevybral predny panel z radia a otvoril som dvere, auto mi NEPIPALO :feve: Predtym mi pipalo tak ako ked nevypnem svetla a otvorim dvere. Signalizovalo mi ze som nevybral panel radia.

Tak som to zase vytiahol a prepinoval tak ako to bolo predtym, teda na 4 mam trvalych a na 7 spinanych +12V. Znova som naladil vyskusal, radio hra super, po vypnuti a zapnuti si stanice pamata, po vybrati kluca sa vypne, pri otoceni kluca sa zapne a hlavne ked nevyberiem panel a otvorim dvere, auto PIPAAA lol

Tak teraz neviem, ked som tu cital, ze ked neprepinuje 4 a 7 ze si nezapamata stanice, ze trvalych 12V je na to aby si pamatalo naladenie stanic... mne to pamata pri 4-7 aj pri 7-4. Dokonca mne ani pri jednom ani pri druhom zapojeni neslo radio zapnut bez kluca. Hralo, ked som kluc vypol a nechal v spinacke, ale po vytiahnuti zo spinacky radio vyplo. Ale to neriesim, nepotrebujem aby hralo bez kluca ;)

Chcem sa spytat, ci to pipanie ked sa nevyberie panel radia a otvoria sa dvere robi aj u inych znaciek radii. Znamy mi hovoril,ze jemu nepipa ani ked prehodi 4-7 :feve:

Ked mam teraz zapojene 4-trvale a 7-spinane je to zapojenie "standard" alebo zapojenie "alaa skoda" ? Zeby to skodovka tie piny prehadzovala kvoli tej funkcii pipania ??? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No este jedna moznost je. Niekore radia umoznuju prehodenim pozicie poistky taky "zvlastny mod fungovania", ze spinany plus nejako "premostia" a to mi pripommina toto spravanie.

To prehodenie pinov ma Skodovka a Peugeot. Ale preco, to uz asi nikto netusi.

Ja som mal tiez stare sony radio a pipalo, pamatalo si a hralo len pri zapnutom kluciku. Ale uz ho nahradil Becker, ktory hra pri zapnutom, vypne sa pri vypnuti, ale da sa aj potom zapnut (ako originalne radio skoda). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pozdravujem

Potrebujem poradiť. Mám Octaviu I (r.v 2000)a mal som v nej namontované autorádio Kenwood, ktoré hralo veľmi dobre. Dnes som si dal namontovať nové autorádio s DVD prehrávačom. Prvý problém -rádio hraje prerušovane aj keď prehráva DVD, druhý problém - ak je kľúč zapaľovania v polohe 1(kontrolky sú rozsvietené) autorádio funguje kompletne až na to že nevydáva žiaden zvuk. Keď auto naštartujem, tak zvuk naskočí, ale ako som spomínal je prerušovaný.Ak motor auta vypnem, vypne sa aj zvuk. Ak vytiahnem kľúč zo zapaľovania, autorádio sa za niekoľko sekúnd úplne vypne. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...